1 yıl

Msvcp140.dll Hatası Neden Olur? Msvcp140.dll Hatası ve Çözümü Nedir?

Arkadaşlar merhaba, son zamanlarda Mscvp140.dll hatası almaya başladım ve bir türlü çözemedim. Msvcp140.dll hatası neden olur? Msvcp140.dll hatası çözümünü bilen var mı?

Okumaya devam

0 3

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Msvcp140. dll Nedir?

  Msvcp140.dll Hatası Neden Olur? Msvcp140.dll Hatası ve Çözümü Nedir?

  Msvcp140. dll, “DLL” dosyalarından bir tanesidir. DLL dosyaları Windows’a ait dosyalardır ve sistemde çalışan programların stabil çalışmasını sağlar. Bu dosyaların bir tanesinde eksiklik olursa bazı programlar çalışmayabilir. Bu yüzden oldukça önemli dosyalardır.

  Msvcp140. dll Hatası Neden Olur?

  Msvcp140. dll hatası genelde PUBG oynayan oyuncuların karşılaştığı bir hatadır. Bunun sebebi ise “DLL” dosyalarından bir tanesi olan Msvcp140. dll dosyasının bozuk veya eksik olmasıdır. Genelde PUBG’de karşımıza çıkan bir hata olsa da Skype gibi programlarda da görülebilir. Bunun dışında diğer online oyunlarda da karşımıza çıkabilir.

  Msvcp140. dll Hatası Çözümü Nedir?

  Bunun için denemenizi tavsiye edebileceğim birkaç tane yöntem var.

  1- Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 Programını Kurun

  İlk olarak tavsiye edebileceğim şey, Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 programını bilgisayarınıza indirmeniz olacaktır. Büyük ihtimal ile bilgisayarda yüklüdür ancak yüklü değilse kesinlikle yükleyin. Msvcp140. dll dosyasını içinde bulunduran programdır.

  2- Geri Dönüşüm Kutusunu Kontrol Edin

  “Kod yürütülmesine devam edemiyor çünkü msvcp140. dll bulunamadı” tarzında bir hata alıyorsanız eğer büyük ihtimal Msvcp140. dll dosyası bilgisayarınızdan silinmiştir. Bunu yanlışlıkla siz silmiş olabilirsiniz. Geri Dönüşüm Kutusuna girin ve orada Msvcp140. dll dosyasını arayın. Eğer dosya Geri Dönüşüm Kutusu içinde yer alıyorsa sağ tıklayın ve “Geri Yükle” seçeneğine tıklayın.

  3- Oyunu veya Programı Tekrardan Yükleyin

  Msvcp140. dll hatası çözümü olarak verebileceğim bir diğer önerim ise oyunu veya programı tekrardan yüklemeniz olacaktır. Ancak bunu sadece o programda Msvcp140. dll hatası alıyorsanız yapmanızı tavsiye ederim. Program veya oyun inerken Msvcp140. dll dosyasını görmemiş olabilir. Tekrardan yükleme yaparsanız msvcp140. dll dosyasını program görecektir ve sorun ortadan kalkacaktır.

  4- Sistem Dosya Denetçisi ile Onarım Yapın

  Dosyanın bozulmuş olma ihtimalinden dolayı msvcp140. dll hatasının ortaya çıkabileceğini söylemiştim. Bunun çözümü olarak Sistem Dosya Denetçisi ile onarım yapabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı hemen anlatayım.

  • İlk öncelikle altta “Mercek” işareti bulunan kısma yani “Arama” bölümüne gelin.
  • Ardından “CMD” yazın ve sağ tık yapıp “Yönetici Olarak Çalıştır” deyin.
  • Karşımıza gelen “sfc/scannow” yazın ve Enter tuşuna basın.

  Bu işlem bilgisayarda bozuk dosyaları bulup onarım yapacaktır. Onarılamayacak olanları ise Windows kopyası ile değiştirecektir. Yani oldukça güvenilir bir yöntemdir.

  5- Msvcp140. dll Dosyasını İndirin

  Msvcp140. dll dosyasını indirmek en kökten çözümdür. “Msvcp140. dll download” veya “msvcp140. dll” yazarak dosyayı bulabilirsiniz. Fakat burada hangi siteden indirdiğinize dikkat etmeniz gerekiyor. Zararlı sitelerden indirmeniz durumunda bilgisayara daha çok zarar verebilirsiniz.

  Güvenli site olarak www.dll-files.com sitesini kullanabilirsiniz. Dosyayı indirdikten sonra C:/Windows/System32 dosyasının içine atarak sağlam bir msvc140. dll dosyasına sahip olabilirsiniz.

  Benim size sunabileceğim Msvcp140. dll hatası çözüm seçenekleri bu şekildeydi, umarım yardımı dokunmuştur.

En İyi Erkek Görüşü

 • En son indirdiğin programlara bak onlarda eksik olabilir o dosya , ya da Msvcp140. dll dosyasını indirip,
  Bilgisayarım - C - Windows daha sonrasında
  32 bit ise bilgisayarin System32
  64 bit ise bilgisayarin SysWOW64
  İçine atman gerekiyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?