+1 yıl

Mutlaka oynanmalı dediğiniz en iyi hikayeli oyunlar hangileri?

Güzel hikayeye sahip, bir oturuşta akıp gidecek hikayeli oyun önerileriniz var mı? Sizce en iyi hikayeli oyunlar hangileri?
0 2

Çok Süper Cevap

 • Bir hikaye, dizi veya filmde ne kadar önemliyse tek kişilik oyunlarda da o kadar önemlidir. Hikaye sayesinde oyuna bağlanır ve oyunları severiz. Hikayesi kötü olan bir oyun ne kadar grafik bakımından iyi olsa da oyuncular tarafından kötü bulunur fakat grafikleri kötü olsa da en güzel hikayeli oyunlar her zaman akılda kalır hatta oyuncuların hikayeli oyunları bu kadar sevmesi üzerine oyun yapımcıları eski oyunlarına hikaye modlu oyunlar ekleyerek oyuncuları oyunlarına çekmeyi denemişlerdir.

  Önereceğim en iyi hikayeli oyunlar PC tarafından da konsol tarafından da olacak yani elimden geldiğince karma bir liste yapmaya çalışacağım. Bir de genelde seri oyunlardan oluşacak, bunun sebebi seri oyunlar hikayesi beğenilmiş oyunlar oluyor ve devamı bu şekilde geliyor. En iyi hikayeli oyunlar tavsiyelerime geçeyim.

  Hikayesi En İyi Oyunlar Hangileri?

  1- Witcher Serisi

  Mutlaka oynanmalı dediğiniz en iyi hikayeli oyunlar hangileri?

  Hem kitabı hem dizisi hem de oyun serisi olan bir hikayenin kötü olma olasılığı yoktur. Değişik yaratıklarla dolu bu oyun grafikleri ile ve hikayesi ile sizi bambaşka bir evrene çekiyor. Serinin 3 oyunu bulunuyor. Oyun severler için son oyunu efsane niteliğinde diyebilirim. PC’de olması sebebiyle en iyi hikayeli PC oyunları arasında rahatlıkla gösterilebilir.

  Ayrıca Bkz: 2021'in En İyi Steam Oyunları Hangileri?

  2- The Last of Us Serisi

  Mutlaka oynanmalı dediğiniz en iyi hikayeli oyunlar hangileri?

  Zombilerle dolu bir dünyada hayatta kalmaya çalıştığınız bu oyun, hikayesi en iyi oyunlardan bir tanesidir. Özellikle ilk oyunu hikayesi ile film tadında diyebilirim. Joel ismindeki adamın Ellie adında bir kız bulup onu öz kızı gibi sevmesi ve ölümüne korumasını anlatan oyun, oynayanlarda oldukça iyi bir izlenim bırakmıştır. Oyun Playstation’da oynanabilmektedir.

  3- Assassin’s Creed Serisi

  Mutlaka oynanmalı dediğiniz en iyi hikayeli oyunlar hangileri?

  Oyunun temel konusu bir makine sayesinde geçmişe bağlanarak oynadığımız karakterin suikastçı atalarının anılarını görüyoruz ve oynuyoruz. Her oyunu genelde beğenilmiş olsa da Ezio üçlemesi denilen Assassin’s Creed 2, Assassin’s Creed Brotherhood ve Assassin’s Cred Revelations ayrı bir sevilmiştir.

  4- Uncharted Serisi

  Mutlaka oynanmalı dediğiniz en iyi hikayeli oyunlar hangileri?

  Nathen Drake adındaki bir hazine avcısı karaktere hayat verdiğimiz oyunda maceradan maceraya koşuyoruz. Değişik coğrafyalarda birçok hazinenin peşine düşen Nathen Drake ve ekibi, bu oyun serisinde bize hem görsel bir şölen hem de güzel bir hikaye sunuyor. Oyun serisi 4. oyun ile birlikte final yaptı.

  5- God of War Serisi

  Mutlaka oynanmalı dediğiniz en iyi hikayeli oyunlar hangileri?

  Eğer mitolojiyi seviyorsanız kesinlikle göz atmanız gereken bir oyun serisi, Kratos adında bir Sparta kahramanını yönettiğimiz oyunda önce Yunan mitolojisindeki tanrılara karşı savaşıyoruz daha sonrasında ise yolumuz İskandinav coğrafyasına düşüyor ve oradaki mitolojik karakterlerle karşılaşıyoruz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 5
 • Last Of Us Part 1 çok iyiydi de, 2 hakkında aynı şeyi söyleyemem.

  • oynadın mı 2 oyunu? Bende konsol oyuncusuyum. Sana the Witcher'ı da tavsiye ederim. Souls tarzını severmisin peki?

  • Hatta last of us 2 de platin patlattım.

  • @Erronblack41 Witcher hayranıyım zaten çok severim. Souls oyunları zor oluyor ben sabırlı bir tip değilim o kadar :D

 • R ewel efsanedir

 • Call Of Duty Modern Warfare

  • İce Age Of Dinasaours

  • Süper Mario

 • Mafia1 23

 • Last of us serisi The Witcher 3. God of war. Unchardet serisi çok güzel. A. c serisi özellikle odesey çok iyi. Dark souls serisi. Bloodborn, nioh serisi

 • Call of Duty serisi oynamadıysan çok şey kaybedersin.