1 ay

QQ ne demek? Oyunlarda kullanılan QQ teriminin anlamı nedir?

Az önce oyun oynarken mermi lazım oldu takım arkadaşımdan istedim QQ yap vereyim dedi. Cahilliğimi belli etmemek adına o ne demek diyemedim ve sesi kapattım. QQ ne demek? Hangi anlamlarda kullanılıyor?
1 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • QQ Ne Demektir?

  Oyunlarda birçok terim kullanılmaktadır. Oyuncular birbirlerini rencide etmek ya da tebrik etmek için oyun terimlerini kullanabilirler. Bu terimleri bilmediğiniz zaman oyun içi iletişimde sorunlar yaşayabilirsiniz. QQ terimi de rekabetçi oyunlarda oldukça sık kullanılmaktadır. QQ teriminin anlamı ise "Ağla, ağlamak" demektir. Genellikle bu şekilde kullanılsa da farklı anlamlara da gelmektedir.

  Hangi Oyunlarda QQ Terimi Kullanılır?

  Bütün online rekabetçi oyunlarda QQ terimi kullanılmaktadır. Bu terimin ortaya çıkışı Warcraft II’de başlamıştır. Oyunda Alt+Q+Q kısaltmasıyla oyundan çıkılabiliyor ve rakibe “QQ at bakalım” gibi ifadeler söyleniyor. Bu nedenle bazı oyuncular "Ağlamayı bırak ve oyundan çık" anlamında bu terimi kullanmaktadırlar.

  QQ terimi genellikle; LoL, CS:GO, Pubg Mobile, Valorant, Fortnite, Apex Legends, Call of Duty: Warzone gibi oyunlarda rakiple dalga geçmek anlamında kullanılmaktadır. Ayrıca QQ terimi bazen oyunlarda üzülmek anlamında da kullanılmaktadır.

  QQ Teriminin Diğer Anlamları Nelerdir?

  QQ kelimesi birçok oyunda farklı anlamlarda kullanılmaktadır. Örneğin; QQ terimi bir Counter-Strike kısaltması olarak da kullanılmaktadır. Counter-Strike oyununda oyuncular dürbünle bir vuruş yaptıktan sonra Q tuşuna hızlıca iki kez basarak silahını hızlı bir şekilde ikinci silaha geçirebiliyor. Ardından da, AWP’ye geçirerek dürbünün tekrar açılmasını engelliyorlar.

  Bazı oyunlarda ise QQ "Oyundan çık, ağlamayı bırak, benden yardım isteme" ifadesi olarak kullanılmaktadır. Bazı oyunlarda ise QQ ağalan bir çift göze benzetilmektedir. Günümüzde çoğunlukla kaba tabir olarak "Ağla" anlamında kullanılmaktadır.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 5
 • (Alacagin) qille qoyayim demek bala gte dusman vurunca soyleniyor

 • "Quit Cry" anlamına geliyor diye biliyorum. Toksik oyuncular tarafından sık sık kullanılıyor.

 • ağla, oyunu kapat demek kısaca rakibi sinir etmek için yazarlar kjfdnjk

 • Oyundan cikmani söylemiş. Aynı zamanda yardım isteme demek istemiş

 • Oyunlardaki jargonda hiç anlamam. Tek bildigim Gg’dir. Senin kısaltmaya baktığımda çogu yerde ağla manasına geliyor

 • sana ağla demiş.

 • ağla demekmiş

 • Quit Game

 • Oyundan cikmani söylemiş. Aynı zamanda yardım isteme demek istemiş