+1 yıl

Sizce en iyi League of Legends karakteri hangisi, neden?

LoL'e yeni başlayacağım ama maçlarda hangi karakteri seçeceğim konusunda kararsız kalıyorum. Sizce en iyi League of Legends karakteri hangisi? Nedeni ile birlikte açıklarsanız çok sevinirim.
9 11

Çok Süper Cevap

 • League of Legends oyununda güçlü karakterden ziyade haftalık veya aylık nerf/buff yani güçlendirme/zayıflatma almış şampiyonlara göre güçlü veya güçsüz yorumlaması yapmak daha mantıklı. Avrupa'da hangi şampiyon daha çok seçiliyor, hangisi daha çok kazanma oranına sahip, hangisiyle bireysel (tek başına dereceli) liginde yükselmek daha iyi tarzı bilgileri kendin takip etmen gerekiyor.

  Son yama zayıflatmalar ve güncellemeler
  Son yama zayıflatmalar ve güncellemeler

  Anlık meta (en çok tercih edilen/kazanan) şampiyonları takip edebileceğin siteler mevcuttur. Bunun yorumlamasını ise şu şekilde yapabilirsin.
  God Tier (kalite) : Son 3-5 yamadır en çok kazanan çoğu sitede S+ olarak geçen güçteki şampiyonları içerir.

  Son yama Tier (kalite) listesi
  Son yama Tier (kalite) listesi

  S Tier (kalite) : En güçlü/tercih edilen karakterler/şampiyonlar
  A Tier (kalite) : Orta derecede güçlü veya tercih edilen karakter/şampiyonlar
  B Tier (kalite) : O anki metada yani güncellemede en zayıftan bir üst tercih edilebilir
  karakterler. Genel olarak bireysel performanslar göze alınır.

  En İyi, En Güçlü League of Legends Karakterleri Hangisi?

  Son güncellemeye göre benim en çok tercih ettiğim ve metadaki en güçlü karakterler 5 farklı koridor seçimine göre şekillendirecek olur isem sırasıyla şu şekilde olacaktır;

  Top Lane (Üst koridor) - Wukong

  Wukong
  Wukong

  Oynanış basitliği ve takım savaşlarındaki etkinliği çok yüksek olan bir karakter. Son yamalarda aldığı güçlendirmeler ve oyuncuların diğer şampiyonlara karşı bu karakterin gücünü fark etmesiyle hızla trend oldu. Rakibi kovalamak, kitle kontrol etkisine sokma ve alan savaşları için en mükemmel seçim kendisi olacaktır. Üst koridordaki tank seçimlerine karşı ise Q yeteneği iyi bir avantaj kazandırıyor kendisine. Uzun süreli takaslarda (bire bir çatışma) her zaman üstün çıkan karakterdir.

  Jungle (Orman) - Rumble

  Rumble
  Rumble

  Kendisini yıllarca üst koridorda gördüğümüz karakterimize 3 yama önce gelen değişiklik ile beraber orman kamplarını daha hızlı kestiğini ve full clear (tam temizleme) dediğimiz orman kamplarını hızlı ve zamanında kesmesi, anlık hasarı, savaşı başlatma gücü, sürekli ve yüksek hasarıyla beraber en çok tercih edilen ve profesyonel arenalarda en çok yasaklanan şampiyon olmasından dolayı şu an en güçlü karakterlerin en üst sıralarında kendisi.

  Mid Lane (Orta koridor) - Lee Sin

  Lee Sin
  Lee Sin

  Bu seferde normalde ormanda oynanan bir karakter orta koridorda çok güçlü. E yeteneği ile hızlı minyon dalgasını temizlemesi ve üst ve alt koridorlara baskı kurması onu güçlü kılan özelliği. Aynı zamanda hasar potansiyeli en yüksek karakter olması karşısındaki kırılgan orta koridor şampiyonlarına karşı büyük bir avantaj sağlıyor.

  Bot Lane ADC ( Alt koridor taşıyıcısı) - Kaisa

  Kaisa
  Kaisa

  Kaisa geldiği ilk günden beri hala gücünü koruyor. Yapılan değişikler genel olarak onu etkilemiyor ve her oyuncunun karşısında istemediği bir taşıyıcı karakter. Menzil dezavantajını iyi koruyan oyuncular her zaman kazanıyor. Genel olarak yanında uyumlu bir yardımcı karakter olması ise onun gücünü daha çok arttırıyor. Kaisa-Alistar, Kaisa-Rell, Kaisa-Leona, Kaisa-Nautilus ise en çok tercih edilen ikili oluyor.

  Bot Lane Support ( Alt koridor destek) - Nautilus

  Nautilus
  Nautilus

  Oyundaki en çok kitle kontrol etkisine sahip karakter. Q yeteneği ile rakibi çekiyor, W yeteneği ile kalkan kazanıp çift vuruş ihtimali sağlıyor. E yeteneği ile rakibi yavaşlatıyor, R yeteneği ile ise rakibi yerine sabitliyor. Düz vuruş pasifi ise yine rakibi yerine sabitleme. Karşımda asla istemediğim beni kanser eden unbalanced (ayarsız) dediğimiz destek karakteridir. Yine profesyonel arenada en çok tercih edilen listesinde.

  • tek kelimeyle bayıldım <3

  • @KürkMantoluHayri düzene girmiş hali ayrı güzel 😂

  • Merhaba 🌸 Görüş Fırsatı'nın kazananı sen oldun! 🥳 25 TL değerinde D&R Hediye Çeki için lütfen bizimle iletişime geç. Sevgiler. 🙏🏻

En İyi Erkek Görüşleri

 • Her oyun gibi League of Legends'ta da belli başlı sevilen karakterler var. Aslında herkesin oynayabildiği sevdiği karakter onun için en iyi karakterdir. Son yıllarda çıkan oyunların hepsinde belli bir karakterin çok güçlü yapılmasından çok, her karakterin birbirine karşı güçlü olması ön plandadır. LoL’de de durum bu şekilde.

  Ancak oyunların sezon güncellemeleri ile fazla güçlü yaptığı bazı karakterler oluyor. O karakterleri en iyi LoL karakteri veya en güçlü LoL karakteri olarak sınıflandırmamız doğru olur ama en başta söylediğim gibi bu değişken bir durumdur.

  League of Legends En İyi Karakterler Hangileri?

  1- Lee Sin

  Lee Sin
  Lee Sin

  Dövüşçü rolünde olan bu şampiyon, LoL en iyi hero sıralamasına giren ilk hero. Oynama zorluğu için orta seviyede olduğunu söyleyebilirim. Normal skillerinin yanı sıra pasif skilli sayesinde bir yetenek kullandığınızda sonraki 2 saldırısı, saldırı hızı ve enerji iadesi yapıyor. Jungle yani Orman karakteridir.

  2- Caitlyn

  Caitlyn
  Caitlyn

  Nişancı rolünde olan Caitlyn oynaması orta zorlukta olan karakterlerden bir tanesi. Tam kafadan pasif skilli ve Piltover silahı, Yordle kapanı, 90 kalibrelik ağ skilleri ile oynayabileceğiniz en iyi LoL karakterleri arasında bulunuyor. Alt koridorda kullanılan bir karakter.

  3- Yasuo

  Yasuo
  Yasuo

  Dövüşçü rolünde olan başka bir şampiyon olan Yasuo, oynama yüksekliği zor olan karakterlerden bir tanesi ancak oynayabilen bu şampiyon ile harika işler çıkarabiliyor. Pasif skilli Avarenin Yolu ile kritik vurma şansınız iki katına çıkıyor, aynı zamanda hareket ederken kalkan oluşturabiliyor. Mid veya Solo'da kullanılabilir.

  4- Tresh

  Tresh
  Tresh

  Genelde çoğu insan destek karakter oynamaktan zevk almaz fakat oyunun en iyi şampiyonlarından bir tanesi bu sınıftandır. Oynama zorluğu orta seviyedir ve pasif becerisi sayesinde yanında ölen düşmanların ruhlarını toplayarak zırh ve yetenek kazanır. Destek karakteri olarak alt koridorda yer alır.

  5- Ahri

  Ahri
  Ahri

  Büyücü sınıfından olan Ahri, oynanma zorluğu orta seviye karakterlerden bir tanesidir. Pasif skilli sayesinde bir şampiyona 2 kere vurduğunda geçici olarak hareket hızı kazanır. Bunun dışında 3 skilli de oldukça güçlüdür. Mid'de kullanılabilecek bir karakter.

  6- Jhin

  Jhin
  Jhin

  Nişancı sınıfından olan Jhin, son zamanlarda oldukça etkili bir LoL karakteridir. Pasif olan Suflör ve aktif olan İlham Ateşi, Trajedi, Esaret Çiçeği, Son Perde skilleri ile etkili olmaya çalışan bir karakter. Alt koridorda destek karakteri ile birlikte oynar.

  7- Yone

  Yone
  Yone

  Orta koridorda kullanılan Yone, suikastçı bir karakterdir. Oynanması zor bir karakter olsa da metada olan güçlü bir karakteridir. Avcının Yolu pasif skillinin yanı sıra Ölümcül Çelik, Tayfbiçen, Özgür Ruh ve Mühürlü Kader aktif skilleri bulunuyor.

  8- Syndra

  Syndra
  Syndra

  Büyücü sınıfında olan Syndra, oynanması zor ama bir o kadar güçlü karakterlerden bir tanesi. Sınır Tanımaz pasif skilli, Karanlık Küre, İrade Gücü, Zayıflara Acıma ve Güç Patlaması adında 5 yeteneği bulunuyor. Orta koridorda etkili olan bir karakter.

  9- Morgana

  Morgana
  Morgana

  Destek rolünde alt koridorda etkili olan herolardan bir tanesi de Morgana'dır. Oynaması çok zor bir karakter değildir. Ruh Sömürüsü pasif yeteneği dışında Karanlık Esaret, Zulüm Gölgesi, Kara Kalkan ve Ruh Prangası skilleri mevcut.

  10- Alistar

  Alistar
  Alistar

  Tank sınıfında yer alan Alistar, genelde alt koridorda Sup yani destek karakteri olarak kullanılıyor. Oynama zorluğu olarak orta seviye zorlukta olduğunu söyleyebilirim. Yeteneklerine gelirsek; Zafer Narası pasif yeteneği ve Unufak Et, Tos, Ezgeç, Kırılmaz İrade aktif yetenekleri bulunuyor.

  11- Darius

  Darius
  Darius

  Dövüşçü sınıfında yer alan Darius, Solo koridorunda kullanılabilecek en güçlü LoL karakterleri arasında bulunuyor. Oynama zorluğu düşük bir hero. Kanama pasif yeteneğinin yanı sıra Biçen Balta, Kemik Kıran, Tut Çek ve Noxus Giyotini aktif yetenekleri bulunuyor.

  12- Renekton

  Renekton
  Renekton

  Solo'da kullanabileceğiniz bir diğer karakter Renekton, tıpkı Darius gibi dövüşçü sınıfında yer alıyor ve oynama zorluğu düşük. Yetenekleri ise Hiddet Saltanatı pasif, Ezik Katili, İnsafsız Yırtıcı, Kes Biç ve Sahip.

  Ayrıca Bkz: LoL Başlangıç Önerileri Nelerdir?

  13- Khazix

  Khazix
  Khazix

  Jungle yani Orman karakteri olan Khazix, suikastçı sınıfında yer alan bir karakter. Görünmez Tehdit pasif yeteneği ve Korkularından Beslen, Hiçlik Dikenleri, Çullan, Hiçlik Saldırısı aktif yetenekleri bulunuyor. Bu karakter için de oynama zorluğu orta diyebiliriz.

  14- Amumu

  Amumu
  Amumu

  Bir ara üst koridorda tercih edilen Amumu, son zamanlarda Jungle olarak kullanılıyor. Tank sınıfında yer alan karakterin oynanma zorluğu düşük. Yetenekleri kısmına geçecek olursak; Lanetli Dokunuş pasif, Sargı Atışı, Gözyaşı Seli, Sinir Krizi, Hüzünlü Mumya'nın Laneti aktif skilleri bulunuyor.

  15- Hecarim

  Hecarim
  Hecarim

  Son önerim yine Jungle karakteri olarak kullanılan Hecarim. Dövüşçü rolünde olan ve orta seviye oynama zorluğu bulunan Hecarim, Savaş Yolu pasif yeteneği ve Galeyan, Dehşetin Ruhu, Yıkıcı Saldırı, Gölgelerin Hücumu aktif yetenekleri ile etkili olmaya çalışıyor.

  En güçlü LoL karakterleri listem bu şekildeydi, umarım işine yarar. Ancak unutma ki en iyi LoL herosu senin en iyi oynadığın herodur.

  • Maşallah ya hiç üşünmemiş eig senin olmalı

  • Görüşü doymak değil bu resmen şaha kaldırmak😂

  • Adam üşenmemiş rehber yapmış helal olsun

 • Bir oyuncu olarak şunları dile getirmek isterim.
  Genel olarak bu tarz takım savaşlarına dayalı oyunlarda.
  Oyuncuların daha önce tecrube edinip zaman içerisinde devamlı oynadığı ya da uyum sağladığı karakterle ile savaşa dahil olması daha iyidir.
  Sen yeni başlayacağını söylüyorsun o zaman senin ilk yapman gereken,
  oyun içerisinde bulunan pratik odalarında koridor ve oynanisina göre senin severek ve kolay şekilde yönetebilicegin bir kahramani ya da kahramanları deneyerek oynabilicegin secekleri bulman gerekiyor.
  Çünkü oyun içerisinde bazı dönemlerde karakterlerin güçleri yükseltilip azaltılabiliyor.
  Bu oyun (L. O. L) vadisinde genel olarak oynanışı kolay ya da zor farketmeksizin daima ön planda olan kahramanlar mevcuttur.
  aslında hepsi özellik bakımından doğru şekilde kullanıldığı sürece en üstün gücü taşıma potansiyeline sahiptir.
  hangi kahraman olursa olsun ona karşılık olarak sistem üzerinde onu engelleyecek potansiyele sahip başka kahramanlar mevcuttur.
  Bu yuzden oyun içinde en güçlü kahramandan daha çok en iyi ve tecrübeli aynı zamanda ileri görüşlü olabilen oyuncular o kahramanın gücünü kullanarak oyun içindeki performansı ile ben en iyisiyim diyebilir.
  Bu sayede oyunu hem kendi hemde takım arkadaşlarına kazandırabilir.
  Senin yapman gerken ne tür bir kahramana uyum sağlacak sekilde oynamayı öğrenip onun tecrübesini edinerek oyuna adapte olabilmen lazım gelir.
  Sonrasında zaten sistem seni oyuna başlangıç yaptıktan sonraki edindiğin tecrube ve sahip olabilicegin bilgiye göre sana karşılık gelebilecek sıralamaya yerlestiricektir.
  en güçlü kahraman bu diyebilmemiz için o karaktere karşılık verebilecek herhangi bir zıt güç olmaması gerekir. Oysaki bu tür oyun sistemlerinde daima denge sağlamak için kahramanları bir birlerine karşı bazen zayıf bazende güçlü şekilde tasarım yaparlar.
  hangi oyun olursa olsun önemli olan senin o oyun içinde edindiğin tecrübeleri daha doğru ve en iyi şekilde kullanabilmedir.
  Ben sana her sekilde bilgi sunabilirim ama senin oyunlucugun sana kalır her zaman.
  Playerlık, birden bire oluşan bir durum değildir.
  Zaman içinde kendine kattığın bilgiler sonucunda edinicegin tecrübelerden oluşur. umarim sevdiğin ve istediğin bütün oyunlarda başarılı olursun. iyi günler. iyi eylenceler.

 • Öncelikle oyuna ilk piyasaya çıktığından beri vakıf olan birisi olarak şunu söylemek istiyorum. Bu oyun insanı biraz strese sokuyor. Çünkü malum 4 kişi daha seninle aynı takımda oluyor ve onlarla birlik olarak hareket etmen gerek. Anlaşılması güç ve gereksiz tipler çok geliyor zaten tahmin edersin. O kısmını halledersen oynayacağın koridoru seçip kendini ona adapte etmen gerek önce. Orta koridorda genelde büyücü karakterler seçilir ancak ormancılara iki taraftan açık ve zor bir koridordur. Üst koridorda genelde yakın dövüşçü ve tank karakterler seçilir ve daha dayanıklı olman takımı savaşa başlatan karakter olman beklenir. Ormancı olursan sürekli hareket halinde olup koridorları takip etmen çok önemli. Alt koridorda iki kişi olur nişancı olursan hasarı senin çıkarman beklenir taşıyıcı rolü oynarsın genelde. Destek oynarsan nişancını koruyup güçlendirmeye önem vermen gerek. Ve minyonlara son vuruş yapabilme kabiliyetini geliştirmen önemli. Diyeceklerim şimdilik bunlar.

 • En iyi League Of Legends karakteri diye bir şey yoktur her şampiyonun kendine özel güçleri ve zayıflıkları vardır.
  Örneğin ;
  Yasuo : Karakterin hasarı oldukça fazla ama çok kırılgan. Çoğu şampiyon tarafından tek yiyor özellikle suikastçiler ( zed, Khazix gibi) Hero aşırı mobil ve yeteneklerin bekleme süresi az.
  Vladimir: Oyunun en güçlü herosudur bence ne kadar öyle bir şey olmasada. Karşı rakip şampiyondan can çeker ve kendisine alır. W su hasar aldırmaz bir kaç saniye cc yemezsin. Ama vlada karşı can çalmayı kesici item alınırsa gücü bir tık düşüyor.
  Vayne: Oyunun en güçlü adclerinden. W yeteneği sayesinde tankları eritiyor. Ultisi görünmez olmanı sağlıyor. E si duvara sabitliyor. Aşırı güçlü bir adc. Tek kötü yanı erken oyunda güçsüz olması ve adc olduğu için suikastçilerden tek yemesi

 • Ne tür karakterler seviyorsun ki ona göre her karakterin antisi var oyunda büyücü olarak velkoz öneririm çok zor sayılmaz ve hasarı da çok iyi gerçek hasar vuruyor brand malzahar syndra sylas veigar viktor vladimir ve zoeyi öneriyorum
  suikastçi için zed talon katarina kassadin leblanc fizz
  dövüşçü için maokai tyrndamere renekton nasus garen jarvan illaoi malphite mordekaiser olaf trundle wukong yorick bunlar yeterli
  tank için sion shen amumu set tahm kench volibear ornn kledd gnarr dr mundo
  sup için nami braum sona alistar lulu pyke tahm kench soraka thresh

En İyi Kız Görüşleri

 • En İyi "League of Legends" Karakteri Hangisi?

  En iyi lol karakteri Gnar çünkü en iyi oyun karakteri, en iyi oynayabildiğindir🤣

  nasıl tatlı😻
  nasıl tatlı😻

  Güçlü bir karakter ve bu güzelliğin de, her güzellikte olduğu gibi bir bedeli var: zorluk. Oynaması zor bir karakter olsa da çaylaklıktan çıkmış bir oyuncu bununla baş edebilir. Edemiyorsa da karakterle bağ kuramıyordur; bu da oynama becerisini etkiliyor, bence. Karakterin yeteneklerini açıklamama gerek yok sanırım; oyunun kendi sayfasında var. Neden oyunun en iyi karakteri olduğunu, benim nasıl gördüğümle açıklamak istiyorum:
  1) Karakterle bağ kurdum: Kurgu da olsa itici bulduğum bir karakterle oynayamıyorum. Karakterde kendimi görüp öyküsünü içselleştirebilmem oyun başarımda etkili oluyor. Oyunlarda, karakter yetenekleri de karakter öyküsüyle uyumlu şekillendirildiğinden kendimde güçlü bulduğum becerilerle benzer beceride karakterleri daha iyi oynuyorum. Bu gelişigüzel bir etkileşim değil: Beyin; oyunda da, gerçekte benzer tepkiler veriyor. Örneğin, gerçekte bir yüzücü olarak kısa ve uzun mesafelerde kendime güvenirim. Kısa mesafede sınırlarımı aşabilirken, uzun mesafede dayanıklılığımı konuşturuyorum. Kendimi belli bir yere kadar zorlayabildiğimden orta mesafelerde güçsüz düşüyorum. Oyunlarda da, yeteneği güç ya da hız üzerine olan karakterleri daha kolay oynuyorum.

  2) Karakterin niteliği kişiliğime uygun: Karakterin "dövüşçü" olması benim için önemli. Şimdiye kadar hiçbir oyunda büyücü ya da ara görevde karakterlerle oynayamadım. Sürekli savunmada kalmak ya da birinin arkasını kollamak benim yapabildiğim iş değil. Oyun kuruculuğu da pek kıvıramıyorum da vurduğumu indirebildiğimden yırtıyorum. Bu oyunda da karakter seçimim; öncelikle dövüşçü, sonra suikastçı, sonra nişancı.

  3) Oynaması "zor" bir karakter: Bu, güçlü ve yıkım gücü yüksek bir karakter demek. Böyle bir karakteri oynayabilmek çoğunlukla kazandırır ve oyun için güvenli seçimdir.

  • ne güzel bir görüş oluşturmuşsun böyle <3

  • Senden bunu duymak da çok güzel🌸

 • yeni başlayacaksan nişancıdan ya da büyücüden başla başta verilen başlangıç kahramanlardan ilerleyebilirsin savaşçı suikastçı tank vs oyunu daha iyi kavradıktan kim nerede nasıl oynamalı çözdükten sonra oynamalısın yoksa takımı da kanser edersin dldmdlsks ve en iyi kahramana şu an bakman bişey değiştirmez zaten başta istediğin verimi alamayacaksın ustalık geliştirdikçe yüksek verim alacaksın her kahramandan ama dediğim gibi başta nişancı veya büyücü herolardan ilerlersen daha iyi alışacaksın ben öyle yapmıştım

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

39 84
 • Sakallı Mor bir adam vardı elinde birde kitap onu seç

 • Eğer yeni başlıcaksan master yi ya da garen oyna

 • En iyi karakter yok, metaya göre güçlü şampiyonlar var, şu an ki metada Diana, Katarina, Yone, Udyr filan baya güçlü mesela

 • Syindra ismi güzel çünkü

 • Tresh