7 ay

PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?

Hem bilgisayarda hem de konsolda oynanabilecek en iyi korku oyunları hangileri? Sizin en sevdiğiniz korku oyunu hagisi?
PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?
3 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • En İyi Korku Oyunları Listesi

  Uykularınızı kaçıran, birden karşınıza huaağ diye çıkan oyunların karşılığı korku oyunudur :) Korku oyunlarının türü hikayelerine göre değişiyor. Bazen gününüzü bir akıl hastanesinde geçirirken bazen korku verici tünellerde geçirebiliyorsunuz. Kendinizi bir bosstan sürekli kaçarken de bulabilirsiniz... Eğer benim şöyle sağlam bir korkuya ihtiyacım var diyorsanız aşağıdaki listede en iyi korku oyunları listesini görebilirsiniz;

  1. The Evil Within

  PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?

  Çok fazla dikkat gerektiren bir hayatta kalma oyunu olan The Evil Within en iyi korku oyunları arasında. Baş karakter, dedektif Sebastian Castellanos. Dedektif bir olayı aydınlatmak için uğraşırken saldırıya uğruyor. Dedektif kendisini korkunç bir koridorda buluyor. Oyun oynarken kimi zaman ürkütücü bir ormanda, kimi zaman kanla dolu bir ameliyathanede kimi zaman bir akıl hastanesinde bulacaksınız. Tek yapmanız gereken detaylara dikkat edip olayları çözüme kavuşturmak.

  Kısacası psikopat bir dünyada hayatta kalmaya çalışıyorsunuz... PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, Microsoft Windows platformlarında oynayabilirsiniz.

  2. Alien: Isolation

  PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?

  Birinci şahıs hayatta kalma oyunu olan Alien: Isolation uykularınızı kaçırabilir! Aksiyonu da içinde barından oyun aynı zamanda bilimkurgu türünde. Oyunun baş karakteri Ellen Ripley'ın kızı Amanda Ripley. Annesinden uzun zamandır haber alamayan Amanda, annesinin izini sürmeye devam ediyor ve karşısına çıkan ipuçlarını takip ederek devasa bir uzay gemisi Sevastopol’a giriş yapıyor. Girer girmez macera başlıyor. Yaşam ile ölüm arasında kalırken birçok olumsuzluk ile karşılaşıyor.

  Elinizde kendinizi savunacak herhangi bir şey olmadığı gibi hiç misafirperver olmayan mürettebatın gazabına uğruyorsunuz. Kurşunların havada uçuştuğu gemi de ölmemek için kendinizi savunmanız gerekiyor. Bol bol aksiyonun ve korkunun olduğu oyunu

  Android, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One gibi platformlarda oynayabilirsiniz.

  3. Until Dawn

  PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?

  İnteraktif drama hayatta kalma, korku- gerilim oyunu olan Until Dawn oldukça sevilen korku oyunları arasında. Özellikle görselleri aşırı gerçekçi duruyor. Oyuna başlarken size ne yapacağınız anlatılıyor ve oyunda birden fazla karakteri yönetebiliyorsunuz. Oyuncularla diyaloglar kurup ilerliyorsunuz. Bir grup gencin kış ayında bir dağ evinde tatil yapıp başına garip, korkunç olaylar gelmesiyle oyun başlıyor.

  Oldukça değişik ve güzel olan oyunda kelebek etkisini görüyorsunuz. Oyunu konsolun tuşları ile yönetebilirsiniz. PlayStation 4 platformunda oynayabilirsiniz.

  4. INSIDE

  PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?

  Oyun tek başına ve peşinde birilerinin olduğu bir çocuğun ormanda tek başına kalmasıyla başlıyor. Oyun başlar başlamaz domuz cesetleri ve ufak tiksindirici yaratıklarla karşılaşıyorsunuz. Ormanda ilerledikçe birbirinden farklı distopik mekanlarda bulmacaları çözmeniz gerekiyor.

  Bulmacaları çözdükçe farklı farklı mekanlara gidiyorsunuz. Yapılan deneyler, yapay uzuvlar, yapay insanlar birçok ürkütücü şey ile karşılaşıp hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Nintendo Switch, Microsoft Windows, PlayStation 4, MacOS, iOS, Xbox One, Klasik Mac OS platformlarında oynayabilirsiniz.

  5. Layers of Fear

  PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?

  Korkuyu iliklerinize kadar hissettirecek bir oyun olan Layers of Fear oyununda psikolojik sorunları olan, akıl sağlığı yerinde olmayan bir ressamı canlandırıyorsunuz. Eskiden başarılı olan ressam sarsıtıcı bir olay yaşar ve bu yeteneğini ve akıl sağlığını kaybeder. Aslında tam olarak yeteneğini kaybediyor diyemeyiz..

  Kafasını bir esere takıyor ve o eseri bitiremiyor. Bu olayları neden yaşadığını oyunu oynadıkça göreceksiniz. Birinci şahıs gözüyle oynanıyor ve oyunda ipuçları bulunuyor. Keşfedeceğiniz birçok şey var ve bir o kadarda çözmeniz gereken bulmaca... Oyun ilerledikçe korku ve gerilim dozu arşa çıkıyor. Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Linux, MacOS, Klasik Mac OS platformlarında oynayabilirsiniz.

  6. SOMA

  PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?

  Bilim kurgu oyunu ve korku oyunu olan SOMA ile hayatta kalma mücadelesi vereceksiniz. Karanlık girdabın içine giriyorsunuz telsiz çalışmıyor, su altı tesisi PATHOS-II’nin dünya ile iletimi kesiliyor, makineler kendini insan sanıyor...

  Konumuzun baş karakteri Simon Jarret. Ürkütücü bir rüya görmesiyle oyun başlıyor. Rüyada bir kazadan bahsediliyor ama bu kaza neden oluyor bilinmiyor. Simon Jarret'in başı kanıyor onun da neden kanadığını bilmiyoruz. Oyun içerisinde birçok soru var bunları çözmeye çalışıyorsunuz. PATHOS-II o kadar ürkütücü bir tesis ki içine girince tüyleriniz ürperiyor.

  Duvarlara yapıştırılmış hayvanlar, denek hayvanları, robotlar... İlk hayatta kalma sınavınızı karşınıza çıkan yaratık ile veriyorsunuz. Tek sorun şu ki, elinizde silah yok... Daha fazla spoiler vermeden mutlaka oyuna bakın derim. PlayStation 4, Microsoft Windows, MacOS, Xbox One, Linux, Mac OS platformlarında oynayabilirsiniz.

  7. Slender: The Eight Pages

  PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?

  Hayatta kalma korku türünde olan Slender: The Eight Pages daha oyunun başlangıcında sizi ürkütmeyi başarıyor. Oyuna karanlık, ıssız bir ormanda başlıyorsunuz. Birinci şahıs olan oyunda karakterin elinde sadece bir fener bulunuyor.

  Oyundaki amaç ormanın farklı yerlerinde olan sekiz sayfayı bulabilmek. Tabii arkanızda bir de Slenderman karakteri var. Orman boyunca sizi kovalıyor, ormanda garip sesler duyuyorsunuz. El fenerinizin pili az olduğu için dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekiyor. Oyun ilerledikçe korkunçluğu da artıyor. Tek amacınız ölmemek! Android, MacOS, Microsoft Windows, Mac OS platformlarında oynayabilirsiniz.

  8. Outlast

  PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?

  Hayatta kalma korku türünde olan oyunun konusu Miles Upshur adındaki bir gazetecinin Lake County, "Mount Massive Asylum" isimli korkunç olayların olduğu bir akıl hastanesine haber yapmak için tek başına bir kamera ile gitmesiyle başlıyor. Hastaneye girdiği andan itibaren garip olaylarla karşılaşıyor.

  Oyun o kadar gerçekçi ve korkunç yapılmış ki kalp hastası olanların oynamasını tavsiye etmeyiz. Peşinizde sürekli sizi öldürmek için gelen birtakım yaratıklar var ve siz nefes bile almadan kaçmak zorundasınız! PlayStation 4, Android, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows, MacOS, Linux, Mac OS platformlarında oynayabilirsiniz.

  9. Five Nights at Freddy’s

  PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?

  Oyunun konusu Freddy Fazbear's Pizza adlı bir pizza restoranında geçiyor. Sizin karakteriniz burada güvenlik görevlisi olarak çalışıyor. Oyunun amacı hareket eden tehlikeli, cinayete meyilli animatronik robotlardan kendinizi korumak.

  Her kamerada farklı robotlar birden beliriyor! Oyun ilerledikçe bölümler daha da zorlaşıyor çünkü hepsini kontrol etmek pek mümkün olmuyor. Oyunu iOS, Android, Windows Phone, Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynayabilirsiniz.

  10. Fatal Frame II: Crimson Butterfly

  PC ve konsol için en iyi korku oyunları hangileri?

  Oyunun konusu iki kız kardeş Mayu ve Mio'nun ormanda kaybolması ile başlıyor. Mayu bir tepeden aşağı düşüp, ayağını incitiyor.. Bu ormanda başıboş gezen ruhlar dolaşıyor. Ormanda ilerledikçe terkedilmiş bir köye ulaşıyorlar. Mio'nun altıncı hissi oldukça gelişmiş olduğu için ruhlarla iletişim kurabiliyor.

  İki kardeş hem ormandan kurtulmaya hem de bu ormana hapsedilmiş insanlara yardımcı olmak için birçok maceraya atılıyorlar. PlayStation 3, PlayStation 2, Xbox platformlarında oynayabilirsiniz.

  11. Amnesia: The Dark Descent

  Macera ve korkuyu aynı anda yaşamak isteyen kişiler için ideal bir oyun diyebiliriz. Oyunun baş karakteri Daniel. Brennenburg adlı bir kalede uyanıyor ve sadece yaşadığı yeri, ismini hatırlıyor. Oyunun amacı ise bu kaleden kaçmak. Daniel'in peşinde bir de gölge vardır.

  Gölgeyi durdurabilmek için Inner Sanctum adındaki odaya girip, Baron Alexander'ı öldürmesi gerekiyor ama hiç kolay olmuyor. Nintendo Switch, PlayStation 4, Android, Xbox One, Microsoft Windows, MacOS, Linux, Mac OS platformlarında oynayabilirsiniz.

  12. Dead Space 2

  Oyunun konusu ilk oyundaki olayların üç yıl sonrasında geçiyor. Isaac Clarke, sevgilisinin de içinde olduğu Ishimura adlı gemiden haber alamıyor. Ekip ile birlikte maden gemisine doğru yola çıkıyor.. Ishimura, dışarıdan normal gözüküyor fakat içi çok ürkütücü.

  Geminin içine girince oyun başlıyor. Birçok zorlukla karşılaşıyorsunuz korkunç olayların ardı arkası kesilmiyor. PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows platformlarında oynayabilirsiniz.

  13. Silent Hill 2

  Korku ve hayatta kalma oyunu olan Silent Hill 2 James Sunderland'in hikayesini anlatıyor. Ölen karısından kendisini beklediğini bildiren bir mektup aldıktan sonra Silent Hill kasabasına yolculuk başlıyor. Fakat bu kasaba yaratıklarla dolu!

  Oyun boyunca James karanlıkta haritaları toplayıp okumaya çalışıyor bir yandan yaratıklar bir yandan bilinmezlik her şey üst üste gelince hayatta kalmak biraz zorlaşıyor. PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox, Xbox 360, Microsoft Windows platformlarında oynayabilirsiniz.

  14. Resident Evil 7: Biohazard

  Oyunun konusu Ethan Winters'ın eşi Mia'yı araması. Baker ailesinin yaşamakta olduğu terk edilmiş evde işler zorlaşıyor. Bu evde yaratıklara karşı savaşıyorsunuz. Ethan 3 yıldır eşini bulamıyordur, kayıp olan eşten bir mesaj geliyor ve oyun başlıyor.

  Terk edilmiş gibi görünen evde eşini bodrum katındaki bir odada hapsolmuş bir şekilde buluyor ama onu oradan çıkarmak pek kolay olmuyor tabii. Hayatta kalma korku oyunu olan oyunu PlayStation 4, Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox One, Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows, Stadia, Amazon Luna platformlarında oynayabilirsiniz.

  Korku Oyunları Nereden İndirilir?

  Korku oyunlarını indirebilmeniz için güvenli siteleri tercih etmeniz gerekmektedir. Oyunları nereden indirebileceğinizi aşağıdaki oyun indirme platformları listesinde görebilirsiniz;

  • FullProgramlarIndir: Buradan güncel oyunları indirebilirsiniz.
  • Steam: Buradan bütün oyunları sorunsuz bir şekilde indirme yapabilirsiniz.
  • Epic Games: Güncel oyunları indirebilirsiniz.
  • Full Torret Oyun İndir: Bütün oyunları güncel bir şekilde bulup indirebilirsiniz.
  • Torrent Oyun Indir: Bünyesinde birçok oyun bulunuyor. İstediğiniz oyunu oynayabilirsiniz.
  • One İndir: Her kategoride oyun seçeneği bulunuyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

9 21
 • Resident evil serisi

 • Fnaff

 • PC ve Konsol için en iyi korku oyunları şu şekilde

  • Outlas serisi
  • Left 4 dead 2
  • Pacify
  • Devour

  Tek bildiklerim bunlar umarım yardımcı olabilmişimdir 😄😇

 • zambi oyunları

 • resident evil
  silent hill
  ve outlast serileri

 • Konsolda oynanıyor mu bilmiyorum ama Devour güzeldi.
  Layers of the fear ve Outlast, Resident evil serisine bakabilirsn.

  • Sondaki güzelmiş teşekkürler

 • fear 2 proct origin tavsiye ederim ama gezginlerden indiremezsin :)

  • Güzel bir şeye benziyor tamamdır sağol :D

  • gayet güzeldir ben daha önce bitirdim indir oyna önce oyunun konusunu oku ama birde umarım korkmazsın oynarken :)

  • Bu zamana kadar hiçbir şeyden korkmadım :D

  • Hepsini Göster
 • gta vice city xd

  • no more room in hel diye bir zombi oyunu var steamdan ücretsiz indirip oynayabilirsin bende oynuyorum arada ama zevkli oyun değil

  • Zombili zaten hoş olmuyor

 • Neyapacn oyunu yat uyu

 • korku oyunu çok oynadımda online korku oyunu hiç duymadım

  • Çok oynadıysan en çok hangisi korkuttu. 3 tane önersene :D

  • fear 1,2,3 güzeldir. dead space serisinide oynamadıysan mutlaka oynamalısın 2. oyunu benim oynadığım en korkunç oyundur büyük ihtimalle. eskilerden nosferatu fena değildi bide undying oda çok güzel oyundu çocukluğumda oynardım:D bide pek korku sayılmaz ama metro 2033de karanlık ve gerici bir ortam vardı. silent hill serisininde eski oyunları güzeldi 1 ve 3 iyiydi diye hatırlıyorum ama grafik istiyosan bunlar biraz eski kalabilir.

 • saglamindir.net/outlast-whistleblower-full-turkce-indir-download tam aradığın oyun :)
  Bu siteden daha rahat, beklemeden hızlı indirebilirsin.
  Öyle turbobit vs ile uğraşmadan Google drive ile

  • Oynamıştım daha önce çokta korkunç değil ki yahu yinede teşekkürler :D

 • until dawn

 • Resident evil in oyununu oyna feci korkunc :D ama onu ilk yuklemen lazim internet uzerinde yoktur :ad cok feci korkunc zombiler falan cikiyo :D

  • Biliyorum biliyorum :D

  • Ben oynayamiyodum oyunu :D

  • Korkma şeysi yoktur bende :DDD

  • Hepsini Göster
 • Rigor z tavsiyem 👍

  • Rigorz para işi ya :D oyunun orijinalini oynayın :D Rigorz Private Server

 • Resident evil serileri ve nosferatu birde witcher

 • left for dead serisi iyi olabilir. Oyundanda korkulmayaz ya hadi neyse.

  • Çokta korkunç görünmüyor

  • Kim korkar. Ah şu kokunçlu şeyler..

  • Korku filmi izlerken adamın kafası, kolu kopunca gülen insanım ben kim korkar :D

  • Hepsini Göster
 • World at arms stratejik bir oyun

  • Pek benlik değil sağol yinede :D

  • Bisey degil bayanlarda var oyunda ondan önerdim :)

 • Bilmemne 2 :D

 • 3d vahşet oyunları indir gezginler :D :D :D

  • Ulan rkfjrşdjf

 • Daha Fazla (10)