+1 yıl

Steam mi Epic Games mi Daha Başarılı? Kullananlar Yorumlayabilir mi?

Oyun bağımlısı, oyun sever arkadaşlarım, sizce Steam mi Epic Games mi daha başarılı bir servis? Nedenleriyle birlikte yorumlarınızı iletir misiniz?

Teşekkürler!
1 2

Çok Süper Cevap

 • Dijital oyun satış mağazalarının en büyük ikisi olan Epic Games Store ve Steam, oyuncular için satışlarda büyük avantajlar sağlıyor. Aslında ikisinin de avantajlı olduğu yerler var ama son zamanlarda çok sık “Epic Games vs Steam” konu başlığı altında birçok tartışma yapılıyor.

  Steam mi Epic Games mi Daha İyi & Başarılı?

  Karşılaştırmaya geçmeden önce Epic Games ve Steam’den biraz bahsedeyim sonrasında da “Steam vs Epic Games” konusunda kendimce yorumlarımı yapayım.

  Steam Nasıl Bir Servis? Neler Sunuyor?

  Büyük oyun yapım şirketlerinden bir tanesi olan Valve tarafından yayınlanan dijital satış mağazası 2003’te piyasaya çıkmıştır. O zamanlar çok fazla kullanılmasa da yılların ilerlemesi ve her şeyin dijital hale gelmesi ile büyük bir ivme yakalamıştır.

  Steam mi Epic Games mi Daha Başarılı? Kullananlar Yorumlayabilir mi?

  Büyük bir kütüphaneye sahip olan Steam, her oyuncunun bilgisayarında bulunan bir program haline gelmiştir. Yaptığı yaz ve kış indirimleriyle oyuncu kitlesi kazanmaya devam ediyor. Üye sayısı 125 milyonu geçmiştir ve her geçen gün artmaya devam ediyor. Uzun süre dijital oyun satışlarında tek el olduğunu söyleyebiliriz.

  Epic Games Store Nasıl Bir Servis? Neler Sunuyor?

  1991 yılında kurulan oyun yapım şirketi Epic Games tarafından piyasaya sürülen Epic Games Store, 2012 yılından bu yana hizmet vermektedir. Hızlı bir büyüme yakalayan Epic Games Store, Steam mağazasına rakip olabilecek bir duruma geldi.

  Steam mi Epic Games mi Daha Başarılı? Kullananlar Yorumlayabilir mi?

  Kendi oyun motoru olan Unreal Engine motorunu kullanan oyunlardan daha az pay alan Epic Games, bu şekilde oyun motorunun kullanılmasını da sağlyor. Her hafta perşembe günleri üyelerine bedava oyun veren Epic Games Store, bu şekilde oyuncuları kendi tarafına çekmeye çalışıyor. Bedava oyunlar içerisinde GTA 5, Hitman, Total War Troy gibi birçok büyük oyun verildi. Aynı zamanda yaptığı indirimler de mağazayı kullanan oyuncu sayısını arttırıyor.

  Sonuç: Epic Games mi Steam mi?

  Gelelim Steam vs. Epic Games karşılaştırmasına, tabi bu karşılaştırma tamamen şahsi fikrim. Steam kütüphane büyüklüğü bakımından Epic Games Store’a göre çok daha iyi, Steam kütüphanesinde olmayan oyun sayısı oldukça az.

  Bunun dışında yaz ve kış indirimleri birçok oyunu olduğunun çok altına almanızı sağlıyor. Epic Games Store ise yukarıda bahsettiğim gibi her hafta bedava oyun vererek oyuncuları kendine çekiyor. Epic Games Store oyunlarda yaptığı indirimler de azımsanmayacak derecede.

  İki dijital oyun mağazasının arasındaki bu rekabet, oyuncular için büyük avantaj sağlıyor. Oyuncuları kendi taraflarına çekmek için birçok indirim ve değişik kampanyalar uyguluyorlar. En iyisi ikisini de bilgisayara indirip hangisinde indirim varsa onu kullanmak olacaktır.

  Ayrıca Bkz: Boacompra Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Steam mı Epic Games mi daha başarılı? Sorusunu yanıtlamaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

  Görüşmek üzere.

  • ee hangisi iyi onu söylememişsin

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 8
 • Epic Games her hafta verdiği bedava oyunlarla bir adım önde benim için

 • Epic beleşciler için daha iyi ama steam en geneldir yıllardır vardır

 • epic games

 • Epic Games NET Steam Epicsin tırnağı olamaz

 • epic game bilmiyorum kullanmadım ama steam kullanırım uzun yıllardır ve hiç bir sorun yaşamadım gerek iadelerde gerek teknik destek bazında.

 • Epic kullanmadım. Steam i 10 yıldır kullanırım.

 • Kesinlikle steam, karşılaştırılamaz bile.