+1 yıl

NVIDIA GeForce Experience Nedir, Nasıl Kullanılır?

Arkadaşlar selam, NVIDIA GeForce Experience nedir, nasıl kullanılır? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba? Şimdiden teşekkür ederim. Düşüş sistem gerektiren PC oyunları yerine PC'niz eski olsa da en iyi oyunlar burada oynanıyor diye duydum, doğru mu?
0 1

Çok Süper Cevap

 • NVIDIA GeForce Experience Nedir?

  Dünyada en çok satan grafik işlemci markalarının başında gelen NVIDIA, çeşitli güncellemeler ile ekran kartlarının daha iyi performans göstermesini sağlar. Ancak burada önemli olan oyuncuların bu güncellemenin geldiğinden haberdar olup güncellemeyi indirmesi. Burada devreye NVIDIA GeForce Experience giriyor.

  Ekran kartlarının daha iyi performans göstermesi için kullanılan bir yazılım olan Experince, yeni bir güncelleme geldikten sonra alt menüde güncellemesi gerektiğine dair bir uyarı gösteriyor. Bunun dışında birçok işe yaradığı alan da var.

  Geforce Experience Ne İşe Yarar?

  1- Ekran Kartı Sürücülerini Güncel Tutar

  Yukarıda da bahsettiğim gibi bu yazılım sayesinde ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz. Bunun dışında yeni güncelleme geldiği zaman neyle alakalı olduğunu görebilirsiniz. Güncelleme yapmadığınızda simgesinin üzerinde bir uyarı işareti çıkar.

  2- Oyunun Tespiti ve Oyunun Optimizasyonu

  Bir oyunu bilgisayarınıza yüklediğinizde GeForce Experience tarafından oyunun tespiti yapılır ve sonrasında oyunun ayarlarını optimize edebilirsiniz. Yani GeForce Experience FPS arttırma konusunda da çok işe yarayan bir yazılım. Bazen GeForce Experience oyun optimize edilemiyor tarzında sorunlar yaşanıyor. Bu sorunlar genellikle sürücünün güncel olmamasından veya ekran kartının yetersiz olmasından kaynaklanıyor.

  3- Canlı Yayın Açma

  GeForce Experience içerisinde bulundurduğu canlı yayın açma özelliği sayesinde size Twitch ve Youtube üzerinde yayın açma şansı verir. Yayınların kalitesi 1080p 60 FPS’ye kadar yükselebiliyor yani çok iyi bir görüntü kalitesinde yayın yapabilirsiniz.

  NVIDIA GeForce Experience Nedir, Nasıl Kullanılır?

  4- Yeniden Oynatma

  GeForce Experience yazılımının en çok sevilen özelliklerinden bir tanesi yeniden oynatma özelliği. Özellik aktif edildiğinde oyununuz oynanırken son 20 dakikası kayıt altına alınır. Güzel bir hareket yaptığınızda bunu arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

  GeForce Experience Nasıl İndirilir?

  GeForce Experience indirmesi ve kullanması oldukça kolay bir yazılım. https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/geforce-experience/ sitesi üzerinden indirip rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca üye olmanın birçok yolu var. Facebook, Nvidia, Google, QQ, Wechat hesapları ile üye olup kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Programı başka bir indirme şekli ise Nvidia’nın resmi sitesi üzerinden ekran kartı sürücünüzü indirmek. Sürücünün yanında GeForce Experience yükleniyor.

  GeForce Experience nedir, nasıl kullanılır? sorularına dair bildiklerimi anlattım, umarım işine yarar.

En İyi Erkek Görüşü

 • Almanya da ki bir oyuncu kasasına uzaktan bağlantı kurduğunu düşün. Kasa da hiç bir oyun yüklü değil. Steam hesabınla oturum açıyorsun bağlandıktan sonra ve örneğin pubg oynayacaksan onu o bilgisyara indiriyorsun. 10 ila 20 dakikada indirnesi muhtemel 100 mbps hızı var netlerinin. Ama sen 16 Mbps İnternet hızınla bağlanmaya çalışıyorsan sağlıklı bir performans alamazsın o bilgisayardan. Ben 50 Mbps hızla bile 720p kalitede ancak akıcı oynuyorum ama bulanıklar krıılmalar oluyor görüntüde.

  • Neyse ki RX5700 ekran kartı ve Ryzen 5 3600 işlemciyle önümüzde ki 3 sene daha her oyunu yüksek grafiklerde karşılayacak bir sistemim var. Bence bunun yerine sistem toplamak daha akıllıca

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • ekran kartı güncellemelerini yükleyebilir, oyun optimizasyonu yapabilirsin, bazen ücretsiz oyun veriyor ama hiiiç görmedim 😂

 • İnternetin kötüyse hiçbir işe yaramıyor. Eğer iyiyse bulunmayan bir nimet.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?