+1 yıl

Ehliyet ve araba sorunu?

Arkadaşlar sorum genel olarak erkekler ama kizlarda cevaplayabilir. çünkü onlar beni daha iyi anlar, simdi ben 19 yasindayim, ehliyeti yeni aldim 1 yildir soförlüğüm var ama babam hiç arabayı vermek istemiyor? Bunun sebebi ne olabilir? Arkadaşlar ciddiyim elinde olsa duz yolda bile vermicek diyorum ki arabayi aliyimda avm ye gideyim yok yok diyor hemen, memlekete gittik yolda bana 1 kere vermedi. vermeyi geç yeminle konusunu bile açmadi. Bende öyle kaldım arabayı felanda kaçırmak istemiyorum çocukca isler siz ne yapmamı önerirsiniz bu konuda bana? Bu durumu yasayan var mı teşekkür.
0 1

Çok Süper Cevap

  • Bazı babalar böyledir malları değerlidir onlar için cimrilik özelliği vardır. Muhtemelen yaşın 25 olmadan falan arabayı alamayacaksın ne yaparsan yap onun sana arabayı vermesi için sana güvenmesi lazım sürekli istesen geri de tepebilir işin zor hayırlısı olsun.

En İyi Erkek Görüşü

  • valla şöyle söyleyeyim, ben de ilk ehliyeti aldığımda çok fazla kullanmadım. zamanla ufak tefek bilmem ne derken kullandım. çok meraklı ve hevesli de değildim ben araba işine belki o yüzden de sorun olmamıştır. kasko ve trafik sigortası varsa korkmasın baban

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 4
  • Babana de ki"baba benim cüzdanımda bir tane boş cep vardı, bana bu ehliyeti o boş cebi doldurtmak için mi aldınız"

  • Güvenemiyor sana, bir kaza yaparsın diye korkuyor, yani sana bir şey olacak diye korkuyor...

  • Herkes kendi arabasına biner ve binmeli. Vermek zorunda değil. Cunku kimse araba konusunda başkasına güvenemez. Senin sevdiği için vermiyor diyeceğim ama anlayabilecek yaşta değilsin. İleride araban olunca anlarsın.

    • Haklısın ama arkadaslarimin babasi neden veriyo o zaman? Hatta şehir dışına bile çıkıyorlar ama ben hirs yaptım seneye üniv bitiyo çalısıp kendi arabama binicem

    • Haa şöyle. İnsanın kendi malı gibi var mı? Babasının malı olsa bile ille de kendi malı. Yanliz hırs yapma, azim et. Hırs ile azim arasındaki far şudur: Hırs yapan kişinin bir hedefi vardır ve ne pahasına olursa hedefine ulaşmak ister. Hedefine ulaşmak için gerekirse haksızlık yapar, helal-haram dinlemez. Azimli kişinin de bir hedefi vardır ve amacı hedefine ulaşmaktır. Ancak hedefine ulaşmak için yanlış işler yapmaz, hak yemez. Hedefine helalinden ulaşmak ister.

  • zamanı geldiğinde o sağ koltuğa gecicek hep sen sürüceksin merak etme kardeşim sadece bekle ( kaptan şoför )

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?