+1 yıl

Oyunlardan para kazanmak mümkün mü?

Arkadaşlar böyle bir şeyler duydum bu gerçekten var mı ve varsa nasıl yapılıyor? Mesela adam online bir oyunda güçlü bir karakter oluşturup satıyormuş, veya oyundaki değerli eşyaları para karşılığı satıyormuş. Bu şekilde para kazanmak mümkün mü? Üniversitede öğrenciyim yalnızım hiç arkadaşım yok sürekli evde yalnız yaşıyorum internetten para kazanmaya sardım bu aralar
1 0

Çok Süper Cevap

 • Oyun Oynayarak Gerçekten Para Kazanılır mı?

  Birçok kişi günün yarısını bilgisayardan ya da mobilden oyun oynayarak geçiriyor. Hal böyle olunca akıllara acaba oyun oynayarak para kazanabilir miyim? Sorusu geliyor. Evet, oyun oynayarak para kazanmak mümkün. Ama her işin zorluğu gibi tabii bu işinde zorluklar vardır.

  Oyun oynarken para kazanmak için çok çok iyi bir oyuncu olmanıza gerek yok. Yani para kazanmak için profesyonel olmanıza hiç mi hiç gerek yok. Normal oynadığınız oyunları oynayarak gelir elde edebilirsiniz. Tabii bu işi daha fazla ilerletip profesyonel bir oyuncu olursanız geliriniz 3-5 katı daha fazla olabilir.

  Para kazandıran birçok oyun var fakat bazı oyunlar bir adım öne çıkabiliyor. Vakit buldukça oynadığınız oyunlardan maddi kazanç elde etmek istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız yavaşça sayfayı aşağı doğru kaydırın :) Oyunlardan para nasıl kazanılır, hangi oyunlardan para kazanılır merak ettiğiniz soruların cevaplarına birlikte bakalım!

  Oyunlardan Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

  Oyun oynayarak para kazanmak için birçok yöntem mevcut. Hangi yöntemleri uygulayarak para kazanabilirsiniz?

  • Oyunlarda canlı yayın açın: YouTube ve Twitch gibi insanların çok olduğu yerlerde en çok oynanan oyunları oynayıp, canlı yayın yapabilirsiniz. İyi bir oyuncuysanız ilk etapta yayın yapmak oldukça harika bir fikir olabilir.
  • Oyunlarda kazandığınız skinleri satın: Oyunlardaki eşyaları geliştirerek oyun müptelası kişilere satabilirsiniz. Steam platformunda oyunlarda nadir çıkan ve çok alıcısı olan eşyalarınıza satışa çıkarabilirsiniz.
  • Turnuvalara katılın: Turnuvalara katılmak için elbette iyi birtakım kurmanız gerekiyor. Eğer bu işi sizinle yapmak isteyen arkadaşlarınız varsa birtakım kurup e-spor turnuvalarına katılabilirsiniz. Eğer başarılı olursanız ciddi rakamlar elde edip, kazanabilirsiniz.
  • Beta oyunları test edin: Henüz orijinal sürümü çıkmamış oyunları test ederek de para kazanabilirsiniz. Tabii burada önemli olan oyunlardaki hataları bulup yapımcıya raporlamak olacak. Hem çıkmamış oyunları ilk siz oynayacak hem de para kazanacaksınız! Kulağa oldukça hoş geliyor...
  • Oyun içerikleri üretin: Özellikle Youtube'a oyun içerikleri üretmek ciddi anlamda gelir sağlamanıza yardımcı oluyor. Son dönemlerde popüler olan oyunları oynayıp Youtube içerik çıkarın. İzlenme ve like sayılarınız yükseldikçe geliriniz de yükselecektir.
  • Oyun koçluğu yapın: Oyunlarda kendinizi geliştirip, iyi bir yere gelirseniz e-spor dalında oyunculara eğitimler vererek para kazanabilirsiniz.
  • Oyun blogu kurun: Çok sevilen oyunların nasıl seviye atladığını, oyunlarda nasıl başarılı olunacağını vs makaleler yazarak bilgi ve tecrübelerinizi aktarabilirsiniz.

  Profesyonel Oyuncu Olmak Para Kazandırır mı?

  Bilgisayar, mobil, konsol büyük oyunları bilen ve oynayan bu oyunların hepsinde bilgi sahibi olan kişilere profesyonel oyuncu deniyor. Bu kişiler oyun oynarken asla sıkılmıyorlar ve bu işe kendilerini adıyorlar. Oynadığı oyunu geliştirmek için bütün teknik ve taktikleri araştırırlar. Oyunlarda canlı yayın açıp, oyuncu kitlesi ile buluşurlar. Aynı şekilde gamer anlamı da bütün oyunları severek, bilerek ve araştırarak oynayan kişilerdir.

  Profesyonel oyuncu olarak para kazanmak elbette ki mümkündür. Profesyonel bir e-sporcu olursanız turnuvalara katılıp ciddi miktarda paralar kazanabilirsiniz. Ya da oynadığınız oyunlarda hedef kitleye canlı yayınlar yapıp paralar kazanabilirsiniz. birtakım bir turnuva sırasında ne kadar iyi olursanız o kadar çok para kazanabilirsiniz.

  Profesyonel olarak para kazanmak için sürekli kendinizi geliştirip oyunlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bol bol antrenman yapıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Ne kadar çok oyunlar hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olursanız o kadar sizin işinize yarayacaktır. Kendinizi geliştirmek için takım oyunları da oynayabilirsiniz.

  Para Kazandıran Oyunlar Nelerdir?

  Herkesin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi hangi oyunlardan para kazanabilirim? Oynadıkça para kazanacağınız oyunları aşağıda görebilirsiniz;

  • Age of TANKS: Kendi tankınızı yaratıp diğer oyuncularla mücadele ettiğiniz oyun size NFT kartları ile para kazanma olanağı tanıyor. Oyun içerisindeki kartlar kişiye özel olduğu için pazar bölümünde bu kartları dilediğiniz gibi satışa çıkarabilirsiniz.
  • Gods Unchained: Oyun oynarken gerçek para kazanabiliyorsunuz. Oynadıkça kart kazanıyorsunuz ve bu kartları satışa çıkarabiliyorsunuz.
  • Dota 2: Hem katıldığınız oyun içi turnuvalardan hem de elde ettiğiniz eşyaları satarak para kazanabilirsiniz.
  • Valorant: E-spor oyuncularının gözdesi olan Valorant oynadıkça size para kazandırabilir. Para yatırmadan para kazanabileceğiniz oyunlardan bir tanesi diyebilirim. Düzenlenen turnuvalara katılıp ciddi miktarlar elde edebilirsiniz.
  • Defina: Strateji oyunu olan Defina oyununda NFT karakterler alabilirsiniz bunlarla takıp kurup sahip olduğunuz şeyleri satabilirsiniz. Aynı zamanda karakterleri güçlendirerek kazanç elde edebilirsiniz.
  • PUBG Mobile: Savaş oyununda düzenlenen turnuvalarda günlük 1000 USD’den başlayıp, 100.000 USD’ye varan ödüllü yarışmalar oluyor.. Hem turnuvalardan para kazanıp hem de itemlerden gelir elde edebilirsiniz.
  • Thetan Arena: Çevrimiçi strateji oyunu olan Thetan Arena oyun oynadıkça size para kazandırıyor. Çok güzel ve eşsiz karakterlere sahip.
  • League Of Legends: En çok sevilen ve bilinen oyunlardan bir tanesi LOL oyunudur. Bu oyunda seviye atladıkça karakterinizin seviyesi de yükseliyor ve parça kazanmaya başlıyorsunuz. Bu parçaları satışa koyarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.
  • The Sandbox: Metaverse olan The Sandbox'ın yönetim sistemi olmadığı için oyunu özgürce oynayabiliyorsunuz. Oyunda yarattığınız ve sahip olduğunuz şeyleri satarak gelir ede edebiliyorsunuz.
  • Town Star: Eğer çiftlik oyunlarını seviyorsanız bu oyunu oynayabilirsiniz. Oyun içi para birimi kullanıyorsunuz. TownCoin'i kullanarak hem kasabanızı geliştirip hem de gelir elde edebilirsiniz. Oyun blockchain tabanlıdır.

  Oyun Oynayarak Ne Kadar Para Kazanılabilir?

  Burada ne tür oynadığınız ve nasıl oynadığınıza göre durum değişiyor. Sadece mobil ya da basit oyunlar ile aylık 200 dolar kazanabilirsiniz. Daha profesyonel olursanız bu miktar 4-5 katına çıkar.

  Yüksek miktarda para kazanmanızı etkileyen bazı faktörler vardır. Bunlar; Oyun oynarken canlı yayın açmak, turnuvalara katılmak, sosyal medyaya içerik üretmek gibi. Bu gibi durumlarda daha fazla miktarlar elde ederek geçiminizi sadece oyun oynayarak sürdürebilirsiniz.

  Oyunlardan Para Kazanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Her sektörde olduğu gibi burada da karşınıza bazı pürüzler çıkabilir. Burada siz oyunlarda yükselmek isterken biri gelip size yardım edeceğini söyleyip hesabınızı çalabilir. Bu nedenle bu tür dolandırıcılara kesinlikle itibar etmemeniz gerekir.

  Ya da herhangi bir platformda item satacaksanız ilk önce parayı alıp o şekilde satışı gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde kötü niyetli insanlar bu gibi durumlardan faydalanıp maalesef hakkınız olan parayı ödemeden kaçıyorlar. Eğer turnuvalara katılıp para kazanmayı düşünüyorsanız takım kurmak için güvendiğiniz kişileri seçin. Güven vermeyen biri sizi yarı yolda bırakıp bu işten para kazanmanızı engelleyebilir. Güvendiğiniz kişilerle yola çıkarsanız hem siz hem de arkadaşlarınız gelir elde edebilir.

  Eğer oyun için bir alışveriş yapacaksanız bunu kesinlikle bilinir ve güvenli sitelerden gerçekleştirmeye çalışın. Para kazanayım derken, para kaybetmenizi istemeyiz. Oyunlar üzerinden çok fazla kandırma işlemi gerçekleşiyor. Burada yapmanız gereken tek şey üçüncü kişiyi de şahit tutarak işlem yapmanız. Bir de söz uçar yazı kalır demişler! Yaptığınız online oyun işlemlerini bir kağıda dökerseniz dolandırılma ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.

  Yukarıda da belirttiğim gibi oyunlarda para kazanmak istiyorsanız adımlarınızı sağlam ve güvenli bir şekilde atmalısınız. Umarım bütün soru işaretlerinizi giderebilmişimdir.

  Bol şans:)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 6
 • Evet tabi ki de mümkün

 • mümkün tabi ki ama emek lazım

 • Bi aralar metin 2 diye bir oyunda vardı char satma diye birşeyler vardı diğer oyunlardada vardır tabiki ama online iş bu güven konusu çok önemli dikkatli olunmalı

 • Mumkun ama kimse bedava para vermez

 • Mümkün de ko zengin oyunu artık harcama yapmadan bi yerlere gelmek ciddi zaman istiyor.

 • Mumkun

 • Bu konuda en yaygın olan şey cs skinleri satmak sanırım. Belli başlı siteler var skinleri geliştirebileceğin, hoş bu siteler daha çok şans oyunu tadında kasa açıyosun vs ama bi göz at istersen (çok da bir bilgim yok ama bu olay oldukça yaygın)

  • Peki ne kadar kazanabilirim bu işe kafa yorarsam tahmini sizce

 • hukuk öğrencisi bir arkadaşın knight online oynayarak ayda 3-4 bin tl civarı kazanıyormuş