+1 yıl

Valorant'taki en iyi karakterler hangileri?

Valorant oyuncuları buraya! Sizce Valorant'taki en iyi karakterler hangileri, siz hangisi oynamaktan keyif alıyorsunuz?
valorant karakterleri
valorant karakterleri
1 2

Çok Süper Cevap

 • Valorant En İyi Karakterler (Ajanlar) Nelerdir?

  Valorant oyununda her oyuncunun seçebileceği farklı yeteneklere sahip karakterleri vardır. Bu karakterler ajanlar olarak beş kişilik takımlarda oyun oynuyor. Her ajanın kendine özel yetenekleri vardır. Sizin taktiğinize en uygun ajanı bulmak için oyunda bir süre vakit geçirip, bilgi edinmeniz gerekiyor. En iyi valorant (ajan) karakterleri ise şu şekildedir;

  • Sage
  • Jett
  • Reyna
  • Sova
  • Killjoy
  • Omen

  Bu karakterler en iyi ajan karakterleridir. Aşağıdaki listede karakterlerin özelliklerini görebilirsiniz.

  1. Sage

  Valorant'taki en iyi karakterler hangileri?

  Sage Valorant oyunundaki en önemli ajanlardan bir tanesi. Oyundaki tek şifacı ajandır. Hem kendisini hem de diğer takım arkadaşlarının sağlığını bir küre ile iyileştirme özelliğine sahiptir. Gözcü rolünde olan karakter yavaşlatma küresi fırlattığı zaman rakibi yavaşlatabiliyor. Duvar örme küresi fırlatıp takım arkadaşlarını koruma altına alabiliyor. Ulti yeteneği sayesinde ise ölen takım arkadaşlarını geri diriltebiliyor.

  Sage'nin oyunda olması takım arkadaşlarına ciddi oranda avantaj sağlamaktadır. En iyi Valorant ajan karakteri arasında diyebiliriz.

  2. Jett

  Valorant'taki en iyi karakterler hangileri?

  Düellocu rolünde olan Jett en hızlı hareket eden ve oynanışı kolay olan karakterlerden bir tanesidir. Aniden yer değiştirip, diğer ajanların çıkamayacağı yüksekliklere zıplayarak ulaşabilme özelliği ile en çok tercih edilen ajanlar arasındadır. Tam bir entry karakteri olan Jett düşmanlarına koru verebiliyor. En çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesi düşmanların görüşünü engellemek için sahaya duman bulutları yerleştirmesidir. Bu sayede rakiplerinin görüş alanını kısıtlayabilir daha iyi bir performans sergileyebilirsiniz.

  3. Reyna

  Valorant'taki en iyi karakterler hangileri?

  Valorant'taki en iyi ajanlardan biri de Reyna karakteridir. Agresif bir şekilde oynayan Reyna kem göz yeteneği ile karşısındaki rakiplerin görüş alanını kısıtlayabiliyor. Rakiplerini yendiği zaman, rakiplerinden çıkan can kürelerini toplayıp hızlı bir şekilde canını yenileyebiliyor.

  Azlet yeteneğini kullandığınız zaman görünmez olabiliyor, ultisi İmparatoriçeyi kuşandığı zamanda atış hızı, daha hızlı kuşanma ve doldurma kazanarak rakiplerini kolayca alt edebiliyor.

  4. Sova

  Valorant'taki en iyi karakterler hangileri?

  İzci rolünde olan Sova rakip takımda yer alan düşmanların nerede olduğunu görmek için keşif oku yeteneğini kullanarak oklarla düşmanlarının yerlerini tespit etme özelliğine sahiptir. Bir diğer yeteneği ise şok oku kullanarak rakiplerine saldırması. Ok rakibe değdiği zaman inanılmaz bir şekilde hasar verebiliyor. Ayrıca şok oku duvarlardan sekebiliyor.

  Avcı’nın Hiddeti isimli ultisi ile üç adet duvar delebilen okları kuşanıyor. Okun geçtiği haritada enerji patlaması yaşanıp, rakipler güçsüz hale getiriliyor. Sova'nın en çok sevilen özelliklerinden biri de haritadaki bütün engellerden sorunsuz bir şekilde geçebilmesidir.

  5. Killjoy

  Valorant'taki en iyi karakterler hangileri?

  Gözcü rolünde olan karakter alan tutma konusunda oldukça başarılıdır. Turret ve Alarm Botu sayesinde iki bölgeyi aynı anda tutabilme özelliğine sahip olan Killjoy Nanoswarm yeteneği ile rakiplerine bomba atabiliyor. Menzile alarm botu kurarak rakiplerine ciddi hasarlar verebiliyor.

  Turret yeteneği ile menzile küçük kuleler kurup, menzile giren rakiplere ateş edip hasar verebiliyor. Ulti yeteneği Lockdown olan Killjoy 8 saniye boyunca aktif olan bir cihaz yerleştiriyor. Bu yetenek ile rakiplerinizi durdurabiliyorsunuz.

  6. Omen

  Valorant'taki en iyi karakterler hangileri?

  Kontrol uzman rolünde olan Omen düşman nişangahlarını engelleme ve ışınlanma becerileri ile en çok iyi ajanlar arasındadır. Bütün haritaya sis bombası atıp kafaları karıştırabiliyor. Kısa mesafede ışınlanan Omen istediği yere hızlıca gidebiliyor.

  Ulti yeteneği sayesinde ise haritanın istediği yerine ışınlanıp, rakiplerini alt edebiliyor. Duvarlara çarparak dönen herkesi görmek için menzile küre gibi bir şey fırlatıp yerleri tespit edebiliyor. Gölge avcısı olarak bilinen bu karakter en çok tercih edilen karakterler arasında diyebiliriz.

  Diğer Valorant Ajanları ve Özellikleri Nelerdir?

  Yukarıda belirttiğimiz ajanlar en çok tercih edilen karakterlerdi. Fakat Valorant dünyasında birkaç tane daha ajan bulunuyor. Aşağıdaki listede ajanları ve özelliklerini görebilirsiniz;

  1. Breach: Öncü rolünde olan karakter duvarlardan geçip, rakiplerini sersemletilen bir sarsıntı yaratabiliyor. Küçük flashlar ile rakiplerini dumura uğratma özelliğine sahip. Ultisi ise düşmanı savurup sersemleten deprem oluşturması.

  2. Brimstone: Kontrol uzmanı rolünde olan karakter ciddi hasarlar veren yangın bombaları atabiliyor. Fırlattığı sisler ile rakiplerinin görüş alanını kısıtlayabiliyor. Ulti yeteneği ise rakiplerine uydu saldırısı yaparak ciddi hasarlar vermesi.

  3. Phoenix: Düellocu rolünde olan karakter patlayıcı çanta ve parça tesirli bomba fırlatma yeteneğine sahiptir. Ayrıca patlayarak rakiplerine hasar veren bot fırlatabiliyor. Kendi canını doldurmak için bir tane ateş topu bulunuyor. Ulti yeteneği ise rakiplerine roketatar fırlatmak.

  4. Viper: Kontrol uzmanı olan Viper rakiplerine karşı zehir bulutu atarak görüş alanını kısıtlayabiliyor. Yerde bir asit havuzu oluşturarak rakiplerine hasar verebiliyor. Kimsayal püskürtücü yeteneği ile ise haritayı yeşil kimyasala boyayıp göz korkutuyor.

  5. Cypher: Gözcü rolünde olan karakter görüşü kısıtlayan ve yavaşlatan siber kafes atabiliyor. Bubi tuzağı kurup, gizli kamera yerleştirebiliyor. Ulti yeteneği ise ölen bir düşmanı kullanıp tüm düşmanların yerini tespit edebilmesi.

  6. Skye: Takım arkadaşlarını iyileştirme özelliğine sahip olan karakter vahşi hayvan ordusuyla birlikte savaşa katılıyor. Hayvanlar rakiplere ayak bağı olabiliyor. Takımdaki herkesi koruması ve info vermesi ile birlikte en çok sevilen karakterlerden bir tanesi.


  Valorant'ta Oynaması En Kolay Karakter Nedir?

  Oynaması en kolay karakter Sage'dir. Karakterin yeteneklerini hızlı bir şekilde öğrenip, kolay bir şekilde yön verebiliyorsunuz. Yeni başlayan oyuncular için ideal bir karakterdir diyebiliriz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 5
 • Merhaba 🎮

  Bence şova çünkü ben oynarken daha rahat hissettiğim başka karakter bilmiyorum. Ama bu kişiden kişiye değişir. Sen hangisini daha iyi oynuyorsan bu senin en iyi karakterin olabilir. Karakter favorin ama oynamakta güçlük çekiyorsan antrenman yapmalısın.

  • Sova

 • Main sağırdı yakın zamanda killjoy ve cyhpere kaydı supportlarin çoğu güzel be arada entry jet ya da phoenix aliyorum

 • Merhaba,
  Tamamen senin oynayışına kalmış, kendini hangi role rahat uygun görüyorsan o rolde ustalaşırsın.
  Ben genelde omen veya brimstone oynardım ama artık Valorant kaldıracak bir bilgisayarım yok.
  Zaten lolcüydüm ben hep.

 • bence jett

 • sova ve omen

 • Valo oynamıyorum