25 gü

Oyunlarda Int ne demek?

LoL oynarken niye intliyorsun dedi. İlk başta anlamadım ama birkaç defa söyledi bunu. Ne demek istedi? Int ne demek?, Intlemek ne demek?
Oyunlarda Int ne demek?
1 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Intlemek Nedir?

  Oyun dünyasındaki kelime jargonları bitmiyor. Intlemek kelimesi de oyun dünyasında en çok kullanılan oyun terimlerinden bir tanesi. Genelde League of Legends oyununda kullanılan Intlemek teriminin anlamı; bilerek besleme anlamına gelmektedir. Rakibe bilerek ölmeyi ve altın kazandırmayı ifade etmektedir.

  Int Açılımı Nedir?

  Int, inting, intlemek terimleri "İntentional Feeding" teriminin kısaltmasıdır. Oyunlarda oyuncu karşı rakibine bilerek ölürse ve rakibe altın kazandırırsa intlemek terimi kullanılır. Örneğin; LoL oyununda takımdan bir kişi karşı tarafı bilerek besliyorsa takım arkadaşları tarafından "rakibi intleme" uyarısı almaktadır. Oyunda yasak olan bu eylem oyunu kaybetmenize neden olmaktadır.

  Oyuncuların Intleme Sebepleri Nelerdir?

  Genellikle oyuncular almak istediği şampiyonu alamadıkları zaman bilerek Intleme yapmaktadır. Örneğin; oyun başlamadan şampiyon seçim ekranında oyuncu almak istediği şampiyonu söylüyor ve o şampiyon takım arkadaşları tarafından banlanıyorsa oyuncu da bilerek Intleme yapıyor.

  Morali bozulan oyuncunun oyun hevesi kaçınca oyundan çıkmak istiyorlar. Fakat oyun başladığı için çıkış yaparsa ceza olarak 5 dakika beklemek zorunda kalıyorlar. Bu nedenle de trollemek amacıyla oyuncular ıntleme olayına giriyorlar.

  Feedlemek ve Intlemek Aynı Şey midir?

  Feedlemek ve Intlemek aynı anlama gelmektedir. Feedlemek terimi beslemek anlamına gelmektedir. Intlemek teriminin anlamı da bilerek beslemek anlamına gelmektedir. Bu nedenle ikisinin de oyundaki anlamı; oyun içerisinde karşı rakibe bilerek, sürekli olarak kill vermek, altın kazandırmak anlamına gelmektedir.

  Oyunlarda Intlemek Ban Sebebi midir?

  Oyunlarda Intlemek yasaktır ve ban sebebidir. İlk olarak küçük cezalarla başlamaktadır. Intleme yapan kişi raporlandığı zaman ilk olarak giriş ve sohbet ekranında 5 dakika kadar bekleme cezası alır. Daha sonra devam ettiği zaman ceza büyür ve 1-2 ay kadar oyundan <a href="http:// www.erkeklersoruyor.com/.../ban-yemek-ne-demektir-banlanmak-ne-anlama-gelir-q18417190" target="_blank" rel="nofollow noopener">ban yeme ile sonuçlanır.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 3
 • koşup koşup ölmek, bilerek beslemek anlamında kullanılıyor.

 • Feedlemek

 • İntentionally feed ( bilerek besleme) nin kısaltması. Ligin ne LoL de...

 • Çok ölüyon diyor karşında kine ölme diyor :D

 • Çok diyoor öldün diyorrr oyunun içine ettin diyorrrrr