1 yıl

Oyunlarda assist nedir?

Oyun oynarken birisi bana assiste bak falan dedi. Asist ne demek, oyunlarda assist neden kullanılıyor?

Oyunlarda assist nedir?
2 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Assist Nedir?

  Assist yardım anlamına gelmektedir. Bir oyun oynarken ve ekranda "asist" kelimesini gördüğünüzde, bu, başka bir oyuncuya bir şekilde yardım ettiğiniz anlamına gelir. Bu, bir puan almaktan sağlıkları düşük olduğunda onları iyileştirmeye kadar her şey olabilir. Ya da bir futbol oynarken takım arkadaşınızın gol atmasına yardımcı olursanız bu da assist olur.

  Assist Çevirisi Nedir?

  Assist'i Türkçeye çevirdiğimiz zaman: Yardım, sayı yaptırma anlamına gelmektedir.

  Assist Nasıl Yapılır?

  Video oyunlarında asist, bir oyuncu tarafından başka bir oyuncuya yardım etmek için yapılan bir eylemdir. Bu birkaç yolla yapılabilir, ancak en yaygın olanı, diğer oyuncu iyileştirmeye veya koruma ateşi sağlamaya odaklanırken düşmana saldırmak gibi bir tür destek sağlamaktır.
  Etkili bir asist oyuncusu olmaya çalışırken akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. Birincisi oyunu ve içindeki ve dışındaki karakterleri tanımaktır. Bu şekilde, ne zaman ve nerede en yararlı olabileceğinizi bileceksiniz.

  İkincisi iletişimdir. ekibinize ne yaptığınızı ve herkesin aynı sayfada olmasını sağlamak için neden uzun bir yol kat edebileceğini bilmesini sağlamak. Ve son olarak, esnek olun. Video oyunlarında işler bir anda değişebilir, bu nedenle anında uyum sağlamak çok önemlidir. Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, herhangi birtakım için assist yapabilirsiniz.

  Hangi Oyunlarda Assist Yapılır?

  Birçok MOBA ve video oyunlarda asist yapabilirsiniz. Assist yapabileceğiniz oyunlar şu şekildedir:


  1. Overwatch: Overwatch'da oyuncular hedefleri tamamlamak ve takımlarının tabanını korumak için birlikte çalışırlar. Her oyuncunun, takımına yardımcı olmak için kullanabilecekleri benzersiz bir dizi beceri ve yeteneği vardır. Örneğin, bir oyuncu takım arkadaşlarını iyileştirebilirken bir diğeri koruma ateşi sağlayabilir. "Overwatch"da başarı için ekip olarak birlikte çalışmak çok önemlidir.

  2. League of Legends: League of Legends da oyuncular üç veya beş kişilik takımlara atanır ve düşmanın üssünü yok etmek için birlikte çalışmalıdır. Overwatch gibi, her oyuncunun benzersiz bir dizi beceri ve yeteneği vardır. Oyuncular, her savaşta kimin hangi rolü üstleneceğine karar vermek için birbirleriyle iletişim kurmalıdır.

  3. Fortnite: Fortnite da oyuncular, diğer üç oyuncuya kadar bir haritaya bırakılır. Daha sonra kaynakları toplamalı ve kendilerini düşman saldırılarından korumak için yapılar inşa etmelidirler. Düşman ekibi de aynı şeyi yapmaya çalışacağından, oyuncular hayatta kalmak için birlikte çalışmalıdır.

  4. Minecraft: Minecraft da oyuncular hayal edebildikleri her şeyi inşa etmek için birlikte çalışabilirler. "Minecraft" da belirlenmiş bir hedef yoktur, bu nedenle oyuncular istedikleri her şeyi keşfetmek ve yaratmakta özgürdürler. Ekip olarak birlikte çalışmak "Minecraft" da başarı için çok önemlidir.

  5. Rocket League: Roket Ligi"nde oyuncular, diğer takıma karşı gol atmak için üçlü takımlar halinde yarışırlar. "Fortnite" gibi, "Rocket League"de de başarının anahtarı iletişimdir. Oyuncular hedeflerini savunmak ve kendi gollerini atmak için birlikte çalışmalıdır.

  Bunlar, birtakım arkadaşına yardım etmek için harika olan birçok oyundan sadece birkaçı. Bir arkadaşınızla oynamak için bir oyun arıyorsanız, bu listedeki oyunlardan herhangi birini şiddetle tavsiye ederim.

En İyi Kız Görüşleri

 • Rakibinin ölümünde katkın vardır buna asist denir. Attım karşı da bir rakip sen ona vuruyorsun gelip diğer arkadaşın kill alıyor. Ya da bot lanedesiniz ittirdiniz hasar verdiniz adam kule altı base atmaya gidiyo ormancı gelip tak kule altı yapıp skoru alıyo size asist gelmiş olur.

 • Birisine en fazla hasarı verdiğinde asist almış oluyorsun. Yani öldürmeye son bir darbe kala gibi bir şey. Ama bazende öldüreyim derken ölen sen oluyorsun ve senin yerine başkası öldürünce de asist almış oluyorsun

En İyi Erkek Görüşü

 • Futbol da nasıl birisi sayesinde adam gol atabiliyorsa o da aynı şekilde yardım etmek sen onun canını yarıya indirdin sonra yanındaki kişi ona vurarak aldı yani yardım etti buna asist denir 😄😊

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 7
 • Arkadaş sayesinde puan almak gibi

 • Bilmiyorum

 • Yanlis hatirlamiyorsam soyle; birine vuruyor ve canini azaltiyorsun ama takim arkadasin onu oldurdu. Bu durumda 1 asist aliyorsunn (yanlisim varsa kusura bakma bende acemiyim valorant vs. Oynadigimda soylemislerdi) ☺️

 • Biri ile savaşıyorsun ve onu takım arkadaşın öldürüyor. Yani takım arkadaşına yardımcı olur isen asist alıyorsun

 • verdiğin hasar diye biliyorum

 • Rakibi yenmeye yardim edersen assist yapmış olursun. Yani senin sayende yenmiş olursa

 • Yani o canını azaltmış sen öldürmüşsün

 • Yardım etme destekleme gibi düşünebilirsin. Aynı futbol gibi biri pas atıyor diğeri gol atıyor pas atana asist yazılıyor. Oyunlarda da öyle atıyorum adamın yarı canını indirdin arkadaşın öldürdü sana asist yazılıyor.

 • Hücum demek :D :D Asist dediği an saldıracaksın :D :D

 • Futbol da adının hakkını veriyor Asist yandan biri orta yapıyor forvet gol atıyor yandan orta yapan asist yapmış oluyor oyundada son vuruşu yapana kil ona az da olsa destek verene asist yaziliyor

 • Yancının ingiliççesi assisttir.