+1 yıl

Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar Bilen Var mı?

Arkadaşlar selam, ehliyetimi değiştirmem gerekiyor. Ehliyet değiştirme ücreti ne kadar? Hakkında bilgi sahibi olan var mı? Neler gerekiyor genel olarak?
1 1

Çok Süper Cevap

 • Ehliyet yenileme ücretlerinin her sene değişmesinden dolayı çoğu kişi ücretini tam olarak bilmiyor veya takip edemiyor. 2020 için de aynı sorun geçerli durumda. Şu an için sürücü belgesi yenileme harcı iki farklı durum söz konusu, bunlardan birincisi yeni ehliyet diğeri ise eski ehliyet yenileme ücreti. İkisi arasında da fiyat farkı mevcut. İkisinin de fiyatlarını söyleyeyim.

  Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar?

  1- Eski Tip Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar?

  Eski tip ehliyetinizin zarar görmesi, kaybolması veya isteğe bağlı olarak değiştirmeniz durumunda ödemeniz gereken ücret Değerli Kağıt Bedeli ve Hizmet Bedeli ile birlikte 15 TL’dir. Ehliyetinizin hangi tip olduğunu bilmiyorsanız, aldığınız tarihe bakmanız yeterli olacaktır. 1 Ocak 2016 yılından önce alınan ehliyetler eski tiptir.

  Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar Bilen Var mı?

  2- Yeni Tip Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar?

  Yeni tip yani 1 Ocak 2016’dan sonra alınmış ehliyet değiştirme ücreti eski tip ehliyetlere göre daha pahalıdır. Yeni tip ehliyeti kaybetmeniz, zarar görmesi veya isteğe bağlı değişim durumunda Hizmet Bedeli + Değerli Kağıt bedeli 237 TL’dir. Bu ödemeler banka aracılığıyla yapılabilir.

  Ayrıca Bkz: 2021 Ehliyetsiz Araba Kullanma Cezası Ne Kadar?

  Hem eski tip ehliyet yenileme ücretini hem de yeni tip ehliyet yenileme ücretini paylaştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

3 2
 • 250tl civarı diye biliyorum ama emin değilim

 • Yaklaşık 250 tl diye biliyorum arkadaşım.

 • Zamlanmıytır

 • Bilirim

 • 200 tl olabilir.