+1 yıl

Oyunlarda Repack ve Reloaded Nedir? Farkları Nelerdir?

Arkadaşlar selam,
Oyun indirirken repack ve reloaded gibi terimler bulunuyor. Bu terimlerin ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Oyunlarda repack ve reload nedir? Repack ve reloaded farkı tam olarak nedir? Oyun sever kardeşlerim yardımcı olabilir mi acaba? Şimdiden teşekkür ederim.
1 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Oyunlarda Repack ve Reloaded Nedir, Farkları Nelerdir?

  Korsan oyun dünyasında çok sık kullanılan bu iki terim, bazı oyuncular tarafından pek bilinmiyor. Repack nedir, Reloaded nedir ve farkları nelerdir, bunlardan biraz bahsedeyim.

  Oyunlarda Repack Ne Demek?

  Oyun indirme sitelerinde sıkça karşımıza çıkan bir terim olan Repack, sistemi oyuna yetmeyenler için dosyaların sıkıştırılmış ve oyundaki bazı yerlerin görüntü kalitesi bakımından kısıtlanmış halidir.

  Korsan oyunları crackleyen kişiler, sistemi yetersiz oyuncular için crack işlemini gerçekleştirirken oyun içerisindeki görüntü dosyaları, kullanılmayan dil dosyalarını küçülterek oyunun daha küçük bir hal almasını sağlar.

  Oyunlarda Repack ve Reloaded Nedir? Farkları Nelerdir?

  Böylece kullanıcı hem daha düşük büyüklükteki bir oyunu indirmiş olur hem de sistemi yetmese bile oyunu oynamış olur. Bunun en büyük avantajı normalinden daha küçük oyun dosyalarına dönüşmeleridir.

  Olumsuz tarafı ise oyun dosyaları ile oynandığı için oyunu oynarken karşınıza çok fazla sorun çıkabiliyor.

  “Repack nedir?” sorusunun yanı sıra “Fitgirl repack nedir?” veya “Torrent repack nedir?” tarzında sorular da soruluyor. Fitgirl repack, Fitgirl sitesi üzerinden indirilen sıkıştırılmış oyun dosyalarına denir. Torrent repack ise torrent programları ile indirilmiş sıkıştırılmış oyun dosyalarına denir.

  Oyunlarda Reloaded Ne Demek?

  Bu terim de tıpkı repack gibi korsan oyun dünyasında kullanılan bir terimdir. Oyunlarda Reloaded, oyunun tam sürümünün cracklenmiş haline denir. Repack gibi herhangi bir küçültme olmaz, sadece oyun cracklenir ve kullanıcı ile paylaşılır.

  Oyunlarda Repack ve Reloaded Nedir? Farkları Nelerdir?

  Reloaded versiyonları sadece bilgisayarı sistem gereksinimlerine yetecek olanlar indirmelidir. Sistem gereksinimleriniz oyunun normal sürümü için yeterli olmuyorsa, Reloaded versiyonu kurduğunuzda oyun çalışmayacaktır.

  Bu versiyonda oyunun dil dosyaları veya görüntü dosyaları ile hiç oynanmamış olduğu için Repack versiyona göre daha fazla yer kaplar.

  Repack ve Reloaded Farkları Nelerdir?

  • Repack oyunlar sıkıştırıldığı için çok daha az yer kaplar.
  • Repack versiyonlarda dosyalarla oynandığı için hatalar karşınıza çıkabilir.
  • Repack versiyon daha kolay iner fakat sıkıştırılmış dosyalardan oluştuğu için kurulumu daha meşakkatlidir.
  • Reloaded versiyon oyunun tam sürümü olduğu için daha fazla sistem gereksinimi ister.

  “Reloaded nedir?” ve “Repack nedir?” sorularına yanıt vermeye çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • Bunlar korsan oyun terimi. Reloaded olanlar oyunun gerçeğiyle birebir aynıyken repack olanlarda bazı görevler, karakterler, silahlar falan eksik gelir

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?