+1 yıl

En İyi Performans Lastiği Hangisi?

Aracıma yeni performans lastiği almak istiyorum. Performans lastiği olarak hangi markayı önerirsiniz? En iyi performans lastiği hangisidir?
1 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Lastikler, araçların hem güvenliğini hem de süratini belirleyen nesnelerdir. Kaliteli bir lastik can ve mal güvenliğiniz açısından büyük önem taşır.

  Performans lastiklerinde asıl amaç yol tutuşunu arttırmaktır. Yol tutuşunun artması aracınızın performansını yükseltir. Performans lastiği almadan önce mutlaka en iyi performans lastiği listeme bakmanızı tavsiye ederim.

  En İyi Performans Lastiği Hangisidir?

  1- Continental SportContact 6 Performans Lastiği

  En İyi Performans Lastiği Hangisi?

  Continental SportContact 6 peformans lastiği, en iyi performans lastikleri listesinin başında geliyor. İç gürültü, harici gürültü ve yuvarlanma direnci konusunda oldukça başarılı bulunan bu lastik, ıslak zeminde %85, kuru zeminde ise %94.5 yol tutuş puanı almış.

  2- Michelin Pilot Sport 4 S Performans Lastiği

  En İyi Performans Lastiği Hangisi?

  En iyi lastik markalarından bir tanesi olan Michelin, ürettiği Pilot Sport 4S performans lastiği ile en iyi performans lastiği listesine girmeyi hak ediyor. Islak zeminde frenleme, harici gürültü ve kuru zemin frenleme konusunda beğenilen bir lastik modelidir. Yol tutuşu konusunda ıslak zeminde %89, kuru zeminde ise %95.3 gibi yüksek puanlar almayı başarmış.

  3- Michelin Pilot Sport 4 Performans Lastiği

  En İyi Performans Lastiği Hangisi?

  Michelin Pilot Sport 4 performans lastiği 4 S lastiğinin bir alt modelidir. Kuru zemin frenlemesi, dayanıklılık gibi konularda oldukça başarılı bir lastiktir. Islak zeminde %93.4, kuru zeminde ise %94.1 yol tutuşuna sahiptir. Alabileceğiniz en iyi performans lastiklerinden bir tanesidir.

  4- GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5 Performans Lastiği

  En İyi Performans Lastiği Hangisi?

  Kaliteli lastik markalarından bir tanesi olan GoodYear, Eagle F1 Asymmetric performans lastiği ile en iyi performans lastiği listesinde olmayı hak ediyor. Özellikle ıslak zemin performansı oldukça iyi bir model. Yol tutuşunda ıslak zeminde %89.8 puan alırken kuru zeminde %89.9 puan almış.

  5- Continental PremiumContact 6 Performans Lastiği

  En İyi Performans Lastiği Hangisi?

  Continental PremiumContact 6 performans lastiği de tercih edilebilecek en iyi performans lastiklerinden bir tanesidir. Viraj performansı, frenleme performansı gibi özellikleri üst düzeydir. Islak zemin yol tutuş %87.1 puan almış. Kuru zemin yol tutuş performansı ise %96.5 gibi yüksek bir puan almış.

  6- Falken Azenis FK510 Performans Lastiği

  En İyi Performans Lastiği Hangisi?

  Falken, ülkemizde çok bilinmeyen bir marka olsa da Azenis FK510 performans lastiğinde oldukça iyi bir iş çıkarmış. Islak zemin frenlemesi ve viraj alma konusunda çok çok başarılı. Islak zemin ve kuru zemin yol tutuş puanı %80.3’tür.

  7- Bridgestone Turanza T005 Performans Lastiği

  En İyi Performans Lastiği Hangisi?

  Bridgestone Turanza T005 performans lastiği, çamurda çekiş ve kumlu çakıllı zemin yol tutuşu oldukça iyidir. Bunun dışında kuru zemin ve ıslak zemin frenleme konusunda da başarılı bir lastiktir. Islak zemin yol tutuşu %82.1, kuru zemin yol tutuşu ise %88.6 puan almış.

  8- Hankook Ventus S1 Evo 2 K117 Performans Lastiği

  En İyi Performans Lastiği Hangisi?

  Bilinen lastik markalarından bir tanesi olan Hankook, ürettiği Ventus S1 Evo 2 K117 performans lastiğinde yol tutuşuna çok dikkat etmiş. %76.2 ıslak zemin yol tutuş puanı ve %81.8 kuru zemin yol tutuş puanı bulunuyor.

  9- Pirelli P ZERO Performans Lastiği

  En İyi Performans Lastiği Hangisi?

  En iyi performans lastiği markalarından bir tanesi olan Pirelli, P Zero lastiğinde viraj performansına ve yol tutuşuna önem vermiş. Kuru zemin ve ıslak zemin frenleme konusunda da oldukça başarılı. Islak zemin yol tutuşu %89.9, kuru zemin yol tutuşu ise %92.2 puan almış.

  10- Michelin Primacy 4 Performans Lastiği

  En İyi Performans Lastiği Hangisi?

  Listede bulunan son performans lastiği önerim Michelin Primacy 4 performans lastiğidir. En az diğer Michelin lastikleri kadar iyi bir lastiktir. Güvenlik konusunda üst düzey bir lastik olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. %79.5 ıslak zemin yol tutuşu puanı, %88.2 kuru zemin yol tutuşu puanı bulunuyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 3
 • Türkiye'de pek yok ama en iyi performans lastikleri Falken'dir bence.

 • Araç ney kardeş

 • Bridgestone Üstüne tanımam. Yakın olarak Hankook ya da Goodyear

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?