+1 yıl

Mobile Legends en i̇yi karakteri nedir?

Benim şimdilik miya.. Karina da main yapmak istediğim herolardan..
Eğer oynuyorsanız moba oyununu favori heronuz kım? :)
1 1

Çok Süper Cevap

 • Rollere Göre Mobile Legends En İyi ve Güçlü Karakterler

  Mobile Legends, en sevilen oyunlardan bir tanesi. Karakteriyle dikkat çeken oyunun, farklı kategorilere ayrılmış 70'den fazla kahramanı ve altı adet rolleri var. Bunların hepsi farklı özelliklere sahip. Nişancı, savaşçı, suikastçı, büyücü, tank, destek olarak farklı roller mevcut. Aşağıdaki listede en iyi ve güçlü Mobile Legends karakterlerini görebilirsiniz.

  1. En İyi Mobile Legends Nişancı Karakterleri

  Mobile Legends en iyi nişancı karakteri uzaktan atışlar yapabilen ve bu atışlarla rakiplerde yüksek düzeyde hasar oluşturabilme özelliğine sahip karakterlerdir. 5’e 5 savaşlarda ya da yüz yüze yapılan savaşlarda takım oyuncularına uzaktan atış yaparak destek olurlar. Peki en iyi nişancı karakterleri hangileri? Aşağıda görebilirsiniz;

  • Lesley: Arena savaşlarının aranan isimi Lesley oldukça etkileyici sese sahip. Başarılı bir nişancı olsa da bazı büyülere de sahip. Suikastçı karakterlerin korkulu rüyası olan Lesley, Cyclops, Gord, Karrie, Layla ve Moskow gibi karakterlere kolayca yenilmiyor.
  • Bruno: Güçlü ateş özelliğine sahip olan karakter savaş alanında önüne geçilemeyecek düzeyde büyük yangınlara sebep olabiliyor. 5v5 oyunlarda stratejik davranarak oyunları yenmenizi sağlar. Zilong, Layla, Kagura, Diggie, Yi SunShin gibi karakterlere yenilmezdir.
  • Wanwan: Oyunun meta herosu olan Wanwan diğer karakterlere göre oldukça güçlü ve dinamik. En iyi nişancı karakteri olan Wanwan hem birebir savaşlara girip galibiyet sağlayabilir hem de 5v5 savaşlarda takımına galibiyet sağlar.
  • Granger: Dinamik ve çevik olan Granger seri hamlelerle düşmanlarınızı püskürtebilir. Hanabi, Claude, Kimmy, Esmeralda ve Khufra gibi güçlü karakterlere kolaylıkla üstünlük sağlayabilir.
  • Karrie: Acımasız bir karakter olan Karrie Gord”, “Sun”, “Miya”, “Layla” ve “Tigreal” gibi “Büyücü” ve “Nişancı” sınıflarına karşı son derece başarılıdır. Tek atışta düşmanı uzaktan alt edebilir.
  • Layla: En çok sevilen karakterlerden biri Layla. Balmond”, “YiSunShin”, “Nana”, “Vale” ve “Rafeala” gibi karakterlere rahat bir şekilde üstünlük sağlayabilir. Uzaktan tek bir atışıyla düşmana korku verir.
  • Miya: Mana değeri, Movement SPD değeri ve güçlü savaş büyüleriyle en çok tercih edilen nişancı arasında. Buz temalı saldırılarıyla savaş alanlarında dondurucu etki bırakıyor.

  2. En Güçlü Mobile Legends Tank Karakterleri

  Tanklar, büyük bir sağlık havuzuna sahiptir. Diğer karakterlere göre hasarları biraz düşük fakat takım arkadaşlarını korumak ve düşmanları kilitlemek gibi önemli yeteneklere sahiptirler. Son derece agresif olan bu karakterler maçı kazanmada size yardımcı olabilir. En güçlü Mobile Legends Tank Karakterleri şu şekildedir;

  • Hylos: Sersemletme özelliğine sahip olan Hylos'un geniş bir can havuzu bulunuyor. Karakteri etkinleştirerek düşmanlara hemen zarar verebilirsiniz. Kaçan düşmanları yakalamak için de harika bir seçenek olabilir.
  • Uranus: Gezici olarak kullanılan tank, düşmanın arka hattından harika stratejiler yaparak takıma destek oluyor. Karakter düşmanları domine edip, Ionic Edge ile önemli hasarlar veriyor.
  • Akai: Oyunun sevimli panda karakterlerinden biri Akai. Güçlü, kesintisiz CC’si ile düşmanları sersemletip hedefleri şaşırtıyor. Ayrıca bu tank düşmanları duvara yapıştırıp bir süre etkisiz hale getirebiliyor.
  • Belerick: Kalabalık kontrolü ve DPS kahramanlarını etkisiz hale getirme özelliği vardır. Düşmanlara karşı büyük hasarlar verebilir. Ultisini kullanarak düşmanları hareketsiz hale getirir.

  3. En İyi Mobile Legends Savaşçı Karakterleri

  Oyunun gelişimi açısından en önemli yere sahip olan savaşçı karakterler tankla suikastçının arasında durur. Yüksek saldırı ve savunma yeteneklerine sahiptirler düşmanı tek vuruşta öldürebilirler. Hem tek başınıza bir koridoru fethedebilir hem de takım arkadaşlarınızla mücadele verebilirsiniz. En iyi savaşçı karakterleri;

  • Argus: Ölüm meleği yeteneğine sahip Argus kendisini 5 saniye kadar ölümsüz yapabiliyor. Bu süre içerisinde rakibinize daha fazla hasar verebiliyorsunuz.
  • Aldous: Nihai yeteneği sayesinde düşmanların belli bir süre konumunu ortaya çıkarıyor. Oldukça güçlü olan bu savaşçı düşmanlarınızın korkulu rüyası olabilir.
  • Badang: Yakın dövüşçü olan Badang düşmanlarına karşı oldukça hızlı hareket edebilir. Rakiplerinden kaçmak ya da rakiplerini yakalamak konusunda başarılı olan karaktere isterseniz bir tank giysisi giydirerek daha güçlü hale getirebilirsiniz.
  • Ruby: Elindeki tırpanı ile rakiplerine saldıran Ruby en çok sevilen karakterler arasında. Oldukça dayanıklı olan karakter kendine özgü saldırma teknikleriyle öne çıkıyor.

  4. En İyi Mobile Legends Destek Karakterleri

  Destek karakterleri, takım arkadaşlarının iyileştirmek ve korumakla yükümlüdür. Düşmanları havaya fırlatabilen, sersemleten ve itebilen yeteneklere sahiptirler. Diğer oyuncu arkadaşlarınızı daha fazla hayatta tutmak için kalkanlara ve şifa yeteneklerine sahiptirler. En iyi destek karakterleri;

  • Diggie: Bu karakter kendini yumurtaya çevirerek hasarlardan korunuyor. Takım arkadaşlarına da kalkan görevi görüyor.
  • Estes: Kaçmaya çalışan rakiplere üçüncü yeteneği sayesinde alt edebiliyor. Takım arkadaşlarına arka planda maksimum desteği sağlıyor.
  • Rafael: Oldukça hızlı olan Rafael, takım arkadaşlarının hızını yükseltebiliyor. Rakiplerinizin hızını ise düşürüyor.
  • Carmilla: Kızıl çiçekler kullanarak rakiplerinin canını azaltabilir. Uzmanlığı Kitle Kontrolü ve Başlatıcı alanında olan karakter oldukça seviliyor.

  5. En Güçlü Mobile Legends Suikastçı Karakterleri

  Suikastçılar, düşmanları hızlı bir şekilde alt etme yetenekleri nedeniyle önemli bir rol oynarlar. Peki, Mobile Legends'taki en iyi Suikastçiler kimler? Bakalım;

  • Benedetta: Rakip takımı geride bırakmak için mükemmel bir donanıma sahip. Bir suikastçı olarak, makul miktarda hasar verebilir. Yüksek hareket kabiliyetine sahiptir. Bu da rakip takımın onun hızına ayak uydurmasını zorlaştırır.
  • Aamon: Zaman zaman kendisini gizlemesine izin veren pasif yeteneği nedeniyle son derece tehlikeli bir suikastçı Aamon. Rakiplerine ani hasar verebilir ve bu da onun hedeflerini hızla yok etmesine olanak tanır.
  • Ling: Tırmanma ve duvarlardan atlama yeteneğine sahiptir. Hareket kabiliyeti ve finch dengesi ile düşmana büyük hasarlar verebilir.
  • Lancelot: Yüksek hareket kabiliyetinin yanı sıra, büyük miktarda hasar verebilir. Düşman saldırılarından veya CC'lerden kaçmasına izin veren bir iframe becerisine sahiptir.
  • Hanzo: Uzmanlığı Cellat ve Ani Hasar verme alanında olan Hanzo oldukça seviliyor. Rakiplerine ani bir şekilde hasar verebilir.

  6. En İyi Mobile Legends Büyücü Karakterleri

  Büyücü karakterleri ciddi patlama hasarlarına neden olan büyüler yapabilirler. Kalabalık kontrolü, genellikle yüksek öncelikli hedefler olmasına rağmen, uzmanlık alanlarından biridir. En iyi büyücü karakterleri;

  • Alice: Tank görünümlü büyücü rakiplerine ciddi hasarlar veren büyüler yapabilir. Alice belirlediğiniz yöne doğru bir kan küresi fırlatır ve sizi rakiplerinizin olduğu yere ışınlayabilir.
  • Harley: Harley çok hızlı minyonları temizleyebilir. Hedefe gecikmeli hasar verebilir ve yaralanmadan kaçabilir. Yetenekleri sayesinde rakiplerinizin kafasını karıştırabilir.
  • Esmeralda: Herhangi bir kalkanı görmezden gelebilecek Starmoon Power'a sahiptir. Düşmanlara çok fazla hasar verebilir.
  • Kimmy: Minyonları ittirip, rakipleri dürtebilir. Düşmanlarını sürekli olarak rahatsız edip, otomatik tüfeği ve uzak mesafelerden düşmanları öldürebilir.

  Mobie Legends'ta Karakterlerin Gücü Nasıl Değişir?

  Oyundaki karakterlerin güçleri sürekli değişebiliyor. Gelen güncellemeler karakterlerin güçlerini aşırı derecede yükseltip ya da azaltabiliyorlar.. Oyun içerisinde nerf ve buff sistemlerini kullanarak karakterlerin güçlerini değiştirebilirsiniz.

  Buff sistemi: Kısa süreliğine zayıf kahramanları güçlü kahramanlara dönüştürüyorsunuz.
  Nerf sistemi: Bir oyunun bir öğesinin değerini düşürmeye denir. Oyunda çok fazla güçlü karakter ya da ekipmanların gücünü düşürebilirsiniz.

  Mobile Legends'ta En İyi Karakter Nasıl Seçilir?

  Her oyunda olduğu gibi bu oyunda da eğer oyun kabiliyetiniz yüksekse en iyi karakterlerle en iyi oyunları çıkarırsınız. Eğer karakterlerle gerçekten iyi oynarsanız oyunda da o kadar iyi olup kazanabilirsiniz. Fakat iyi bir karakter alıp, yine kötü oynarsanız iyi karakter seçmeniz size fayda sağlamayacaktır. Bu tamamen sizin yeteneğinize kalmış bir şey. Kendinize en uygun olan karakteri seçip oyuna başlamalısınız. Burada karakteri seçerken hero olanları seçmeye öze göstermeniz gerekiyor. Hero bir karakterle oyuna başlamak sizi başarılı kılacaktır.

  Mobile Legends'ta En İyi Karakterleri yukarıdaki listeye bakarak seçebilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 6
 • ben kulup oynarım genelde. çıkan bütün karakterleri severim. özellikle layla, lesley, beatrix, xiver, yin, nana, edith, eudora. bu karakterler çok güçlü klüp modunda

 • Arena of Valor oynuyorum ben favori karakterim Butterfly ve Mganga 😇

  • Oda güzel oyundur. :)

  • Aynen 😇

 • Freya, Son Goku, Silvanna, Pharsa. İlla birisi olcaksa Freya.

 • Selam,

  Layla ve Miya benim favorilerimdi. Yeni nesil o tarz oyunlarda hep nişancılar favorim olur. Layla nişancı değil ama severdim keratayı❤
  Yeni oyun Wild Rift'de de Ashe favorim. O da nişancı, nişancılar çok büyük kurtarıcı ya. Uzaktan uzaktan okumu atıp yakamı kurtarıyorum gürültüye yaklaşmam pek🙄

  Mobile Legends en i̇yi karakteri nedir?
  • Mac kaybetmeye basladım yine.. Ne güzel gidiyordum. Takım sart mobil legendste :)

 • Uzun zamandır oynamıyorum ama Alice favorimdi..