+1 yıl

Mvp ne demek? Oyunlarda Mvp ne anlama gelir?

Bugün turnuvaları izlerken birkaç oyuncuya Mvp gibi bir şey verdiler. Bir de çevrimiçi oyunlarında oyun kazandığın zaman MVP gibi bir şey gösteriliyor. Oyunlarda MVP ne demek, hangi anlamlarda kullanılıyor acaba?
2 1

Çok Süper Cevap

 • Oyunlarda MVP Ne Demektir?

  MVP İngilizce bir terim olup bütün rekabetçi oyunlarda kullanılmaktadır. Oyun sonlarında başarılı olan kişileri onore etmek için söylenmektedir. MVP terimi; "En değerli oyuncu, maçın yıldızı" anlamlarına gelmektedir.

  Turnuva maçları bittiği zaman maçlarda olağan üstü bir performans sergileyen, diğer oyunculardan biraz önde olan, maça heyecan katan ve maç sonucunda başarılı olan oyunculara MVP unvanı verilmektedir. Oyuncuya gösterdiği iyi performanstan dolayı teşekkür etme amacıyla kullanılmaktadır. Online oyunlarda da en iyi oyuncuyu belirlemek için MVP terimi kullanılmaktadır. Bu oyun terimlerini bilmek oldukça önemlidir.

  MVP'nin Açılımı Nedir?

  MVP’nin açılımı Most Valuable Player’dır. Türkçe karşılığı ise "En değerli oyuncu" anlamını taşımaktadır.

  Oyunlarda MVP Olmak için Ne Yapmak Gerekir?

  Oyunlarda MVP olabilmek için en önemli etken KDA'nın yüksek olmasıdır. MVP unvanını alabilmeniz için takım arkadaşlarınızdan daha iyi bir performans sergilemeniz gerekmektedir. Her oyunda savaşı kazanamasanız da iyi bir performans sergileyerek takımını taşımanız gerekmektedir.

  Eğer yetenekli bir oyuncu iseniz ve KDA oranınız yüksek ise her oyunda MVP siz olabilirsiniz. Bunun içinde sürekli oynadığınız oyunlarda pratik yaparak çalışmanız gerekmektedir. Oyun dengesini ezberledikçe daha iyi performans sergileyebilirsiniz. Bu da sizi oyunlarda MVP yani en değerli oyuncu yapar. Oyunlardaki rank sistemlerini de başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Birçok oyuncu çevrimiçi oyunlarda rank puanını düşürmemek için daha temkinli ve sakin oynamaktadır. Bunun amacı ise ligini yükseltip MVP unvanına sahip olmaktadır.

  MVP Terimi Başka Nerede Kullanılır?

  MVP terimi birçok yerde kullanılmaktadır. Bütün turnuva maçlarında, spor müsabakalarında bu terimi duymanız mümkündür. Futbol, NBA, Bilgisayar çevrimiçi oyunlarda sıkça kullanılmaktadır. Bu tarz oyunlar rekabet dolu olduğu için oyun sonunda en başarılı ve takımı taşıyan oyuncuya MVP unvanı verilmektedir.

En İyi Erkek Görüşü

 • Most Valuable Player (MVP) : En değerli oyuncu anlamına gelmektedir.

  En değerli oyuncu, oyun boyunca takıma katkısı ile hesaplanır. Oyundan oyuna değişen hesaplama kriterleri vardır. Mesela alınan kill sayısı, asist sayısı, görev yapma sayısı baz alınır. Maçı kaybetseniz dahi MVP olabilirsiniz. Alınacak elo'nun miktarını en çok etkileyen unsurdur.

  MVP'ler genellikle diğer oyunculara oranla 1,5x daha fazla elo kazanır.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 5
 • Merhaba, oyunlarda en iyi oynayan oyuncu "mvp" oluyor. Yani takımda en iyi oynayan kişilere mvp deniliyor. Herhangi bir oyunda takım kaybetse de genel olarak kaybeden takımda da bir mvp oluyor 🙂

 • En değerli oyuncu demek

 • Oyunun yıldızı, oyunun en iyisi gibi anlamlara geliyor.

 • takım içinde en iyi skora, istatistiklere sahip olan oyunculara MVP deniyor.

 • Most valuable player.

  En değerli oyuncu demek.

  NBA'de kullanılıyor, oyunlar da oradan esinlenmiş.