+1 yıl

Smurf Ne Demek? Oyunlarda Smurf Hesap Nedir?

Oyunlarda smurf kelimesini çok duymaya başladım. Genelde smurf hesap tarzında kullanılıyorlar. Smurf ne demek? Oyunlarda smurf hesap ne anlama geliyor?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Smurf Ne Demek?

  smur ne demek
  smur ne demek

  Smurf, bir çizgi roman yazarı tarafından çıkarılmış bir kelimedir. Şirinler çizgi romanının yazarı, arkadaşı ile yemek yerken tuzun ismini unutur ve o anda Smurf tarzında bir kelime kullanır. Bu kelime, hem arkadaşına hem de kendisine oldukça komik gelir. Daha sonra çok sevilen Şirinler çizgi filminde kullanılmıştır. Ancak günümüzde oyun dünyasında çok daha fazla kullanılmaktadır.

  Oyunlarda Smurf Hesap Ne Demek?

  Oyunlarda smurf kelimesi, normalde üst sıralamalarda olup alt sıralamalarda oynamak için açılmış hesaplar için kullanılmaktadır. Kısacası daha düşük sıralamalarda kullanılmak üzere açılan ikinci hesap diyebiliriz.

  Smurf kelimesi oyunlarda ilk olarak Warcraft oyununda kullanılmıştır. PapaSmurf ve Smurfette yani Türkçe karşılığı ile “Şirin Baba” ve “Şirine” nickli iki oyuncu, bu hesapları smurf hesap olarak kullanmış ve kendilerinden daha düşük seviyede olan oyuncuların oyunlarına katılarak nam salmışlardır. Bu olaydan sonra bu tarz hesaplara smurf hesap denmiştir.

  Smurf hesap birçok sebepten dolayı açılabilir. Genelde oyuncular, daha düşük derecede oynayan arkadaşlarıyla dereceli maçlarda oynamak için açıyor. Bunun dışında bazı oyuncular, kendisinden daha az yetenekli oyuncularla karşılaşıp daha rahat oyun kazanmak için de smurf hesap kullanabiliyor.

  Smurf ne demek, smurf hesap ne demek gibi sorulara yanıt vermeye çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 5
 • Kısacası, Herhangi bir oyunda üst seviyede olmasına rağmen yeni bir hesap açarak kendisinden daha yeteneksiz oyunculara karşı daha rahat oynayan kişilere Smurf denir.

 • Oyunu profesyonel derecede oynayıp yeni hesap açıp onu kasıyorsa ona smurf deniyor

 • Yan hesap ya da başkasının hesabını bir üst lige yükseltiyorum demek

 • adam üst düzey hesabı bırakıp yeni hesap açıyor ve zayıf oyuncularla oynuyor

 • Smurf hesap 2cil hesap mesale ben elmas seviyesi bir oyuncuyum ama yeni çar açtım gümüş eloda oynuyorum

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?