+1 yıl

Oynadığınız en iyi mobil strateji oyunu hangisi?

İş yerinde arada oynayabileceğim bir mobil oyun arıyorum. Genelde strateji oyunları hoşuma gidiyor, strateji oyunu öneriniz var mı? En iyi mobil strateji oyunu hangisi?
0 2

Çok Süper Cevap

 • Mobil türde en çok oynanan oyun türlerinden bir tanesi de mobil strateji oyunlarıdır. Telefon strateji oyunlarında diğer platformlarda olduğu gibi ülkenizi veya şehrinizi geliştirmeye çalışır, ordularınızı yönetir ve kendi bölgenizde en büyük güç olmaya çalışırsınız.

  Strateji oyunları mobil platformda çok sevildiği için bilgisayarda iyi işlere imza atmış strateji oyunları yavaş yavaş mobil için strateji oyunları çıkarmaya başladı ve buradaki reklam çalışmalarını fazlalaştırdılar. Geçelim en iyi mobile strateji oyunları listeme.

  En İyi Mobil Strateji Oyunları Hangileri?

  1- Clash of Clans

  Oynadığınız en iyi mobil strateji oyunu hangisi?

  Her sene olduğu gibi en iyi mobil strateji oyunları 2020 listesine rahatlıkla sokabileceğimiz bir oyun. 2012 yılında piyasaya sürülen oyun, bir dönem adeta mobil oyun dünyasını sarstı. Köyünüzü geliştirme üzerine kurulu olan bu oyun, mobil strateji oyunları arasında kesinlikle denenmesi gereken bir oyun.

  2- Rome Total War

  Oynadığınız en iyi mobil strateji oyunu hangisi?

  PC platformunda en iyi strateji oyun serilerinden bir tanesi olan Total War serisi, mobil tarafta da ismini duyurmaya başladı. Serinin en sevilen oyunlarından bir tanesi olan Rome Total War, Android strateji oyunları dünyasına giriş yaptı ve oldukça olumlu yorumlar aldı.

  3- March of Empires: Sultanların Savaşı

  Oynadığınız en iyi mobil strateji oyunu hangisi?

  2015 yılında Gameloft tarafından piyasaya sürülen mobil strateji oyunu March of Empires: Sultanların Savaşı oyunu, istediğiniz bir medeniyeti seçmeniz ile başlıyor. Medeniyetinizi seçtikten sonra birçok strateji oyununda olduğu gibi ordu yetiştirip, şehrinizi büyütme üzerine devam ediyor.

  4- Civilization Revolution 2

  Oynadığınız en iyi mobil strateji oyunu hangisi?

  Tıpkı Total War Serisi gibi Civilization da en büyük strateji oyunları arasında yer alıyor. PC platformunda yakaladıkları başarıyı mobil platforma da taşımak istediler ve Civilization Revolution 2 oyununu piyasaya sürdüler. Bilgisayar oyunlarında Civilization seven biriysen kesinlikle mobil oyununu da oynmanı tavsiye ederim.

  5- Hearthstone

  Oynadığınız en iyi mobil strateji oyunu hangisi?

  Diğer strateji oyunlarına göre biraz daha farklı bir oyun olan Hearthstone’da strateji kartlar üzerinden dönüyor. Hem bilgisayar hem de mobil versiyonu olan oyunu oynaması oldukça keyifli. Şehir kurma, asker yetiştirme gibi strateji oyunlarından farklı bir şey arıyorsan kesinlikle bakmanı tavsiye ederim.

  Ayrıca Bkz: En İyi Mobil FPS Oyunları Hangileri?
  Görüşmek üzere!

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 3
 • Goodgame Empire 👍

 • Şahsen kendim Empire WarZ oyununu çok seviyorum, tafsiye ederim, fakat hısar değişikliliği yüzünden beğenmeye bilirsin yaklaşık 7 senedir aynı İnsanlarla oynuyorum iyi dostluklar kazandım ama malesef hep aynı yere denk gelinmeye bilir 😉

 • game of war idi

 • Hem kart hem strateji olsun istiyorsan "LOR" tavsiye ederim ama görsel olarak da olsun diyorsan "TFT" oynayabilirsin.

 • Rise of Kingdoms