1 yıl

Oynadığınız en iyi araba yarışı oyunu hangisi? Tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim?

Arkadaşlar selam, en iyi araba yarışı oyunları hangileridir? Güzel bir direksiyon setim var, kullanmak istiyorum açıkçası ancak oyun bulamadım doğru düzgün. Şimdiden teşekkür ederim!

Okumaya devam

4 7

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Merhaba, kendi deneyimlediğim ve oynadığım araba yarışı oyunlarını ve deek olarak direksiyon seti ile oynanabilecek oyunları önereceğim. Tamamen kendi sevdiğim ve oynadığım oyunlardır ismini bilsem de oynamadığım bir oyunu kimseye önermem yalan yanlış bir bilgi vermek istemiyorum. Gelelim oyunlarımıza, ilk başta ;

  En Güzel Araba Oyunları Hangileri?

  DİRT Rally
  DİRT Rally

  DİRT Rally: içlerinde en zevklisi ama zor olanıdır aracı kontrol etmek bir yana map içini tahmin etmek gerekiyor. Alıştıkça map'e aracın kontrol sistemine ve de direksiyon setin ile birlikte çok zevkli ve bırakmak istemeyeceğine bu oyunu eminim :) Ha son olarak mapten yoldan çıkarsan diğer yarışmacıları yakalamak bir hayli zor.

  Forza Horizon 4
  Forza Horizon 4

  Forza Horizon: hem map içinde dolaşmak hem yarışmak için bu klasmanda en iyisi. Tüm arabaları barındırıyor. Yarışıp para biriktirip istediğin arabayı almakla kalmayıp modifiye ve yükseltme yapabilirsin böylece yarışlarda öne geçmeni sağlayabilir. Ayrıca da aldığın araçları müzayede ile satıp başka bir araç istiyorsan müzayede ile alabilirsin :)

  Asetto Corsa
  Asetto Corsa

  Asetto Corsa: bunu çok oynamadım ama yarış oyunlarında kendi yerini korumaktadır. Çoğu kişi tarafından tercih edilmese bile kullanıcıları sevenleri hala oynamaya devam etmektedir.

  ETS2 / ATS
  ETS2 / ATS

  Bu 2 oyun yarış oyunu değildir ama direksiyon seti ile gidebilecek en güzel oyunlardan bir tanesidir. Bu görselde 2 tane oyun vardır ancak birbiri ile aynı olması gibi mekanları mapleri farklıdır. Üstteki görsel amerika da geçmektedir tamamen araç km göstergesi mil başlar ama kendin km yapabilirsin. Alttaki Ets 2 Avrupa - Birleşik Krallık gibi yerlerde geçmektedir, ayrıca da Türkiyede ki Edirne - İstanbul - Tekirdağ şehirlerini barındırmaktadır. Herkesin bildiği üzere yük götürüp teslim etmek para kazanmak şirket geliştirmek işçi alıp şirketini geliştirebilirsin. İşçilerin tırlarını da tabiki de sen alıyorsun :) En gerçekçi yanı ise ETS 2 Ve ATS de benzin sistemi var benzinini kontrol ederek yola çıkmanda fayda var. Online olmasıyla birlikte arkadaşınla arka arkaya yük götürebilirsin :)

  Benim oynadığım ve sevdiğim yarış ve direksiyon setin ile gidebilecek oyunları anlatmaya çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

  • eline sağlık

  • @Rawad_dem rica ederim :)

  • Gerçekten müthiş olmuş, eline emeğine sağlık :)

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşleri

 • En İyi Araba Yarışı Oyunları Hangileri?

  Oynadığım en iyi araba yarışı oyunu: F1 (Formula 1) - 2020

  geçmişten günümüze f1 oyunları
  geçmişten günümüze f1 oyunları

  Şimdiye dek üretilmiş 20'yi aşkın "f1" oyunu var. Bunların; mobil araçlar, oyun konsolları ve pc için ayrı ayrı üretildiğini göz önünde bulundurursak yüzlerce "f1" oyunu yapılmış. 20'yi aşkın sürüm arasından en beğendiğim "2020" oldu. F1 yarışlarının 70. yılı adına "Seventy Edition" olarak sunulan bu oyun; ön satışlarda da "Deluxe Schumacher Edition" sürümüyle sunuldu. Oyunu geliştiren "Codemasters"in yöneticilerinden Paul Jeal'ın Michael Schumacher'e olan büyük beğenisi de; oyunun böyle bir sürümünün oluşturulmasında etkili olmuş. Bu sürümün ayrıcalığıysa; Michael Schumacher'in kullandığı "1991 Jordan 191", "1994 Benetton B194", "Benetton B195" ve "2000 Ferrari F1 - 2000" araçlarıyla oyunda da olsa sürüş deneyimi yaşayabilmemiz. Bunca araba yarışı oyunu içinde, "F1 Seventy Edition"u benim için özel kılan nedenleri açıklayayım;

  1) Formula bir klasik: Kendimi bildim bileli İstanbul'da düzenlenen tüm "f1" yarışlarını yerinde izledim. "Ralli", "off - road", "f1" ve "f2 (formula 2)" yarışlarını her hafta izlerim. Tam bir hız tutkunuyum. Hızın göbek adı da "formula" olsa gerek; karşı çıkan olur mu?
  Ne içimizdeki azılı suçluyu saldığımız, kadınlarıyla ünlü "GTA'ya (Grand Theft Auto'ya)"
  Ne de filme konu olacak kurgusu ve göz alıcı tasarımıyla "Need for Speed"e benzer.
  O, 7'den 70'e bir kültürdür. Modası geçmez. Yaşamın içinden, gerçeğin çizdiği kurgudur.
  Bu yüzden; bir araba yarışı oyunu seçecek olsam önceliğim kesinlikle "F1"den yana olur.

  2) Kurgusu yarış odaklı: Tek amaç var, o da yarışmak. Yarışa doyuyoruz, anlayacağın.
  Açık dünya oyunu olmadığından, tüm yatırımımızı daha iyi yarışabilmeye yapıyoruz.
  Bir "Brian O'Conner" değilsek yasal yoldan hız yapmanın en eğlenceli yollarından.

  3) 2020 sürümü: Son birkaç yıldan daha önceki sürümleri ayağımı yerden kesmiyordu. "Codemasters"ın, simülasyon deneyimini gerçekçi kılmaya yönelik çalışmalarıysa 2015 sonrasında "f1" oyunlarına yeni bir soluk getirip benim nefesimi kesmeye yetti "Kendi takımını oluşturabilme" özelliğiyle, 2020 sürümü benim en beğendiğim oldu. Kamera arkasında yer alıp yarışa yön veren olabilmek, oyunda en ilgimi çeken özellik. Oyunu yeterince övdüğüme göre, uyarılarımı/önerilerimi de yapayım ki tam olsun:

  • Kalın yazabilsem ya da altını çizerek öyle yazarım da şimdilik düzenlemeye bırakayım.
  • Oyun birçok platformda oynanabilse de elinde "PS-4" yoksa bu oyuna bulaşma derim.
  • "PlayStation"un daha eski cihazlarında oynanmıyor, "5"te de düzgün çalışmayabiliyor.
  • Bir önerim de, "ps plus" üyeliği alıp oyunu çevrim içi oynaman. Kendini kaybedeceksin...

  "F1" dışında beğendiğim araba yarışı oyunlarına gelirsek; ilk sırada "GTA"yı söylerim. Sonrasında; "Gran Tourismo" ve "Need for Speed". "Assetto Corsa" ve "Forza" da iyi. Çoğunun, istediğini vereceğini düşündüğümden bunlar için sürüm adı yazmadım. Oyunu çalıştıracağın cihazla uyumlu bir sürümünü seçip arkana yaslanabilirsin. Araba yarışı oyunlarıyla ilgili ortak olarak uyarmak/önermek istediklerim var:

  • Hangisini seçmiş olursan ol, bir araba yarışı oyununu "PlayStation"da oyna; derim.
  • Mobilde, "Nintendo"da/"PSP (Playstation Portable'de)" ya da bilgisayarda oynamakla "PlayStation"da oynadığın gibi tat alamayacağını ancak deneyerek anlayabilirsin ve geniş bir alanda, "joystick" ile oynamanın tadına varınca bunu denediğine değecek.
  • Bilgisayarı televizyona, "joystick"i de bilgisayara bağlamak da denenebilir ama kullanışlı olmayabilir ve takılma, donma gibi sorunlarla daha sık karşılaşılabilir.
  • Bilgisayarda ya da "PlayStation"da oynayacaksan donanıma yatırım yapabilirsin.
  • Direksiyon, fren ve gaz pedalı, "dual - shock" gibi aksesuarlarla yoldaymışçasına sür.
  • Son olarak, araba yarışı oyunu seçimini kurgusunu göz önünde bulundurarak yap.

  Yarış dışında da etkileşimin çok olduğu bir kurgu hoşuna gidiyorsa açık dünya oyunları
  yarışıp kendini geliştirerek listede yükselmek istiyorsan lig oyunları hoşuna gidecektir.

  • Vay be f1 fanı Türkiye de birisini görmek nasip oldu 😃

 • En İyi Araba Oyunları Neler?

  1- Forza 7

  Ben araba yarışı oyunlarını çok oynamıyorum ama bir kaç tane girmiştim bunlardan en iyisi forza 7 olmuştu. Grafikleri, metası özellikleri ve çeşitleri beni benden aldı diyebilirim. Diğer yarış oyunlarından daha üstün kılan şey ise sadeliği ve mükemmel metası, kontrolleri dahil her şeyi kullanmayı imkanlı kılıyor.

  Oynadığınız en iyi araba yarışı oyunu hangisi? Tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim?

  2- NFS (need for speed)

  Bunun dışınsa NFS (need for speed) de oynamıştım. NFS de mükemmel bir oyun açıkçası. Onun da grafikleri çok iyi ancak forza 7 dediğim gibi sadeliği ve kontrol mekaniği sayesinde öne geçiyor...

  Oynadığınız en iyi araba yarışı oyunu hangisi? Tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim?

  3- Asphalt 9

  Bunun dışında mobildede oynamak istiyorsan sana asphalt 9 önerebilirim. Benim asphalt 9 sevmeme nedenim sadece mobil oyunları genel olarak sevmememden kaynaklanıyor. Ancak bunun yanında çok çeşitli özellikleri de mevcut değil, grafikleri mükemmel derecede iyi değil ancak mobilin en kaliteli yarış oyunu diyebilirim sana...

  Oynadığınız en iyi araba yarışı oyunu hangisi? Tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim?

  4- İRacing

  Ayrıca değinmeden duramayacağım her ne kadar eski bir oyun olsada iRacing’de en kaliteli yarış oyunlarından biridir.

  Oynadığınız en iyi araba yarışı oyunu hangisi? Tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim?

  Bu oyunların ister hepsini ister birkaçını ister birini oyna, memnun kalacağını düşünüyorum...

  • vay blog yazarı gibi yazmışsın helal sana :D

  • 75 tl h. o

  • Şahane bir görüş olmuş, eline sağlık :)

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ekran kartlarının ve oyun oynadığımız bilgisayarların gelişmesi ile birlikte bütün oyun türleri adeta devrim yaşadı. Grafikler inanılmaz seviyelere yükseldi ve neredeyse gerçek gibi oyunlar piyasaya sürülmeye başlandı.

  En çok oynanan oyun türlerinden bir tanesi olan yarış oyunları da diğer bütün oyunlar gibi gelişti. Artık araba sürmek gerçekçiye daha yakın olduğu için çok daha keyifli. Ancak grafikler bu kadar gelişmiş olsa da bazı oyunların yeri dolmuyor. Şimdi yapacağım en iyi araba yarışı oyunları listesi, hem yeni oyunlardan hem de eski oyunlardan içerecek. Tabii bu liste benim fikrim beğenmeyenler olabilir.

  En İyi Yarış Oyunları Hangileri?

  1- Need For Speed: Most Wanted

  2005 yılında piyasaya sürülen oyun, en popüler yarış oyunları arasında yer alıyor. Need For Speed’in her oyunu çok seviliyor fakat insanlarda Most Wanted oyununun yeri bir başka. Kendimize sıfırdan bir araba yaptığımız oyunda yavaş yavaş rakiplerimizi yenerek en tepeye çıkmaya çalışıyoruz.

  Need For Speed: Most Wanted
  Need For Speed: Most Wanted

  2- Forza Horizon 4

  PC yarış oyunları arasında en çok sevilen bir başka oyun ise Forza Horizon 4, 450’den fazla araba modelinin dışında keyifli sürüş dinamikleri ve kaliteli görüntü adeta oyunun içine çekiyor. PC araba oyunları arayan kişilerin bakması gereken bir oyun. Ayrıca iki kişilik oyunlar olarak da geçebiliyor bu oyun.

  Forza Horizon 4
  Forza Horizon 4

  3- Forza Motorsport 7

  Harika grafiklere sahip olan oyun, istediği minimum sistem gereksinimleri ile birlikte aslında ne kadar güçlü bir oyun olduğunu ortaya koyuyor. Oyunda 700’den fazla araç ve 30’dan fazla pist bulunuyor. Mükemmel grafikler altında rakibinize karşı direksiyon sallamak istiyorsanız oyun tam sizlik.

  Forza Motorsport 7
  Forza Motorsport 7

  4- F1 (Formula One)

  Yarış tutkunu olan insanların yakından takip ettiği Formula 1 yarışlarının oyun hali. Eskisi kadar çok tutulmasa da halen kendisine ait seven bir kitlesi bulunuyor. Formula 1 yarışlarına evde oturduğunuz yerden katılmak istiyorsanız, kesinlikle deneyin.

  F1
  F1

  5- Split Second

  Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz muhteşem bir yarış oyunu. Çıkış tarihinin üzerinden epey zaman geçmiş olsa da halen arkadaşlar ile oynanabilir diye düşünüyor. Oyun içerisinde topladığınız puanlarla rakibinize türlü tuzaklar kurarak onu elemeye çalışıyorsunuz.

  Split Second
  Split Second

  Elimden geldiğince en iyi araba yarışı oyunları hangileridir? Sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Umarım yardımcı olur.

  En iyi otobüs oyunları için de linke tıklayabilirsiniz.

  • niye 7 ay önceki paylaşım için bize bildirim gelior 🤔

 • En İyi Araba Yarısı Oyunları Hangileri?

  Masaüstü bilgisayar için iki muhteşem alternatif vardır, eğer oynamadı iseniz.

  Need for Speed Most Wanted

  hikayesi en sağlam, oynanışı en heyecanlı ve limitleri de en zorlayıcı araba yarış oyunudur. 3-4 kez baştan aşağı bitirdim. Gerçekten mükemmel oyundur. Ama eskidir, grafikler mükemmel olmasa da, yayın yılına göre rakipsizdir ve bence hâla oynanabilir. Oyun aparatlarınızla oynamaya da elverişlidir, landan çoklu oynamaya da. Onun üzerine daha iyi bir kurgu, oynayış yapamadılar. Ayrıca, oyunun içerisinde drag oyunlarından, sürekli self oyunlara, kalabalık yarışlardan, kısa süreli finişh'lı oyunlara çok fazla ortam ve çeşit var. Ve elbette polis kovalamacaları harika. Araçları motor ve görünüm olarak modifiye edebilmek ise muhteşem.

  Oyun ortamı.
  Oyun ortamı.

  Blur

  Blur, grafik moturu daha farklı bir oyundur ve grafik olarak yapıldığı dönem ve hatta şimdilerin oyunlarını zorlayacak kapasiteye sahip harika bir oyundur. İşleyiş olarak kademli olarak tıpkı Most Wanted gibi ilerler ama polis yoktur, modifiye yoktur, drag yoktur ama yarışlar farklı farklı ortamlardadır ve yol üzerinde kullanılabilir silahlar alınır. Kiminde süper hız, kiminde arkaya yahut öne fırlatılan alev topları vardır ki, hepsi oyuna yakışıyor ve asla absürd durmuyor. Lan'dan oynanırsa saatlerce başından kalkamazsınız, ayrıca oyun kollarına da yakışır Most Wanted gibi. Yine kariyerlidir ve bitirmelidir, offline oynanabilir.

  İnçlude a çaption for your image…
  İnçlude a çaption for your image…

  İki oyun da kariyerli olması, oyun kollarına ve pedallarına yakışıyor olmaları, çıkış tarihine göre grafik ve oynanışlarının eşsiz olmaları olumsuz kılıyor iki yapımı da. Devamını da yapamadılar, blur2 gelecekti çıkmadı ve most wanted2 eskisi gibi olmadı. Bir göz atmanızı dilerim, ciddi manada keyifli oyunlardır.
  Kolay gelsin 🍃

  • Müthiş bir görüş olmuş gerçekten, eline sağlık :)

  • @KürkMantoluHayri Merhabalar, çok teşekkür ederim 🍃

 • En İyi Araba Yarışı Oyunları Hangileri?

  Yarış ve simülatör oyunları ile aram çok iyidir. Oyun içi yol tutuş ve bug dediğimiz şeyleri fark edip o oyunları oynamayan birisiyim. Benim bu zamana kadar oynadığım en iyi yarış ve simülatör oyunları şunlardır;

  Assetto Corsa

  Bu firma oyun deneyimini pist üzere ve o yıllardaki araçların gerçek ses, görüntü ve dinamiği o kadar iyi yansıyor ki. Özellikle sevdiğimiz bir spor dalı varsa onu oynamaktan sıkılmıyoruz. Sürekli gelen paketler ile zevk odağını hiç kaçırmıyor.
  Oyundan ufak temsili video paylaşıyorum;


  https://youtu.be/IOz2TPGwWgI

  Formula 1(98- ~)

  Tüm serileri oyun olarak hassasiyet en yüksek olan oyunlardır. Senaryo modları ve f1 classsic paketleriyle formula 1 en güzel şekilde yaşayabilirsin. Örnek video;


  https://youtu.be/zwwRzNxHYHc

  Real Racing 3

  Mobil sektörde çalışan en iyi oyun ise benim için ‘real racing 3’ serisidir. Zamanla gelişiyorsun ve en iyi şekilde araçları ve pistleri öğrenme şansın oluyor.


  Bunlarla birlikte örnek olarak eklenecek en iyiler listesine sırasıyla;

  • Race Driver Grid
  • Grid serisi
  • Forza
  • Forza Horizon
  • Project Cars


  şu ana kadar yapılmış en iyi oyunlardır. Forza daha yeni PC sektörüne girdi ama kesinlikle oynanmalı.

  • Çok güzel bir görüş olmuş gerçekten, eline sağlık :)

  • Acele yazdım. Teşekkür ederim. Detaylı yazabilirdim ama malesef ki zamanım azdı. Ayrıca uygulama hala fotoğraflar eklemeye izin vermiyor. İos kullanıcıları mağduruz burada.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

41 109
 • Gran Turismo

  • Forza Horizon bir de Moto GP oyunu vardı

 • Most wanted

 • Dirt 4, dirt rally 2.0
  İlla yarış olmayacaksa snowrunner da öneririm.

 • Asphalt 9 airbourne oynadım. Grafikleri, arabalar, yarış pistleri gibi birçok alanda en iyi araba yarışı diyebilirim asphalt için...
  Oynarken gercekten zevk aldığım bir oyundur.
  Mobilden oynamama rağmen, oyun içindeki adrenalin patlamasını yasayabiloyordum.
  Kolay bulunmaz bu tür oyunlar, yapanın eline sağlık teşekkür ediyor.

 • Nfs fkfbdk

  • Bravo çekiliş sana çıktı böyle detaylı ve orijinal görüş için😄

  • @Sinem_Amsterdam djdgdkdhdkdbkdd arkadasa verign

 • Ben gta da sürüyordum🤣

  • Devam ediyormusun

  • Hayır

  • Gta vice city. Oynadınmı?

 • Hiç oynamadım araba yarışı adgsgwgfa

 • Bloor

 • Most wanted
  Efsaneyi yaşatmak istersen tabi

 • Capcom Racing 😀

 • Araba oyunu oynamıyorum

 • Her erkek sever futbol araba yarışı lakin ben strateji meraklısıyım

 • Trafik Racer Oyununu İndir Oyna

 • Oynadığınız en iyi araba yarışı oyunu hangisi? Tavsiyelerinizi öğrenebilir miyim?

  nokta

 • Asphalt 8 Airbone
  Bir de NFS serisi
  Need For Speed Underground 1-2 ve Most Wantedlar.
  Şimdi kalite ararsan aslında grafiklerin güzel olup olmadigi onemli oluyor.
  Sen NFS oyna ondan sonra diğerlerini dene.

 • Need for speed 5 porsche unleashed bu isin basidir bence..
  Nfs Underground 1 ve 2 de modifiye isinin temelleri atildi.
  Toca race driver sefisi guzeldir.
  Nfa most wavlnted vs pek sevmedim
  Nfs carbon un drifti efsaneydi bi canyondan asagi drifti bozmadan tek seferde inmek super eglenceli bisey.
  Yasim geregi bunlari bilirim yeni cikanlardan haberim olmuyor. Simdi forza horizon 4 guzel gorunuyor

 • forza Horizon 4

 • PlayStation varsa daha çok zevk alacağın Assetto Corsa isimli oyunu duymuştum, son derece gerçekçiymiş. Yoksa çoğumuzun oynadığı Need for Speed'in farklı versiyonları çıkmıştı göz atabilirsin.

  • Blur varken onlar hiç

  • @abiniz24 adam haklı

 • Need for Speed üzerine tanımam :d

 • News for Speed

 • Daha Fazla (130)