+1 yıl

Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

Engin tecrübelerinize dayanarak yanıtlayın lütfen. Zamanın Metin2 oyuncularından biri olarak yeni bir online oyun oynamak istiyorum. Knight Online PVP yükledim henüz denemedim ama beğenmezsem ikinci bir tercih olsun diye soru sorayım dedim :) Evet oyuncu tayfa gösterin kendinizi tavsiyelerinize ihtiyacım var, en iyi LoL karakterleri ile LoL oynamaktan bıktım... :D Sizce beni sıkmayacak, sürükleyici online oyunlar hangileri?
En iyi online oyunlar hangileri?
En iyi online oyunlar hangileri?
9 8

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Kişisel en sürükleyici, sıkmayan oyun analizi nasıl yapılır?

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  Öncelikle belirtmem gerekir ki herkesin zevk aldığı oyun tarzları farklıdır. Bazı oyuncular fanatik sadece bir tarafı savunur, severken, bazıları ise 2 farklı türü kendinde görür ve harmanlar. Peki bu türler nelerdir? Sonrasında ise senin daha önce zevk aldığın oyun türüne göre alternatif zevk alacağın, sıkılmayan oyunları önereyim.

  Oyun türleri nelerdir? Senin daha önceki oynadığın oyunlar hangi grupta?

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?
  • FPS oyunlar; Genel örnek vermek gerekirse fare bağımlı, nişan alınan oyunlardır. Counter Strike en basit örneğidir ve senin sevebilme ihtimalin %10.
  • RPG, JRPG oyunlar; Genel olarak rol yaptığımız, görev amaçlı olan, tamamen bir salaşlık bırakmayan oyunlar. Tom Raider en basit örneğidir ve senin sevme ihtimalin %30.
  • MMORPG oyunlar; Yine biraz rol ve görev olsa da çok oyunculu ve serbest takılma konularında daha esnek oyun türüdür. Metin 2, Knight Online örneklerini verdiğin oyun türü burası. Günümüzde bu tarz oyun türleri gelişim açısından bir hayli sıkıntılı. Eski para tuzağı oyunlar da bir süre sonra tat vermiyor açıkçası. Düzgün bir oyun çıksa sevme ihtimalin %90.
  • MOBA oyunlar, RTS olarak da bilinen MOBA, MMORPG oyunlarını bırakıp, artık sadece eğlence odaklı strateji severlerin en çok tercih ettiği oyun türü. DotA 2, League of Legends gibi oyunların bulunduğu gruptur. Bu tür büyük şirketler genel olarak oyunlarının içine farklı harita olarak MMORPG türevi görev odaklı etkinlik haritaları getirirler. Sevme ihtimalin seninle benzer geçmiş oyun tecrübelerimiz olduğu için %100.

  Türlerin içinden sıyrıldığımıza göre, sana önerim hangi oyun?

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  Bilgisayarla ilk tanıştığım günden beri MMORPG ve MOBA sevdalısı biri olarak, ayriyeten senin oynadığın Metin 2, League of Legends, Knight Online türevi oyunlarda en az 6-7 sene geçmişi olan biri olarak sana önereceğim tek oyun Teamfight Tactics (Taktik Savaşları) olacaktır.

  TeamFight Tactics (Taktik Savaşları) Nedir?

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  League of Legends yapımcısı olan Riot Games şirketinin geliştirdiği ve League of Legends karakterlerini barındıran, yine indirme gerektirmeden League of Legends içerisinden erişebileceğin oyundur. Oyunun ana amacı çok komplike ve değişkendir. Metin 2 gibi oyunlardaki harita hakimiyeti, ezberine bakılacak olursa bunu ezberlemek, strateji oluşturmak daha eğlenceli olacaktır.

  Oyunun amacı nedir?

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  Oyunun amacı 8 kişilik bir oyunda rakiplerine göre en iyi ekonomiyi yönetmek, strateji oluşturmak, biraz da şans faktörünün etkin olduğu, kombinasyonları her oyun istediğin gibi yapamadığın, bazen şansın çok iyi olduğunda ultra eğlenebileceğin bir yapısı var.
  Oyundaki görev ise tüm rakiplerinin 100 ile başlayan canlarını 0 düşürüp onları elemek. Her raunt farklı rakiplerle karşılaşacağın, farklı karakterlerin benzer özellikleriyle en iyi kompozisyonu oluşturmaya çalışıp, bir yandan para ve item kontrolünü yapmaya çalışacağın oyun.

  Peki sürükleyicilik bunun neresinde?

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  Sürükleyicilik olarak adlandırdığımız şey aslında bir nevi oyundan sıkılmak istemeyişimle alakalı olsa ki bu oyunun yapımcısı 3 ayda bir olsa gerek oyun içerisindeki piyon olarak adlandırdığımız yaklaşık 50-60 farklı karakteri ve bu kompozisyonların verdiği ekstra özellikleri, itemleri her şeyi 0layıp yepyeni bir oyuna çevirmesi. Tam ezberlediğin, herkesi yendiğin, en üst sıralara yerleştiğin anda oyun komple kendini sıfırlar. Yepyeni özelliklerle tekrar yeni kompozisyonlar üretmen ve rekabeti tekrar hissetmen için yeni içerikleri getirir. Her hafta bu içerikler bile nerf/buff dediğimiz güçlendirme ve zayıflatmalar ile farklı kompozisyonlar ortaya çıkarır.

  • Oooo perfecto olmuş

  • @KürkMantoluHayri Hayricim şu görüşlerdeki görsel yazı oranları bencelerdeki gibi ne zaman olur tahminen :D

  • görsel boyutunu ayarlamak mı kastın?

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşleri

 • Sürükleyici En İyi Online Oyunlar Hangileri?

  Merhabalar. İyi bir online oyun oynamak için. Oyunun kendisi kadar, sizin de sahip olduğunuz teknik donanım ve iyi bir internet alt yapısı gerekiyor. İnternetin güçsüz ve yetersiz olduğunu bir oyun platformunda. Eğer internet alt yapınız kötü ise bilgisayarınız ne kadar güçlü olursa olsun iyi bir tat almanızın imkanı yoktur.

  Benim kendi oynadığım önerebileceğim oyunlar bu şekilde,

  Counter-Strike: Global Offensive

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  Daha çok Counter-Strike GO adı ile bilenen bu çevrim için oyun milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Sürekli güncellenen ara yüzü ve haritaları insana nefis bir oyun deneyimi yaşatıyor. E SPOR arenalarından dünyanın her yerinden gelen katılımcıları ile online turnuvalar bile yapılabiliyor.

  League of Legends (LOL)

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  Daha çok gençlik zamanlarımdan oynadığım bir oyundur. Dünyanın her yerinden büyük bir hayran kitlesine sahip bu oyunun gecelerce yerinden kalkmadan oynayan insanların olduğunu biliyoruz. Büyük bir tutku ve bağlılık yaratıyor. Oynarken kendinizi zamanın akışına bırakabiliyorsunuz. Bu yüzden dikkatli olmak gerekiyor.

  Warframe

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  Ateş etme temalı bu oyun. Diğer oyunlara nazaran daha basit ama çok daha eğlenceli bir oyundur. Yapmanız gerek tek şey. Önünüze çıkan her şeye ateş etmektir.

  GTA 5 - Grand Theft Auto V

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  Yine büyük bir hayran kitlesine sahip bu oyunda. Çoklu oyun seçeneği ile karşımızda. Size verilen görevleri yerine getirin ve istediğiniz kadar para kazanın. Kazandığınız para kadar oyun içinde o kadar lüks bir hayat yaşayın.

  Call of Duty

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  Call of Duty hem solo hem de çoklu oyunculuk alanında bana göre efsane bir oyundur. Oyun için grafik performansı ve oyuncu memnuniyeti ile üst seviye bir oyun diyebilirim.

  Oyun içi güvenlik nasıl olmalıdır?

  Oyun kadar oyuncu sağlığına da dikkat çekmek istiyorum. Çünkü günümüzde oyun bağımlılığı klinikleri bile açılmıştır. Çünkü bu bağımlılık ciddi anlamda tedaviye ihtiyaç duymanıza sebep olabilir. O yüzden ölçüyü asla kaptırmamanız lazım.

  Ayrıca bir çok yeni arkadaş ile tanışacağınız için kişisel verilerinizi ve bilgileriniz kesinlikle kimse ile paylaşmamanız lazım. Unutmayın ki platformda çok fazla kötü niyetli insan barınıyor.

  Şimdiden keyifli oyunlar diliyorum. Umarım yardımcı olabilirmişimdir.

  • Gerçekten diyecek cümlem yok, çok çok iyi bir görüş :)

  • @KürkMantoluHayri Teşekkür ederim :)

 • En İyi Online Oyunlar Hangileri?

  online oyuncular, genel olarak. Devamı olabilen sürdürülebilir ve zaman içerisinde daha çok hoşlanacakları tarzda bir Server veyahut oyun stilini severler. Benim sana olan tavsiyem.

  Çabal Online

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  Mu Online

  Sürükleyici, sıkmayan en iyi online oyunlar hangileridir?

  MMORG.

  Bu tarz her türlü oyun olabilir. Hem zaman isteyen hemde oynar iken zevk alacağın bir çok görev mevcut. Gerek pvp, gerekse birçok etkinlikte savaşabileceğin günlerin olur. Diğer oyuncular ile birlikte senin anlı ağın klan grup guild kurabilir ve birlikte savaşabilirsiniz. Mesela Çabal online görünüş ve oynanabilirlik açısından bir çok güzel efekt ve kurguya sahiptir. içerisinde hikayeleri olsun görev yönlendirmesi BOSS'ları vs, playerleri gerçekten doyurucu şekilde bir yapıya sahiptir. Bu ve bunun gibi birçok oyun mevcut. Ama her oyuncu aynı tarzı beğenmeye izliyor. Senin yapman gereken. biraz araştırma ile. Kendi sevebileceğin ve devam edebileceğin bir server veya oyun bulmak. Kngiht Online oynadığını yazmışsın. Bunu da baz alarak sana MMORG oyun tarzını öneriyorum.

  Yeni zamanda bir çok yeni ve farklı oyunlar mevcut. İnternet üzerinden araştırma yaparak çok daha güzellerini bulabilirsin.
  Hayatta kalma oyunları da ilgini çekebilir. Birebir tecrübe ederek kendin için en uygun olanı bulmanı tavsiye ederim. Biz seni sadece bazı oyun ve oynanışlar hakkında bilgilendirmeye çalışıyoruz.

  Stratejik ve gruplara yönelik olanlar seni daha iyi oynamaya ve keyif almaya sevk edecektir. Bu yüzden oyunları inceler iken sosyal medya hesapları olsun, iletişim kurulabilen ( discord gibi) uygulamalarında kullanan severleri özellikle öneririm. Hiçbir oyunu oynamadan sadece dış görünüş veya sitenin basitliğine aldanarak denemekten vazgeçme. Bazı siteler çok güzeldir oyunu kötüdür. Bazı oyunlar iyidir sitesi çok kötüdür buna dikkat etmelisin. Oyunlarda görünüş değil oynanış önemlidir. Umarım seni aydınlatabilmişimdir.
  iyi eylenceler. 👋

  • Gayet güzel bir görüş, eline sağlık :)

  • tesekkur ederim ablacım 😊

  • o düzeltme neden çabak olmuş 😅

 • En İyi Online Oyunlar Hangileri?

  1- League of Legends : 2009 senesinden beri en çok oynanan moba oyunu. 5v5 şeklinde oynanan 150 den fazla karakter seçeneğiyle harika bir strateji oyunu. Oyunda kümeler bulunmakta ve kendini geliştirirsen en üst sıralara tırmanabilirsin.
  2- Cs go : Online bir fps oyunu. Silahlı bir takım savaşı oyunu. Oyunda terörist ve counter terörist adında iki takım bulunmakta. Teröristler bomba kurup patlamaya çalışarak kazanmaya çalışırken, counter teröristler bombayı imha edip kazanmaya çalışırlar. Harika , kaç seneden beri milyonların oynadığı bir oyundur.
  3- Ets 2 : Tır sürme oyunudur. Online olarak da oynanabilir. Arkadaşlarınla harika bir vakit geçirmek için müthiş bir oyun. Oyunda yük alarak diğer şehirlere taşıyarak güzel zaman geçirilebilir. Oyunda bayağı markanın lisansı alınmış. ( Renault, Mercedes, Volvo , vb.) . Tır sürmeyi sevenler için başarılı bir oyun.

 • Bence Warframe çünkü çok keyifli ve oyunda her şeyi yapabiliyorsun. Oldukça zevkli tabii biraz iyi orta ayarda bir bilgisayar şart. günümüzde Dolar ve Euro oldukça yüksek olsa da orta sistemli bir bilgisayar ile rahatça oynayabiliyorsunuz. Ayrıca oyunun grafik ve müzikleri cidden çok özenli. Bugünlerde şarkısı sleeping at the cold below. Youtube'dan dinleyebilir ve şarkıya aşık olabilirsiniz. Gezegenlerde gezmek. Farklı görevlerde başarılı olmak. Uzmanlık seviyenizi yükseltmek, savaş giysilerinizi toplamak oluşturmak, silah ve yakın dövüş silahlarınızı oluşturmak ve fazlası. Oldukça keyifli haydi deneyin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

43 97
 • kelimelik

  game of sultans

  online sıkıcıdır , kitap oku.

  • Game of sultans berbat

  • @Lady_Loki yani

 • Mobile legend

 • Selam :)
  League Of Legends sıkılana kadar oynadığına göre belli ki bir süreliğine de olsa oyun hoşuna gitmiş.
  Valorant oynamaya ne dersin? Bana sorarsan güzel olabilir karakterlerin yetenek setleri alışılmışın dışında olduğu için insanda oynama isteği uyandırıyor.

 • Rust oyna derim. Hayatta kalma temalı. 1.300 saatimi verdim şahsen.

 • Hepsi sıkıyo

 • Ben eski kocuyum ama yapma bunu kendine kaptırınca bırakamıyorsun :)

 • Drakensang online tavsiye ederim

 • Süper Mario ☺️

 • Online oyunlar bir yerde sıkıyor. Çoğu şeyi denedim sonuç aynı. Uzun zaman sonra sadece bir oyunu bitirdim. Witcher 3 o da online değil ama rahat 60 saatini gömersin

 • Albion öneririm.. Balıkçılık yap oynayacaksın :D

 • Clash of clans olabilir, küresel sohbet kalktıktan sonra çoluk çocuktan da kurtulduk.

 • Ultima Online hayat offline der susarım ama çoğu kişi bilmez.

 • Bu ara görseldeki oyunu oynuyorum 😂

 • Clash royal bence hemde pratik zekaya dayalı

 • online olduğunda mmorpg rpg nin klasik oyunlar en iyi zaman alan oyunlar hikayeye de sahipler lakin ben for honor apex legends genshin impact gibi oyunlara bağlandım bunları da öneririm

 • Hiç birisi keşke gün 24 saatten fazla olsa bana yetmiyor

 • Metin2 pvp. Bir de sağlam lonca bulursan tadından yenmez. Mikrofon açmıyorum ben. Erkek sanıyorlar beni bir yıldır asdfghjklş. Muhabbetleri bi dinlesen yıkılırsın gülmekten.

 • League of Legends

 • hikayeli oyunlara yönel.

 • Roblox

 • Daha Fazla (120)