+1 yıl

Steamworks Common Redistributables Nedir? Neden İniyor?

Arkadaşlar Steam'den oyun indiriyorum, ne zaman indirsem Steamworks Common Redistributables diye bir şey iniyor. Her seferinde inmesi ve yer kaplaması biraz garibime gidiyor açıkçası. Steamworks Common Redistributables nedir? Oyun severler genel olarak bir açıklayabilir mi?
0 1

Çok Süper Cevap

 • Steam’den herhangi bir oyun indirirken Common Redistributables adında bir dosyada Steam indirme kuyruğuna eklenir. Çoğu kişi bunun ne olduğunu bilmediği için meraklanıyor hatta yükemeyi iptal edebiliyor. Hemen Steamworks Common Redistributables ne olduğunu ve neden indiğini açıklayayım.

  Steam Common Redistributables Nedir?

  Oyunların çalışmasını sağlayan DirectX, Visiual C++ gibi yazılımları yükleyen, gerektiği zamanlarda güncellemesini yapan bir Steam yazılım deposudur.

  Eskiden oyun yayıncıları bu yazılımları ilk açılışta script olarak yüklüyordu. Şimdi kullanılan bu Steam yazılım deposu sayesinde oyunlar bu depoyu kullanıyor ve tekrar yüklenmesi gerekmiyor. Böylece hem yerden hem de zamandan tasarruf etmiş oluyorsunuz.

  Steamworks Common Redistributables Nedir? Neden İniyor?

  Steam Common Redistributables Neden İniyor?

  Yukarıda da bahsettiğim gibi Steamworks Common Redistributables inme sebebi tamamen oyunun çalışmasına yönelik. İçerisindeki dosyaların inmemesi halinde oyun içerisinde hatalarla karşılaşabilirsiniz. Hatta bazı durumlarda oyuna dahi giremeyebilirsiniz. Bu yüzden Steam Common Redistributables inmesi oldukça önemli.

  Steam Common Redistributables Her Seferinde İnecek mi?

  Büyük ihtimalle oyunun dosyalarının doğru çalışması için çoğu zaman inecektir. Fakat daha önce Steam’den indirdiğiniz bir oyunla aynı yazılımları kullanıyorsa Steam Common Redistributables inmeme ihtimali de var. Bunun sebebi ise oyunu açmak için gerekli olan yazılımların daha önceden başka bir oyunla inmesidir. Kısa bir cevap verecek olursam, büyük ihtimal ile oyunlarınız inerken Steam Common Redistributables inecektir ama küçük bir ihtimal olsa da inmeme ihtimali var.

  Steamworks Common Redistributables nedir ve neden iniyor sorularına yanıt vermeye çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir.

  Ayrıca bkz: Boacompra Nedir?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • Serhan cım burdaki amacımız kızlara kanka ayağıyla yürümek git uludağ sözlükte paylaş böyle şeyleri yeri değil biz burda milletin karısıyla kızıyla konuşmaya çalışıyoruz bu adam burda steam commoc redistributables diyor çok merak ediyosan söyliyim güncellemeler ve optimizeler bu uygulama sayesinde oluyor bidaha böyle konular açma millete yavşamamızı böyle

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?