+1 yıl

Chevrolet Captiva Alınır mı?

Araba almayı planlıyorum sizce Chevrolet Captiva kullanışlı mı? Alınır mı, yorumlarınız neler?
0 2

Çok Süper Cevap

 • Chevrolet Captiva Alınır mı?

  Chevrolet Captiva Alınır mı?

  Amerikan otomobil markası Chevrolet tarafından 2006 yılından beri üretilen Captiva, ülkemizde de dünya çapında da çok ilgi gören bir SUV modelidir. Günümüzde halen üretilmeye devam ediyor ama Chevrolet, 2015 yılında Türkiye piyasasından çekildiğini açıkladı, bu yüzden yeni modellerin sıfırını bulamazsınız. Chevrolet Türkiye’den çekilmiş olsa bile yedek parça bulması sıkıntı olmuyor. Yani halen alınabilecek araba markalarından bir tanesidir. Chevrolet Captiva hakkında bilgi verirken en çok satılan versiyonlarından bir tanesi olan 2013 model Chevrolet Captiva 2.0 dizel motorlu olan versiyonu ele alacağım.

  Chevrolet Captiva Yakıt Tüketimi Nasıldır?

  2013 Chevrolet Captiva araçlarda 1991 cc silindir hacmine sahip olan ve dizel yakıtla çalışan bir motor mevcut. 100 km hıza 11.2 saniyede çıkan aracın yakıt tüketimi 100 km’de şehir içinde 9.9 lt, şehir dışında ise 6.5 lt. Aracın karma yakıt tüketimi ise 7.7 lt olarak belirtilmiş.

  Chevrolet Captiva En Dolu Paket Hangisi?

  Chevrolet Captiva Alınır mı?

  2013 model için konuşmak gerekirse, araç iki farklı donanım paketi ile satışa sunulmuş. Satışa sunulan donanım paketlerinden bir tanesi LT, diğeri ise LTZ donanım paketidir. Tabii ki bu iki donanım paketi arasında belli bir fiyat ücreti bulunuyor. En dolu paketi olan LTZ biraz daha pahalıdır.

  Chevrolet Captiva Motor Ömrü Ne Kadar, Nasıl Uzatılır?

  Chevrolet Captiva motor ömrü diğer araçlarda olduğu gibi kişinin kullanımına ve bakımların zamanında yapılmasına bağlı olarak değişen bir süredir. Motorun ömrünü uzatmak için filtre temizliği, yağ bakımı gibi durumlara dikkat etmeniz gerekiyor.

  Dizel motor ömrü nasıl uzatılır merak ediyorsanız şu yazıya bakabilirsiniz: Dizel Motor Ömrü Ne Kadardır? Nasıl Uzatılır?

  Chevrolet Captiva Kronik Sorunları Nelerdir?

  Herkesin bildiği üzere araba ve elektronik biraz şans işidir. Sıfır bir araç alsanız bile sorunlu olabilir ama bazı araba modellerinde kronik sorunlar bulunur, hatta bu hatalar yüzünden geri çağırılan modeller bile mevcut. Captiva için böyle kronik sorunlar belirtilmemiş ama birkaç kullanıcı, Chevrolet Captiva kronik sorunları başlığı altında marş otomatiğinde ve direksiyon pompasında kronik sorunları olduğu belirtilmiş.

  Chevrolet Captiva Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

  Genelde karşımıza çıkan Chevrolet Captiva yorumları şu şekilde:

  “Captiva gayet iyidir”

  “Aracım yol tutuş konusunda da beni şimdiye kadar üzmedi.”

  “Aracın en çok eleştirilen noktalarından biri olan direksiyon yumuşaklığı kullanıcıya göre değişebilecek bir durum ama bana göre işe yarayan bir özellik. Düşük hızlarda direksiyon manevra kolaylığı açısından yumuşak ve hız yükseldikçe direksiyon sertleşmektedir.”

  “Aracın içine oturduğunuz anda sizi geniş ve deri döşemeler ile ferahlatılmış bir iç mekan karşılıyor sizi. Aracın görüş alanı oldukça başarılı.”

  Captiva yorumları
  bu şekilde. Ayrıca Chevrolet Captiva fiyatları da çok merak edilen konulardan bir tanesi. Aracın sıfır modellerinin burada olmadığını belirtmiştim, ikinci el siteleri üzerinden 2013 veya 2014 model bulabilirsiniz. İkinci el fiyatları için kesin bir şey söylemek doğru olmaz, birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

  • Orda öyle yaziyo pazarlama taktiği ama içine bak çöp özelikle motoru çok sorunlu.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 7
 • Kolay çıkmaz elinden.

 • Belki parça konusunda sıkıntı yaşayabilirsin.

 • Alinmaz, gösterisli bir arac ama fazla yakiyor ve motoru iyi değil.

 • Üretimi yok parça tedariği 10 yıllık opelde fiyatlarını uygun olması biraz da o yüzden benim Tavsiyem satışta veya kazada parça aramak istemem diyorsan almamanı tavsiye ederim

 • Kral üretimi bitmiş arabayı alma derim. Parçası aşırı pahalı oluyor

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?