+1 yıl

2. el araç alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar selam, 2. el araç alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeyler nelerdir? Siz ikinci el araç alırken nelere dikkat ediyorsunuz?
2 3

Çok Süper Cevap

 • Döviz kuru ve sıfır araçlara gelen vergilerden sonra insanlar daha çok ikinci el arabalara bakmaya başladı. Sıfır araç pazarında olan araç fiyatlarının yükselmesi ister istemez ikinci el pazarını da etkiledi. Bu yüzden ikinci el araba alacak kişiler, “Araç alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusunu daha sık sormaya başladı.

  Artık araba sahibi olmak isteyen kişiler, arabayı almadan önce ince eleyip sık dokumaya çalışıyor. Bu yüzden bende elimden geldiğince ikinci el araba alırken dikkat edilmesi gerekenleri açıklamaya çalışacağım.

  Ayrıca Bkz: En Ucuz Sıfır Arabalar Hangileri?

  İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  1- Ekspertiz Yapılacak Yeri İyi Seçin

  Aracı almadan önce mutlaka bir ekspertize götürün ama bu bilmediğiniz veya güvenmediğiniz bir yer olmasın. Güvenilir bir yerde ekspertiz yaptırdığınız zaman size arabanın içini dışını anlatacaktır ve araba alırken hangi özelliklere dikkat edilmeli konusunda size az çok yardımcı olacaktır.

  2. el araç alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Yardımcı olur musunuz?

  Bu yüzden arabada sorun çıkma riski düşecektir. 2. el araba alırken yapılacak işlemler arasında birinci sırada ekspertiz yaptırmak yer alır.

  2- Aracın Hasar Bilgisini Sorgulayın

  Aracın daha önce hangi kazalara karıştığını ve ne kadar hasar aldığını öğrenmek için mutlaka aracın hasar bilgisini sorgulayın. Cep telefonunuzun mesaj bölümünden aracın plaka numarasını 5664’e göndermeniz aracın hasar bilgisini sorgulamanızı sağlayacaktır.

  3- Aracın Piyasasını Kontrol Edin

  Hem kilometre bazında hem de model bazında benzer araçlara bakarak bir piyasa kontrolü yapın. Bu kontrolü yaparken aracın hasar kaydını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Arabada hasar kaydı ne kadar yüksekse fiyatı o kadar düşer.

  2. el araç alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Yardımcı olur musunuz?

  4- Aracın Sahibine Sorular Sorun

  Aracın kaçıncı sahibi olduğunu, kaç yıldır kullandığını, motor durumunu araç sahibine mutlaka sorun. Bu sorular araç hakkında bilginizin artmasını ve içinizde şüpheler varsa onların giderilmesini sağlayacaktır. Araç sahibinin konuşmasından da nasıl bir kişi ile ticaret yaptığınızı az çok tahmin edebilirsiniz.

  5- Test Sürüşüne Çıkın

  Hem arabayı tanımak için hem de bütün iç dış donanımlarını kontrol etmek için test sürüşü şart. Arabaya bindiğinizde aklınıza gelen bütün her şeyi denemekten çekinmeyin, deneme yapmazsanız karşınıza masraf olarak çıkabilir.

  2. el araç alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Yardımcı olur musunuz?

  İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gerekenler, temel olarak bunlar.

  Şimdiden hayırlı olsun.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Şöyle Söyleyim 2. El Araç Alırken İlk Dikkat etmen Gereken Husus Araç Hasar Kayıtlı mi Değil mi Hasar Kayıtlı ise nasıl yaptırılmış Buna Çok Dikkat etmen gerekiyor ondan sonra Araç Sahibi aracına Gerçekten Bakıyor mu Onu Bilmek Lazım Düşük Kilometre de Çok önemli Araç Alırken kilometre ye de Çok Dikkat etmen Lazım kilometre ne kadar düşük Olursa o kadar iyi Ne Kadar yüksek olursa o kadar Kötü çünkü kilometre yüksek olduğu zaman araç o kadar çok kullanılmış demektir Ee Haliyle Motor da O kadar Yıpranmış demektir Düşük Kilometre olan Araç az yıpranmış olur Daha iyi olur yani düşük kilometreye Sahip Araç Almak Birde Dikkat Et Bazı Sahtekar Satıcılar Aracın kilometresini düşürüp Düşük Kilometre az kullanılmış diye satıyorlar ki halbuki ki öyle değil çok kullanılmış Yüksek kilometreli araç Dikkat rt Bunlara Ondan Sonra Aracın Bir Arızası Sıkıntısı Var mı yok mu Ona Dikkat et Baktın ki Araç ta hiçbir sorun yok Sahibi çok güzel bakmış O Zaman gönül rahatlığıyla alabilirsin Güneş Yanığı boyaya Bir Şey demiyorum onlar sorun değil aracın yaşı itibariyle Olabilir onlar normal bir şey yani

 • 2. el alacaksan sakın otomatik vites alma. alacaksan bile otomatik vitesli arabanın yaşı fazla olmasın. başka sorunlar çıkartır ilerde söyleyeyim. 20 milyara alırsın 5 milyar masraf yapmak zorunda kalırsın. kazaya karışmış mı diye bak öncelikle. arabanın şasisinde çökme var mı yok mu dikkat et bunlara. sanayiye götür arabayı almadan önce. bir ustaya göster olmadı. o sana söyler iyi mi kötü mü. 13- 14 arasında biraz zor bulursun. çok km yakmış aracı alma.

  • evet golf nasıl durur erkeksi mi:S

  • yooo neden erkeksi olsun.

 • yanında bilgili biri varken git gör arabayı, gerekli soruları o arkadaş sorar gerekli cevapları da alır, tamam derse kontrol için satıcının değil sizin tanıdığınız birine götürün baktırın onun da onayını alın. sonrasına artık ücretin pazarlığı kalır sadece.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

8 50
 • Ecpertize götür ama ona dikkatet satıcı onunlada anlaşmış olmasın başımıza da gelmiştir. satarken öğrendik expertize güvenip tabi en önemlisi tanıdıgın bir usta varsa iyice baktır

 • İyi bir exspertize ggösterilmesi gerekiyor.

 • Boya değişen hasar kaydı

 • Kmsi önemli bazen sıfırlıyorlar vs muhabbetleri var onları ayırt etmek lazım. Parça değişimi olmuş mu bu önemli kaza yapmış mı vs bunlara göre hem arabanın fiyatı hem de kalitesi düşüyor. Bildiğin birinden alırsan daha güzel olur şimdi çok güven olmuyor kimseye. Başka sorun olursa bana sorabilirsin ben buralardayım ben buralardayım 😂

 • Aracın piyasa değerini öğren, ekstra harcamaları olacak arabanın göz önün de bulundur, satıcıyı ara sor neden satıyorsunuz kazası hasarı vs varmı? motor durumu nasıl? son bakımı ne zaman yapıldı? Aracı mutlaka gözünle gör sen bak kontrol et bir şeyi var mı bir kullan arabayı test et mutlaka birilerinden yardım al ve son olarak pazarlığını iyi yap😉