+1 yıl

Oyunlarda Ranked Ne Demektir?

Oyunlarda Ranked sistemi varmış. Ranked ne demek, ranked sistemi nasıl oluyor? Bazıları rank kasıyorum falan diyorlar. Yani ne yapmış oluyor bunlar hiç anlamadım.
1 2

Çok Süper Cevap

 • Oyunlarda Ranked Ne Demektir?

  Ranked terimi sıklıkla online oyunlarda karşımıza çıkmaktadır. Ranked; online oyunlarda derece sistemine ranked denmektedir. Oyuncular maçları tamamladıkça, sıranın dereceli merdivenindeki konumlarını etkileyen puanlar kazanır ya da kaybederler. Oyuncular ne kadar yüksek derece alırsa lig sıralaması o kadar yükselmektedir.

  Ranked Türü Oyunlar Nelerdir?

  Ranked türü oyunlar genellikle lig sıralamasının olduğu oyunlardır. Puan sistemi ile derece yükselterek bir sonraki lige yükselirler. Ranked türü oyunlar şu şekildedir;

  1. Pubg Mobile: Çevrimiçi oyun olan PUBG Mobile oyununda oyun içerisinde herhangi bir rütbesi olmayan kişiler rank sistemi ile derece almaya başlamaktadır.
  2. Valorant: Valorant'ta ranklar kendi içinde 3' ayrılmaktadır. Maç kazandıkça Demir 1, Demir 2 şeklinde ligler yükselmektedir.
  3. League of Legends: MOBA türünde olan LoL oyununda Rank sistemi bulunmaktadır.
  4. Cs:Go: Burada rank sistemi Gümüş'ten başlayıp, Dünyaca Seçkin'e kadar gitmektedir.
  5. DotA: Ne kadar çok maç kazanırsanız buradaki rütbenizde bir sonraki dereceye yükselecektir.

  Oyunlarda Rank Sistemi Nasıl Çalışır?

  Her oyunun farklı derece ve rütbeleri bulunmaktadır. Burada sizin yeteneğiniz ve performansınıza göre puanlar verilmektedir. Ne kadar çok maç kazanırsanız o kadar çok puan alırsanız. Aldığınız puanlar ise oyundaki rütbelerinizi yükseltecektir. Rank sistemi ile oyundaki yetenek grubunuzu görebilirsiniz. Oyun sistemi Ranked maçlarda ne kadar başarılı olduğunuzu gözlemler ve adil bir şekilde oyunculara puanları dağıtıp derecelendirir.

  Oyunlarda Rank Sistemi Neden Önemlidir?

  Oyunlardaki başarılar oyuncuyu motive edip daha keyifli bir şekilde oyun oynamasını sağlamaktadır. Oyuncu kendi yeteneklerini keşfetmek ve kendini geliştirmek için ranked türü oyunlar oynamaktadır. Ranked oyunlar rekabetçi oyunlarda kazanma isteğini artırıp oyunları daha çok oynamaya sevk etmektedir.. Ödül kazanmak ve yükselmek oyuncuları motive ettiği için rank sistemi oldukça önemlidir.

En İyi Erkek Görüşü

 • Dereceli bir sistem
  Yani dereceli sistemde ciddi oynaman vesaire gerek
  Yoksa küfür vesaire yersin normal oyunda da yiyorsun oyun sonuçta dereceli de olsa olmaması lazım ama sen bunu yaparak dereceli sistem de işin dalgasına oynarsan diğer ciddi kişilerin derecesi düşer ne kazandırıyor mu dersen oyun ya level ul işte

En İyi Kız Görüşü

 • Oyunlar eğlence veya ilerleme için oynanabilir. Normal oyun eğlencesine oynadığımız, elimizi ısıttığımız oyunlardır. Oyunlarda derece (rankımızı) yükselttiğimiz ranked modu vardır bir de. Bu maçlarda genellikle ciddiyet önemsenir. Oyuncular kazanma odaklıdır. Rank modu olan her oyunda rütbe vardır. Rütben ne kadar ilerlerse daha çok tanınırsın, karşına gelen oyuncular daha tecrübeli olur ve o kadar oyun içeriklerinden (para, jeton, kostüm vb) yararlanmış olursun. Kısacası ranked, dereceli bir seviye sistemidir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 6
 • online oyunlarda derece sistemine ranked denmektedir.

 • Sanal ego

 • Dereceli oluyor.

 • Rekabetçi sistemden bahsediyorlar, Rank yani bir çeşit rütbe, derecelendirme sistemi ile Ne kadar iyi oynar ne kadar maç kazanırsan ona göre yüksek rütbelere, ranka yani dereceye, kademeye yükselirsin.

 • Derecelendirme demek bildiğim kadarı ile

 • derece sistemi

 • Sıralanmış demek