+1 yıl

BMW mi Mercedes mi? Hangi Marka Daha İyi? Karşılaştırma

Hangi araç sizce daha iyi ? (Soru detayi kisa olmuş)
0 0

En İyi Erkek Görüşleri

 • Takım elbise ve benzeri ciddi giyinen biriysen mercedes, spor casual giyim tarzın varsa bmw...Param çok ne yapacağımı bilemiyorum dersen de Bentley'i düşünmelisin.

 • link bu ve link benim ki link

En İyi Kız Görüşü

 • Mercedesin iç tasarımına hastayım ben diğer özellikleri bilemem tabii..

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

6 21
 • Yüksek kaliteli bir aracın direksiyonunda olduğundan emin olmak isteriz hepimiz. Lüks bir araç düşünüyorsan, dikkate alman gereken yalnızca iki üretici vardır ve aklındaki tek soru şu olur:

  Mercedes mi BMW mi?

  BMW mi Mercedes mi? Hangi Marka Daha İyi? Karşılaştırma

  Alman mühendisliğinin özü olan bu iki üretici, lüks araçlar söz konusu olduğunda endüstri liderleridir ve çeşitli modelleri en yüksek puan alanlardan bazılarıdır. Bununla birlikte, hem Mercedes-Benz hem de BMW birinci sınıf araçlarıyla tanındığından, bu iki üretici arasında karar vermek çok zor bir iş olabilir.

  Deneyimlerime göre Mercedes ve BMW karşılaştırmasında her iki üretici hakkında daha fazla bilgi vermek isterim; böylece lüks bir araç almaya niyetliysen bir fikrin olur.

  BMW Serileri Neler?

  BMW’nin birçok farklı özelliklere sahip yedi tane serisi bulunuyor.

  Bunlar: BMW 1, BMW 2, BMW 3, BMW 4, BMW 5, BMW 6, BMW 7, ve X ile M serisi.

  Mercedes Serileri Neler?

  • CLA: Dört kapılı kompakt sedan tarzı bir araba olup birçok modeli satılıyor Türkiye’de. Uzun bir kaputu vardır en spesifik özelliği bu, ses sistemi ile de dikkat çeker.
  • GLA: Sınıfının en sportif aracı olarak nam salmış bir araç. Benzinli birkaç modeli satışta Türkiye’de. Özellikle yüksek performanslı led farlar gece yolculuklarında konfor sağlıyor.
  • AMG: Mercedes-AMG GmbH adlı Mercedes-Benz'in yüksek performanslı araçlar üreten yan kuruluşundan geliyor. AMG modelleri, normal Mercedes modellerine göre daha agresif görünüme, daha yüksek donanım ve performans seviyesine ve daha geniş karbon fiber kullanımına sahip.

  Araç Çeşitliliği Olarak Mercedes mi BMW mi?

  Çok seçenek önemli çünkü seçimler sınırlı olduğunda, ihtiyaca en uygun aracı bulmak neredeyse imkansız.

  Bir Mercedes-Benz'i seçtiğinde, üç sınıf lüks sedan-C-Serisi, E-Serisi ve S-Serisi'nin yanı sıra E-Serisi Wagon ve her zaman popüler olan Mercedes- arasından seçim yapabileceksin. Tüm bu araçlar, istediğin ve ihtiyaç duyduğun özellikleri ve performansı elde etmeni sağlayan çok çeşitli özelleştirme seçeneklerine sahiptir.

  Örneğin BMW, her biri birden fazla kaplamaya ve özellik paketine sahip yedi farklı araç serisi sunar. Bu standart serilere ek olarak BMW, BMW M hattı, BMW i hattı ve X ve Z4 serisini sunar. Geniş bir yeni araç yelpazesi arıyorsanız, BMW sizin için tek lüks üreticidir.

  Güvenlik Bakımından BMW mi Mercedes mi?

  Lüks bir araç satın alma yatırımı yapıyorsan, seçtiğin herhangi bir modelin geleceğine yüz binlerce kilometre boyunca güvenilir bir şekilde performans göstereceğinden emin olmak gerek. İlk bakışta beğenmek yetmez.

  Bir BMW veya bir Mercedes-Benz aracı seçmenin en büyük yararı, piyasadaki en güvenilir modellerden birine sahip olmaktır. Güvenilirlik açısından, bu iki harika üretici oldukça eşittir. Araçların güvenilirliği ve kalitesi söz konusu olduğunda, Mercedes-Benz ve BMW araçlarına rutin olarak 5 Güç Çemberi Derecesi verir. Bu, bir BMW veya Mercedes-Benz aracını güvenle satın alabileceğin ve yıllarca değiştirilmesi gerekmeyen bir arabaya sahip olduğunu kanıtlar ancak gene de Mercedes’in bu segment için performansının yeterli olmadığını düşünüyor birçok kullanıcı.

  Hız Bakımından Mercedes mi BMW mi?

  BMW vs. Mercedes, Avrupa'nın en iyi spor ve lüks otomobil üreticilerinden ikisidir. Piyasada güçlü spor arabalardan yarı kompakt SUV'lara kadar geniş bir araç yelpazesine sahiptirler. Bu iki marka, hemen hemen her segmentte rekabet ediyor. Bazen iki, hatta üç model bir araç sınıfında en üst sırada olmak için yarışıyor.

  Hız konusunda BMW bir tık öne geçer.

  • Uzun süre hızlı araç kullandığında arabanın savrulmaması,
  • konforunun en üst düzeyde olması,
  • gaz pedalı,
  • motor gücünün konforu farkı hissettirir.

  Stil olarak Mercedes mi BMW mi Daha İyi?

  Teknik özellikleri, donanımı, yenilenmiş özellikleri ve teknolojiyle uyumu ne kadar iyi olsa da eğer görünüşü cezbetmiyorsa, bir araba çöptür. O nedenle tasarım, stil çok önemli araç sahibi olurken.

  Mercedes modellerinin iç alanı daha geniş olur örneğin, daha ferah yolculuk yaparsın ve yüksek kalite bir his uyandırır.

  Mercedes mi BMW mi bir patron aracı dersen örneğin, Mercedes derim. Kesinlikle daha gösterişli, kendine baktıran tasarımlarla karşımıza çıkıyor.

 • estetikte bmw randımanda ve lükste mercedes tabiki üst serilerden konuşuyorsak a ve b segmentide koşulsuz bmw lakin d ve üstü segmentlerde mercedes c segmentte bir seçim yapamıyorum :D

 • bmw :))

  ...

 • BMW hertürlüüü...

 • BMW daha iyi bence mercedesden ama mercedesinde su e63 amg gangstaa

  bmw den araba alcaksan 3 er almicann en külüpat arabasi

  1er / 5er / 6er / 7er takilacaksin

 • bmw klas :D

 • BMW'lerin eski kasası, Mercedes'lerin yeni kasası daha hoş...