1 yıl

Boya koruma işe yarıyor mu yoksa para tuzağı mı?

Ağaç özü, kuş pisliği, hafif çizikler, ve taş izlerinden boyayı korumak için seramik kaplama ya da boya koruma işe yarıyor mu? Galiba en iyi koruyan komple şeffaf ya da renkli kaplamaymış ama iyisi olmazsa zarar veriyormuş. Fakat ona bütçem yetmiyor en az 30, 40 bin civarı bir şeymiş iyisi. Boya koruma ve şeffaf kaplama için para tuzağı diyorlar 2 ya da 3 yıkamada geçiyormuş hemen. Eski aracım için internetten getirttiğim brandayı kullanıyordum fakat brandalarda zarar veriyor diyorlar. Sıfır aldığım araç için ne yapabilirim? Ya da bir şey yaptırmasam daha mı iyi? Galiba serviste yapılan boya koruma var ama o da çok dandik yapılıyormuş. Gerçekten bilen kişiler dürüstçe cevaplarsa sevinirim çünkü bu işin içinde olan bir sürü insan var.

Evet, yarıyor
A seç
Hayır, para tuzağı
B seç
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Kızım Erkeğim
0 0

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
  • Gunes, kus pisligi v. b hafif unsurlar ise seramik biyere kadar korur ve tabi omru var bi sure sonra tekraf seramik kaplamalisin.
    Daha saglam, tas sicramasi veya hafif surtmelere karsi da dayanikli olsun dersen seffaf kaplama yapmalisin. Sifir arac aldim diyorsun, ona para ayirabiliyorsan ve madem bu kadar hassassan seffaf kaplamanin maliyetini dusunecek kadar cimri olmamalisin

    • Maalesef öyle olmuyor. Elime biraz para geçince birazda kredi çekerek iyisi olsun dedim ve bütçemi zorlayarak pahalı bir araç aldım çünkü bu piyasa da daha da artacak araç fiyatları. Seramiğin ömrü ne kadar peki biliyor musunuz? Eğer 2, 3 yıkamada geçecek bir şeyse hiç yaptırmayayım. Bir soru daha seramik kaplama ve boya koruma aynı şey mi?

    • Seramigin omru kullanilan malzemenin marka/urune gore cok degisebiliyor. Bunu dusunursen yaptiracagin markanin sitesinde arastirmalisin. Ama 2 3 yikamayla gidecek bisey degil. Herkes farkli agiz soyluyor ama yapilan islem aynidir, ikisi de ayni evet. Luks araba aldin, borcla yatirim yaptin da bu kadar cekiniyorsun. Kasko yok mu aracta?

    • Lüks sayılır mı bilmiyorum. Araç Hyundai Tucson 2022 Comfort (baz paket) ekstralı. Fakat bayide hiçbir şekilde araç bulunamadığı için internetteki fiyatı kampanyalı 843 kampanyasız 870 bin tl olan aracı 5 bin km de sadece sağ kapıda iki küçük taş izi ile birlikte 2. el olarak 884 bin tl ye aldım ben aldıktan sonra araçların fiyatları daha da arttı ve gerçekten benim aldığım araç satılan araçlar içeresinde en uygun olanıydı. Ekspere 2 bin daha saydım ve artık 30,40 bin gibi rakamlar beni çok aşıyor. Bu araç için değer mi bilmiyorum fakat araç seven biri olduğum için bence değer ve benim için gerçekten pahalı bir araç. Eşten dosttan çok azcık borç alarak aldığım araç olduğu için param yetmiyor yetse düşünmeden yaptırırım. Seramiğin ömrü tam olarak ne kadardır biliyor musunuz? 2, 3 yıl gider mi? bide işe yarayanlar ne kadardır?

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?