+1 yıl

Ford Fiesta mı Opel Corsa mı Alayım? Karşılaştırma

Arkadaşlar merhaba, benim belli bir bütçem var araç almayı düşünüyorum, aklımda Ford Fiesta var ve Opel Corsa'yla Fiesta arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim? Son olarak bana yakın özellikli başka araçlar önerebilir misiniz?
0 1

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ford Fiesta Nasıl, Alınır mı?

  Amerikan otomobil markası denilince akla gelen ilk markalardan bir tanesi olan Ford, 1976 yılında Fiesta modelini üretmeye başlamıştır. Önden çekişli B segmenti bir hatchback araba olan Fiesta, ilk öncelikle belli başlı ülkelere satılmıştır. Bu ülkelerde başarılı bir satış başarısı gösterince tüm dünyada satılmaya başlanmıştır.

  Ford Fiesta
  Ford Fiesta

  2008 yılından sonra dünyada satışa sunulan Fiesta, çıktığı günden bu yana 12 milyondan fazla satmıştır. Genelde gençlerin alıp kullandığı bu araba harcadığı yakıta göre oldukça iyi bir performans göstermektedir. Dayanınıklığı, performansı ve iç tasarımı da oldukça iyidir. Yani alınabilecek bir model. Aileler için biraz ufak gelebilir.

  Opel Corsa Nasıl, Alınır mı?

  Gelelim karşılaştırma yapacağımız diğer araca. Alman arabalarının kalitesinden şüpheniz yoktur diye düşünüyorum. Almanlar gerçekten bu konuda çok başarılı. Opel’in de bir Alman markası olduğunu düşünürsek kalitesinden hiç şüphe etmeyin derim.

  Opel Corsa
  Opel Corsa

  Opel tarafından tasarlanan ve üretilen Corsa, tıpkı Ford Fiesta gibi bir B segmenti araçtır. 1982 yılında üretilmeye başlanan Corsa A satışa sunulmuştur. Sonrasında 1993 yılında Corsa B, 2000 yılında Corsa C ve 2007 yılında Corsa D müşterilere sunulmuştur. İlk çıktığı zamandan bu yana büyük bir ilgi gören Corsa, günümüzde halen başarılı satış rakamlarına ulaşmaktadır.

  Ford Fiesta gibi genelde gençler tarafından tercih edilen araç, bu seneki tasarımıyla daha sportif bir hal aldı. Güvenlik, performans gibi konularda diğer Alman arabalarının arkasında kalmıyor.

  Opel Corsa mı Ford Fiesta mı?

  Aslında direkt model bakımından karşılaştırmak ne kadar doğru olur bilemiyorum. Ancak yakın fiyatlı ve bu sene çıkardıkları modeller üzerinden bir Ford Fiesta mı Opel Corsa mı karşılaştırması yapabiliriz.

  Yakıt Tüketiminde Opel Corsa mı Ford Fiesta mı Daha İyi?

  Burada Opel Corsa’nın 2020 1.2 motor büyüklüğüne sahip ve 100 beygir gücüdeki modeli, Ford Fiesta’nın ise 2020 model 1.0 motor hacminde ve 100 beygir gücündeki modeli ele alacağım. Ford Fiesta’nın bu modeli 100km’de ortalama 5,7lt yakıt tüketimi yapmaktadır. Opel Corsa ise 100 km’de ortalama 4,3lt benzin yakmaktadır. Görüldüğü üzere Opel Corsa daha iyi bir yakıt tüketimine sahiptir.

  Performans Bakımından Ford Fiesta mı Opel Corsa mı Daha İyi?

  Yine aynı modeller üzerinden karşılaştırma yapacak olursak, ikisinin de 100 beygirlik bir güce sahip olduğunu belirtmiştim. Motor büyüklüğü kısmında 1.2 motor hacmi ile Opel Corsa daha büyük bir motora sahip. Opel Corsa 10.8 saniyede 100 km hıza ulaşmaktadır. Ford Fiesta ise 12.2 saniyede aynı hıza çıkmaktadır. Burada da Opel Corsa’nın bir tık önde olduğunu görebiliriz.

  Tasarım Bakımından Opel Corsa mı Ford Fiesta mı Daha İyi?

  Tasarım konusunda böyle bir karşılaştırma yapmak doğru olmaz çünkü tasarımı beğenip beğenmemek kişiden kişiye göre değişir. Ford Fiesta biraz daha düz hatları olan bir araba ve birkaç yıldır çok farklı bir tasarım çıkarmadı. Opel Corsa’nın yeni çıkardığı model daha sportif ir görüntüye sahip. Tabii bu sportiflik kimisinin hoşuna gitmeyebilir, bu yüzden tasarım konusunda kararı siz verin.

  Fiyat Bakımından Ford Fiesta mı Opel Corsa mı Daha İyi?

  Fiyat kısmında da yukarıda sunduğum iki modeli ele alalım. Ford Fiesta’nın 1.0 motor hacmine sahip ve Style donanım paketine sahip modeli 203.400 TL’den satışa sunulmuş. Opel Corsa’nın 1.2 motor hacmine sahip modeli ise 206.600 TL’den satışa sunulmuş. Arada çok bir fark bulunmuyor ama yine de Fiesta daha uygun fiyatlı. Tabii burada performans, yakıt tüketimi gibi özellikleri de göz önünde bulundurmak lazım.

  Corsa mı Fiesta mı sorusuna Ford Fiesta Opel Corsa karşılaştırması yaparak cevap vermeye çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

 • Fiesta candır opel heyecandır şaka bir yana ikisininde temizini az km li fazla ağır hasarları olmayan aracı bulman öncelik senin için para kolay kazanılmıyor arabayı göster bilgisayarda bakıp km ile oynamışmı kaç boya var gibi haberin olur almadan önce şaşe noya bakıp aracta hasar kaydı var mı diye bak iki aracta sınıfında iyidir hangisini temiz bulursan kaçırma

 • hangi fiesta hangi corsa ama opel daha iyi otomobiller yapıyor fiestanın yeni modelini 700-800 km kullandım hiç sevmedim tavanı çok basık aynaların ayarı zor kliması sadece serin havada calıştığını hissettiriyor dizellerin yakıt ekonomisi idarelik

En İyi Kız Görüşü

 • Ford fiesta tavsiye etme sakin..fordun araclari pok gibi.benim vardi.3 yil kullanip sattim.opel corsa arastir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 23
 • 16 bine motor bloğu alırsın bu devirde 😂

 • Ford Fiesta...
  Opel Corsa'nın motoru zayıf.

 • fiesta alırdım ben olsam ama 16 bin tl dizel ve 2005 fiesta için az geldi bana gerçi o araçların piyasasını pek bilmiyorum

 • volkswagenin amakor diye bir arabası var onu alabilirsin dizel.

 • bence biraz daha para biriktirip daha güzel ve sıfır bir araç almanız daha hayırlı olacaktır. ikinci el araç almak mantıksız.

 • Fiesta daha iyi gibi.

 • Opelci olarak opel carsa derim ben.