1 yıl

Grenaj nedir, motosiklet grenaj ne işe yarıyor?

Grenaj ne demek? Motosiklet alacağım grenaj yeni vs yazıyor. Mosiklette grenaj ne işe yarıyor? Olmasa da olur mu yoksa önemli bir parça mı?
Grenaj nedir, motosiklet grenaj ne işe yarıyor?
1 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Grenaj nedir, ne işe yarar?

  Grenaj, genellikle karbonfiber malzemelerinden üretilen motosiklet moturunu veşasesini örten parçalara denir. Motosikletin aerodinamik yapısını belirliyor ayrıca motosikletin görüntüsü açısından önemli bir parça. Grenaj ne işe yarar sorusunun cevabı ise, motosiklet giderken sürtünme hızını en aza indirir böylece daha az rüzgar yemenizi sağlar. Estetik bakımdan da motoru daha güzel gösterir.

  Temelde Grenaj, hava direncini azaltarak motosiklet çerçevesini motoru, kazalardan ve tehlikelerden koruyor. Her markanın kendine özel grenajları oluyor. Yani motosiklet açısından son derece önemli bir parça.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 5
 • Kaza yapmışlar o motorla. Yoksa durduk yere değişmez.

 • Grenaj bir motosikletin şasesini ve motorunu örten her türlü parçayada grenaj ismi verilir grenajlar motosikletin aerodinamik yapısını belirleyen parçalardır aynı zamanda görüntü ve estetik bakımından da çok önem taşır genellikle de karbonfiber malzemeden üretilir.

 • Grenaj motosikletin giysisidir dostum. Kabloları, motoru, şaseyi vs. gizleyen, bunu yaparken estetik katan ve aynı zamanda motosikletin aerodinamik yapısını ve karakterini belirleyen parçalardır.

 • Oncelikle sag sol iki taraftaki plastik kaplamalar ama aslinda motosikletin tamami granajla kapli arabada nasil kapilar kaput vb koruyucu ekipman var icerideki tertibati tesisati vs goremiyosun motosiklettede hem guzel gozuksun hem yagmur vb sivi temasindan hirsizlik vb risklerden dogrudan maruz kalmaya korunsun die marka model vs ayri ayri grenajlar mevcut kendini korumak istiyosan oncelikle orjinal kiyafet takimina ve arkada 3 canta seti ile onde koruma barlarina ihtiyacin var

 • granaj= motorun kıyafeti

 • Reis motorun yanındakı parçalar