Gamer

Sizce en iyi League of Legends karakteri hangisi, neden?

LoL'e yeni başlayacağım ama maçlarda hangi karakteri seçeceğim konusunda kararsız kalıyorum. Sizce en iyi League of Legends karakteri hangisi? Nedeni ile birlikte açıklarsanız çok sevinirim.
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Her oyun gibi League of Legends'ta da belli başlı sevilen karakterler var. Aslında herkesin oynayabildiği sevdiği karakter onun için en iyi karakterdir. Son yıllarda çıkan oyunların hepsinde belli bir karakterin çok güçlü yapılmasından çok, her karakterin birbirine karşı güçlü olması ön plandadır. LoL’de de durum bu şekilde.

  Ancak oyunların sezon güncellemeleri ile fazla güçlü yaptığı bazı karakterler oluyor. O karakterleri en iyi LoL karakteri veya en güçlü LoL karakteri olarak sınıflandırmamız doğru olur ama en başta söylediğim gibi bu değişken bir durumdur.

  League of Legends En İyi Karakterler Hangileri?

  1- Lee Sin

  Lee Sin
  Lee Sin
  Dövüşçü rolünde olan bu şampiyon, LoL en iyi hero sıralamasına giren ilk hero. Oynama zorluğu için orta seviyede olduğunu söyleyebilirim. Normal skillerinin yanı sıra pasif skilli sayesinde bir yetenek kullandığınızda sonraki 2 saldırısı, saldırı hızı ve enerji iadesi yapıyor. Jungle yani Orman karakteridir.

  2- Caitlyn

  Caitlyn
  Caitlyn
  Nişancı rolünde olan Caitlyn oynaması orta zorlukta olan karakterlerden bir tanesi. Tam kafadan pasif skilli ve Piltover silahı, Yordle kapanı, 90 kalibrelik ağ skilleri ile oynayabileceğiniz en iyi LoL karakterleri arasında bulunuyor. Alt koridorda kullanılan bir karakter.

  3- Yasuo

  Yasuo
  Yasuo
  Dövüşçü rolünde olan başka bir şampiyon olan Yasuo, oynama yüksekliği zor olan karakterlerden bir tanesi ancak oynayabilen bu şampiyon ile harika işler çıkarabiliyor. Pasif skilli Avarenin Yolu ile kritik vurma şansınız iki katına çıkıyor, aynı zamanda hareket ederken kalkan oluşturabiliyor. Mid veya Solo'da kullanılabilir.

  4- Tresh

  Tresh
  Tresh
  Genelde çoğu insan destek karakter oynamaktan zevk almaz fakat oyunun en iyi şampiyonlarından bir tanesi bu sınıftandır. Oynama zorluğu orta seviyedir ve pasif becerisi sayesinde yanında ölen düşmanların ruhlarını toplayarak zırh ve yetenek kazanır. Destek karakteri olarak alt koridorda yer alır.

  5- Ahri

  Ahri
  Ahri
  Büyücü sınıfından olan Ahri, oynanma zorluğu orta seviye karakterlerden bir tanesidir. Pasif skilli sayesinde bir şampiyona 2 kere vurduğunda geçici olarak hareket hızı kazanır. Bunun dışında 3 skilli de oldukça güçlüdür. Mid'de kullanılabilecek bir karakter.

  6- Jhin

  Jhin
  Jhin
  Nişancı sınıfından olan Jhin, son zamanlarda oldukça etkili bir LoL karakteridir. Pasif olan Suflör ve aktif olan İlham Ateşi, Trajedi, Esaret Çiçeği, Son Perde skilleri ile etkili olmaya çalışan bir karakter. Alt koridorda destek karakteri ile birlikte oynar.

  7- Yone

  Yone
  Yone
  Orta koridorda kullanılan Yone, suikastçı bir karakterdir. Oynanması zor bir karakter olsa da metada olan güçlü bir karakteridir. Avcının Yolu pasif skillinin yanı sıra Ölümcül Çelik, Tayfbiçen, Özgür Ruh ve Mühürlü Kader aktif skilleri bulunuyor.

  8- Syndra

  Syndra
  Syndra
  Büyücü sınıfında olan Syndra, oynanması zor ama bir o kadar güçlü karakterlerden bir tanesi. Sınır Tanımaz pasif skilli, Karanlık Küre, İrade Gücü, Zayıflara Acıma ve Güç Patlaması adında 5 yeteneği bulunuyor. Orta koridorda etkili olan bir karakter.

  9- Morgana

  Morgana
  Morgana
  Destek rolünde alt koridorda etkili olan herolardan bir tanesi de Morgana'dır. Oynaması çok zor bir karakter değildir. Ruh Sömürüsü pasif yeteneği dışında Karanlık Esaret, Zulüm Gölgesi, Kara Kalkan ve Ruh Prangası skilleri mevcut.

  10- Alistar

  Alistar
  Alistar
  Tank sınıfında yer alan Alistar, genelde alt koridorda Sup yani destek karakteri olarak kullanılıyor. Oynama zorluğu olarak orta seviye zorlukta olduğunu söyleyebilirim. Yeteneklerine gelirsek; Zafer Narası pasif yeteneği ve Unufak Et, Tos, Ezgeç, Kırılmaz İrade aktif yetenekleri bulunuyor.

  11- Darius

  Darius
  Darius
  Dövüşçü sınıfında yer alan Darius, Solo koridorunda kullanılabilecek en güçlü LoL karakterleri arasında bulunuyor. Oynama zorluğu düşük bir hero. Kanama pasif yeteneğinin yanı sıra Biçen Balta, Kemik Kıran, Tut Çek ve Noxus Giyotini aktif yetenekleri bulunuyor.

  12- Renekton

  Renekton
  Renekton
  Solo'da kullanabileceğiniz bir diğer karakter Renekton, tıpkı Darius gibi dövüşçü sınıfında yer alıyor ve oynama zorluğu düşük. Yetenekleri ise Hiddet Saltanatı pasif, Ezik Katili, İnsafsız Yırtıcı, Kes Biç ve Sahip.

  Ayrıca Bkz: LoL Başlangıç Önerileri Nelerdir?

  13- Khazix

  Khazix
  Khazix
  Jungle yani Orman karakteri olan Khazix, suikastçı sınıfında yer alan bir karakter. Görünmez Tehdit pasif yeteneği ve Korkularından Beslen, Hiçlik Dikenleri, Çullan, Hiçlik Saldırısı aktif yetenekleri bulunuyor. Bu karakter için de oynama zorluğu orta diyebiliriz.

  14- Amumu

  Amumu
  Amumu
  Bir ara üst koridorda tercih edilen Amumu, son zamanlarda Jungle olarak kullanılıyor. Tank sınıfında yer alan karakterin oynanma zorluğu düşük. Yetenekleri kısmına geçecek olursak; Lanetli Dokunuş pasif, Sargı Atışı, Gözyaşı Seli, Sinir Krizi, Hüzünlü Mumya'nın Laneti aktif skilleri bulunuyor.

  15- Hecarim

  Hecarim
  Hecarim
  Son önerim yine Jungle karakteri olarak kullanılan Hecarim. Dövüşçü rolünde olan ve orta seviye oynama zorluğu bulunan Hecarim, Savaş Yolu pasif yeteneği ve Galeyan, Dehşetin Ruhu, Yıkıcı Saldırı, Gölgelerin Hücumu aktif yetenekleri ile etkili olmaya çalışıyor.

  En güçlü LoL karakterleri listem bu şekildeydi, umarım işine yarar. Ancak unutma ki en iyi LoL herosu senin en iyi oynadığın herodur.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 6
 • Eğer yeni başlıcaksan master yi ya da garen oyna
 • Sakallı Mor bir adam vardı elinde birde kitap onu seç
 • En iyi diye bir şey yok bence. Senin en iyi oynadığın vardır veya başkalarının en iyi oynadığı. Mol oynuyorum o yüzden öneri de yapamam fakat sen en uzman olduğun heroyu seç
  • beraber oynayalım mı kral

  • @yldZalfa33 şu sıralar bıraktım kral sınava çalışıyorum

  • Kpss. Mi

  • Hepsini Göster
 • Master yi draktar hextevh silah kılıç rabadon ebedi hayalet dansı alıyorsun ölmek üzereyken q basıyorsun canın doluyo w basıyorsun hasar almıyorsun e basarsan daha fazla vuruyo r basarsan flasha dönüyo yok hiç beceremem dersen randuin günateşi draktar hayalet kılıç draktarla aynı eşyadan yapılıyor warmong ölü adam bide ruh gömleği sterak alıyorsun kesemezler zaten ilah gibi bişey oluyo ama sende kes3mezsin aşırı tank oluyo
 • Bazi oyuncular daha kolay geliştiriliyor. El becerisine gore yani. Ben alirken zorluk seviyesi, dayanıklılık oranı ve saldırı gücüne bakarım. Tabi ki tartışmasız AKALi
 • Benim mainim yasuo ama zed zac rengar hepsi güzel karakterler hepsine de uyum sağlayabiliyorum elim yatkın olduğu için ama sen madem yeni başladın kolsuz madre yı yı dene sadece q ile penta atıyor ayarsız karakter 🤣🤣🤣
 • Zed...
  • kral beraber oynayak mı

  • @yldZalfa33 bana abim öğretmişti onun pcainde var ben oyun oynamam abimciğim dışında biriyle

  • peki abinciğinle oyna bakalım :)

 • oynama biçimine göre değişir
 • Master yi gibi bozuk çarlar en güçlü şampiyonlardır bence