+1 yıl

Minecraft eyer nasıl yapılır?

Minecraft'ta eyer bulmak çok zor. Eyer nasıl yapılır? Minecraft eyer yapımı hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Dünyanın en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olan Minecraft, blokları üst üste koyarak yapılar inşa ettiğiniz bir Sandbox oyunudur. Oyundaki asıl amaç, hayatta kalmaktır. Hayatta kalmaya çalışırken birçok ekipman kullanmanız gerekmektedir. Oyundaki en önemli ekipmanlarda bir tanesi de eyerdir.

  Eyer; eşek, at, domuz ve atların üzerine konulabilen ve binekleri kullanmanızı sağlayan bir eşyadır. Yürümeye göre çok daha hızlı hareket edebilirsiniz. Domuzlar üzerinde eyer kullanmak istiyorsanız elinize havuçlu olta almanız gerekiyor.

  Minecraft Eyer Nasıl Yapılır? (2021)

  Minecraft oyununda eyer bulmak oldukça zordur. Bu yüzden eyer yapımı daha kolay gelebilir. Ancak Minecraft eyer yapımı için Saddle Resipe modunu kullanmanız gerekiyor. Normal oyunda eyer yapımı mümkün değildir. Saddle Resipe modunda eyer yapımı için:

  minecraft eyer yapımı
  minecraft eyer yapımı

  Crafting kısmına girdikten sonra ortaya bir iplik, alt kısmına taş ve ipliğin diğer taraflarına beş adet deri koymanız gerekiyor. Ayrıca eyer yapımı için oyunun yeni güncellemelerinin de yapılmış olması gerekiyor.

  Eğer eyer yapımı kısmında sıkıntı çekiyorsanız, eyer bularak ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

  Minecraft Eyer Nereden Bulunur?

  1- Zindandan Eyer Bulun

  Oyunda zindanlarda eyer bulabilirsiniz. Oyunda zindanlar, ortasında canavar yuvası bulunan ve değerli eşyalar barındıran sandıkların olduğu odalardır. Yer altını kazarak zindanlara ulaşabilir ve buradaki sandıklardan eyer elde edebilirsiniz.

  2- Nether Kalesinde Eyer Bulma

  Nether’e giderek Nether kalesi içinde de eyer bulabilirsiniz. Bunun için öncelikle Nether portalı oluşturmanız gerekiyor. Portalı oluşturduktan sonra Nether’e gidip Nether kalesi bulmanız gerekiyor. Nether kalesi içerisindeki sandıkları bularak eyer bulabilirsiniz.

  3- Balık Tutarken Eyer Bulma

  Şanslıysanız balık tutarken oltanıza eyer takılabilir. Eyeri sudan çıkartırken otomatik olarak envantere eklenecektir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 4
 • Minecraft’ta eyer yapmak için ortaya bir iplik yerleştirilmesi, alt köşelere birer parça demir ve kalan köşelere de beş tane deri parçası yerleştirilmesi gerekiyor.

  Minecraft eyer nasıl yapılır?
  • Hayır normal mc de olmuyor bu aldatmaca ayrı bir paket indirmesi lazım başka türlü kendin yapamıyorsun buluyorsun

  • Uzun süredir oynamıyorum, doğrudur.

 • eskiden çok oynardım şimdi nerdeyse oynamıyorum ama bildiğim kadarıyla yapılmıyor ama eski sürümlerde en azından yapılıyordu hatırladığım kadarıyla ama oda craftingtable ile değildi

 • Video izleyerek yapabilirsin

 • Hiç üretmedim 😂😂

 • Maalesef eyer oyunda yapılamıyor olta ile şansını deneyebilirsin eğer büyü masası yaptıysan Deniz şansı büyüsü bas oltaya ve ayartma büyüsü

  • balık farmı yapsın direkt veya çöl tapınaklarından çıkıyor da şans lazım

 • Zindandan bulabilirsin