+1 yıl

Rekt ne Demek, Get Rekt nedir?

Oyunlarda kullanılan rekt ne demek arkadaşlar? Neden kullanılıyor bir de Get Rekt falan diyorlar. Ne demek istiyorlar tam olarak? Oyun terimlerini bilmediğim için yabancı kalıyorum olaya.
Rekt ne Demek, Get Rekt nedir?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Rekt Ne Demektir?

  Oyun dünyasında karşımıza birçok terim çıkmaktadır Rekt terimi de oyun dünyasında en çok kullanılan terimlerden bir tanesidir. Rekt terimi oyun dünyasında harap olmuş, mahvolmuş, parçalanmış, yıkılmış ve kudur anlamlarında kullanmaktadır. Bir oyuncu rakibini acımasız bir şekilde mağlup ettiyse Rekt diyerek sinir etmeye çalışıyordur. Kısacası oyunlarda dalga geçmek, rezil etmek amacıyla kullanılmaktadır.

  Rekt Türkçe Karşılığı Nedir?

  İngilizce'de “wrecked” kelimesinin kısaltması olarak REKT terimi kullanılmaktadır. Türkçe karşılığı ise batmak ve batmış anlamına gelmektedir. Oyun dünyasında kullanıldığı gibi birçok kaybedilen yerlerde de REKT terimi kullanılmaktadır.

  Get Rekt Ne Zaman Kullanılır?

  Oyun dünyasında başarılı oyuncular rakibini acımasız bir şekilde yendiğinde karşı tarafı sinir etmek amacıyla Get Rekt terimini kullanmaktadır. Bu da " Seni mahvettim, seni yendim, yıkıldın, öldün, ayarı verdim" anlamlarına gelmektedir. Kısaca oyunu yenen kişinin ya da bu oyun terimini kullanan kişinin, karşı tarafla dalga geçmeye çalışmasıdır diyebiliriz. Örneğin bir kişi, Emre oyunda rekt oldu diyorsa o kişi Emre'nin o oyunda öldüğünü ya da acımasız bir şekilde öldürüldüğünü söylemek istiyordur.

  Ya da bir kişi Ahmet'i get rekt ettiler diyorsa o kişi, Ahmet'in oyun içerisinde zorluklar yaşadığını karşı takımın Ahmet'i mahvettiğini anlatmak istiyordur. Kısacası tamamen kişilerin sinirini bozmak için kullanılmaktadır. Get Rekt terimi daha çok video savaş oyunlarında kullanılmaktadır.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 3
 • wrecked. yani parçalanmış, mahvolmuş.

 • Karşında bir adam var tamam mı ezdin geçtin adamı topaç ettin artistlik olsun diye get rekt dersin özeti budur. 😇😇😇

 • Rekabetçi rekt
  Get rekt rekabetçi gir
  Eski terimle ölümüne maç, yani rütbe kazanıp kaybedebileceğin ciddi maçlar

 • rekabetçi oyun demek