+1 yıl

AMG Nedir? Arabalarda AMG Paket Ne Anlama Gelir?

Arkadaşlar merhaba, araçlarda AMG paket ibaresini görüyorum sürekli, ne anlama geliyor bilen var mı? AMG Paket nedir, ne anlama gelir?
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • AMG Ne Demek? AMG Paket Ne Anlama Gelir?

  Çoğu araç severin sıkça sorduğu bir soru olan “AMG nedir Mercedes araçlarda bu ifade ne anlama gelir?” sorusuna cevap vereyim.

  Mercedes AMG sportif görünümü ve yüksek motor gücü ile dikkat çeken araçlardır. Şu an Mercedes’e bağlı olan marka bir zamanlar bağımsız bir markaydı. Sonradan yakaladığı başarılar ile şirket satın alındı.

  Hans Werner Aufrecht ve Erhard Melcher adında Daimler-Benz firmasında çalışan iki mühendistir. Şirket motor sporlarındaki faaliyetlerine son verir ve iki mühendis arkadaş Aufrecht’in Grossapach’ta bulunan evinde çalışmalarına devam ederek 300 SE adındaki motoru ortaya çıkartırlar.

  AMG Nedir? Arabalarda AMG Paket Ne Anlama Gelir?

  AMG Açılımı Nedir?

  Buraya kadar verdiğim bilgilerden AMG açılımı nedir sorusuna cevap çıkarabiliriz. İki mühendisin soyadları yani Aufrecht ve Melcher, bir de çalışmaya devam ettikleri Grosspach’ın baş harflerinden AMG oluşmaktadır.

  Yaptıkları motor ile 1965 yılında gerçekleştirilen bir yarışmada birinci olan mühendisler Deimler-Benz firmasından istifa ederler ve kendi markalarını kurup motor üretimine devam ederler.

  1971 yılında da 24 saat SPA yarışında rakiplerine göre daha ağır olmasına rağmen 300 SE motoru ile yarışmayı kazanırlar. Bu başarılardan sonra Daimler-Chrysler grubu tarafından satın alınır ve 2015 yılından günümüze kadar Mercedes-AMG olarak anılmaya başlar. Mercedes’in seri ürettiği araçları daha üstün performanslı halde piyasaya sürüyorlar.

  “AMG paket nedir? Ne anlama gelir?” sorusunu açıklamaya çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

En İyi Erkek Görüşü

 • Kısaca 2ye ayrılır
  amg Mercedes'in en performanslı otomobilleridir fakat çok çok nadirdir.
  Daha çok karşılaşacağınız amg pakettir bu da donanım olarak en dolusu oluyor tamponlar jantlar farklı, koltuk ayar düğmeleri kapıda olur kafalık ve direksiyon dahil elektrikli ayarlanırdır.
  Amg paket değil de safkan amg yi şurdan ayırd edebilirsin motor sesi gürül gürüldür genelde v8 olur ve devasa fren disk ve kaliperleri bulunur. Her amg yazan amg değildir anlayacağınız amg pakettir donanım olarak sadece.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 8
 • Spor demek

 • her firmanın spor paketine verdiği bir isim vardır
  AMG Mercedes’in spor paketinin adıdır. BMW’de M, Volvo’da R, Seat’da FR

 • Param olsada mersedes almam aracın kullanıcı profili çok bozuk onlar ile aynı aracı kullanmak istemem volvo alırım kullanıcı kitlesi hala kirlenmedi

 • Amg paketli arabalar diğer paketlere göre daha sert süspansiyon ve direksiyona sahiptir, görüntüleri biraz daha sportiftir

  Direkt AMG olan araçlar ise Mercedes in en sportif araçlarıdır, genelde 4.0 T benzinli motor kullanırlar

 • Şöyle örnek verelim hemen mercedes için konuşuyorum amg mercedes te var bitek c63 v6 3.8 litre 300 hp çivarında 260 gider c63 amg 4.2 litre turbo v6 ya sahip 430 hp yaklaşık 320 km kayıtlı hızı var

 • Amg özel performans ve aksesuar paketidir..

 • Özel motor diye biliyorum

 • Full diye biliyorum 000

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?