+1 yıl

Steam yaz ve kış indirimleri nedir, ne zaman yapılır?

Selamlar oyun sever dostlarım,

Yeni PC aldım ve kendisi canavar gibi.😊Şimdi sıra oyunlarla donatmaya geldi. Malum dolar yüksek ve ben de indirim dönemine getirip birçok oyuna sahip olmak istiyorum. Steam'de burada bana yardımcı olacak gibi duruyor. Acaba Steam yaz ve kış indirimleri nedir ve ne zaman yapılır? Ona göre ben de yükse fiyattan oyun almamış olurum. Şimdiden sağolun.
0 1

En İyi Erkek Görüşü

 • Steam Yaz & Kış İndirimleri – Ücretsiz Steam Oyunları

  Bilgisayar oyuncularının sevdiği indirim dönemlerinin başında kuşkusuz ki Steam yaz indirimleri ve Steam kış indirimleri geliyor. Oyun dünyasının popüler indirimleri arasında yer alan bu iki dönem, kullanıcıların popüler oyunları büyük indirimler ile kütüphanelerine eklemelerine yardımcı oluyor. Steam ayrıca farklı dönemlerde bazı oyunları tamamen ücretsiz yaparak da oyun tutkunlarını mutlu etmeyi başarıyor. Bu tür indirim dönemlerini takip ederek siz de kütüphanenizi ucuza güncel oyunlar ile doldurabilirsiniz.

  Steam indirimleri
  Steam indirimleri

  Steam Yaz ve Kış İndirimleri Nedir?

  Oyun dünyasının en büyük indirimleri olarak kabul edilen Steam yaz ve kış indirimleri, online oyun satın alan kullanıcılar için oldukça önemli bir fırsat yaratıyor. Yılın belirli dönemlerinde geçerli olan dönemsel indirimler, Valve tarafından aylar önce duyuruluyor. Böylece kullanıcıların indirim dönemlerine hazırlanmaları ve indirimli fiyatları kaçırmamaları için yeterli zaman veriliyor. Bunun yanı sıra oyunların indirimli fiyatları ise artık bir gelenek haline geldiği şekilde indirim döneminde duyuruluyor. Yani hangi oyunun indirime gireceği ve yüzde kaç indirim değerine sahip olacağı kullanıcılara sürpriz oluyor.

  Steam İndirimleri Ne Zaman Yapılıyor?

  Steam indirimleri, oyun severlerin daha fazla yararlanması adına birkaç farklı ana döneme ayrılmıştır. Steam yaz indirimleri, kış indirimleri, sonbahar indirimleri, Kara Cuma indirimleri ve Cadılar Bayramı indirimleri gibi farklı konseptlerde yapılan indirimlerin dönemleri ise kullanıcılara belirli dönemlerde bildiriliyor. Bu nedenle indirim tarihleri için Valve'nin açıkladığı tarihler dışında tahminlere dayanılıyor.

  Steam Yaz İndirimleri Ne Zaman Yapılıyor?

  Steam yaz indirimleri, oyun platformunun en popüler ve en geniş çaplı indirim dönemidir. %90'a varan indirimlerle oyunculara sunulan popüler oyunlar, kısa süreliğine çok ucuz fiyatlarla satın alınabiliyor. Böylece oyuncular Steam kütüphanelerini her zamankinden daha fazla şekilde dolduruyor. Steam'in iki hafta boyunca sürdürdüğü yaz indirimleri, genellikle Haziran ayının son haftası ve Temmuz ayının ilk haftası arasında düzenleniyor.

  Steam Kış İndirimleri Ne Zaman Yapılıyor?

  Oyun severlerin heyecanla beklediği Steam indirimleri arasında kış indirimleri dönemi başı çekiyor. Düzenlendiği dönemden dolayı yaz indirimlerinden daha fazla indirim ve alışveriş yapılan Steam kış indirimleri, Steam kütüphanesinde yer alan binlerce oyunun büyük indirimlerle satın alınmasını sağlıyor. Ayrıca yılın son ve ilk Steam indirim dönemi olan kış indirimleri, sömestr tatilinin de denk geldiği Aralık ve Ocak ayları arasında düzenleniyor.

  Steam kış indirimleri
  Steam kış indirimleri

  Steam Kara Cuma İndirimleri Ne Zaman Yapılıyor?

  Artık dünya çapında bir fenomen haline gelen Kara Cuma (Black Friday) İndirimleri, en büyük oyun platformlarından Steam'de de düzenleniyor. Oyun tutkunlarının kaçırılmayacak fiyatlarla sahip olabileceği oyunlar, platformun en büyük indirimleri arasında yer alıyor. Bununla beraber, bazı yıllarda Kara Cuma indirimleri sonbahar indirimi dönemiyle de birleştirilebiliyor. Steam Kara Cuma indirimleri, normal Kara Cuma indirimlerinin de yapıldığı Kasım ayının son haftasında yapılıyor.

  Steam Cadılar Bayramı İndirimleri Ne Zaman Yapılıyor?

  Steam Cadılar Bayramı indirimleri, platformun dönemsel olarak düzenlediği tematik kampanyalar arasında bulunuyor. Steam Cadılar Bayramı indirimlerinde genel olarak korku ve macera oyunları büyük oranlı indirimlere giriyor. Bu nedenle belirli türdeki oyunlarda Cadılar Bayramı indirimlerini dikkatli bir şekilde takip etmek gerekiyor. İndirimin yapıldığı dönem ise Ekim ayının sonunda başlayıp Kasım ayının başında tamamlanıyor. Yani Steam kullanıcılarının indirimden yararlanması için yalnızca birkaç gün veriliyor.

  Steam Kuruluş Yıl Dönümü İndirimleri Ne Zaman Yapılıyor?

  Steam platformu, yılın bazı özel günleri haricinde kuruluş yıl dönümü olan Eylül ayında da oyun severleri düşünerek indirim etkinlikleri düzenliyor. Platformun Eylül ayı içerisinde yaptığı büyük indirimler sayesinde bazı oyunlar kaçırılmayacak fiyatlarla satışa sunuluyor. Ayrıca bazı özel oyunlar da Steam kuruluş yıl dönümü indirimleri kapsamında süreli ya da tamamen ücretsiz şekilde kullanıcılara dağıtılıyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 0

  Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?