+1 yıl

Steam'de Arkadaş Nasıl Eklenir?

Arkadaşımı Steam üzerinden eklemek istiyorum. Steam arkadaş ekleme nasıl yapılıyor? Bilen varsa yardımcı olabilir mi?
0 0

Çok Süper Cevap

 • Dünyanın en büyük dijital oyun marketi Steam’de arkadaşlarınızı ekleyerek oyunları birlikte oynayabilirsiniz. Steam platformuna yeni giren kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi “Steam’de arkadaş nasıl eklenir?” sorusudur. Steam arkadaş ekleme işlemini birçok yol ile yapabilirsiniz.

  Steam Arkadaş Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  1- Kod ile Steam Arkadaş Ekleme

  Steam üzerinden arkadaş eklemenin en kolay yolu kod ile arkadaş eklemedir. Üst menüden isminize gelin ve “Arkadaşlar” butonuna tıklayın. Sol tarafta bulunan “Bir Arkadaş Ekle” kısmına geçiyoruz. Bu bölümde karşımıza arkadaş ekleme kodu çıkıyor. Arkadaşınızdan kodunu isteyerek ekleyebilirsiniz veya kendi kodunuzu ona verebilirsiniz.

  2- Bağlantı ile Steam Arkadaş Ekleme

  Steam arkadaş ekleme için kullanabileceğiniz diğer yol bağlantı ile eklemedir. Yine üst menüden isminize gelin ve “Arkadaşlar” butonuna tıklayın. Yine “Bir Arkadaş Ekle” kısmına girin. Burada kod kısmının altındaki linki arkadaşınıza yollayıp eklemesini sağlayabilirsiniz. Eğer size link geldiyse tarayıcı üzerinden Steam hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

  3- İsim ile Steam Arkadaş Ekleme

  Diğer yöntemlere göre daha zor bir yöntemdir. Arkadaşınızın ismine benzer birçok kullanıcı bulunabileceği için karışıklık olabilir. Arkadaşınızın kullanıcı adı kendisine has bir isimse bu yöntemle ekleyebilirsiniz. Yine “Bir Arkadaş Ekle” kısmına gelin ve en alt kısımda bulunan boşluğa arkadaşınızın kullanıcı adını yazın. Arkadaşınızın profilini bulduğunuzda ekleyebilirsiniz.

  4- Oyun İçi Steam Arkadaş Ekleme

  Listemizde son arkadaş ekleme yöntemi oyun içinden arkadaş eklemedir. Özellikle CS:GO, Dota 2 gibi Valve’ın kendi oyunlarından arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz. Oyunu aynı anda oynadığınız zaman oyun içinden arkadaş olmak istediğiniz kişiye istek gönderebilirsiniz.

  Steam arkadaş ekleme işlemini anlattığım yollar ile yapabilirsiniz.

  Ayrıca bkz: Boacompra Nedir?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • Arkadaş ekleyebilmek için para yükleyip bir şey alman gerek. ya da steam ismini vereceksin onlar seni bukuo ekleyecek

 • Bu yaşına geldin hâlâ öğrenemedin mi

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?