+1 yıl

HGS Yerine OGS'den Geçtim! Cezası Nedir? Ne Olacak?

Geçen gün İzmir'de HGS yerine OGS'den geçtim yanlışlıkla! Bu hatalı geçiş nedeniyle ceza alır mıyım? Ceza almamak için ne yapmam gerekiyor? Nereye başvurabilirim.. Malum trafik cezaları çok yükseldi.
0 2

Çok Süper Cevap

 • Özellikle sık uzun yol yapan insanların yaşadığı bir sorun olan yanlış gişeden geçme durumu can sıkıcı olabiliyor. Yeni sürücülerin çoğu böyle bir durumla karşılaştıktan sonra “HGS yerine OGS’den geçtim ne olur?” tarzı soruları çok soruyorlar.

  Bunun kısaca yanıtını vermek gerekirse, maalesef böyle bir durumda ceza ödenmesi gerekiyor. Bunun sebebi ise farklı yani yanlış gişeden geçtiyseniz. Kaçak geçiş olarak algılanıyorsunuz ve geçiş ücretinin 11 katı kadar ceza alıyorsunuz.

  HGS Yerine OGS’den Geçiş Cezası 2020 Yılında Ne Kadar?

  Tam bir fiyat verilemiyor çünkü her yolun ücreti farklı ve bu ücretin katları şeklinde ceza kesildiğinden dolayı ne kadar ceza ödeyeceğiniz tamamen geçtiğiniz yola bağlı. Ancak köprülerden kaçak geçiş yapmanın minimum cezası 52.25 TL olarak belirtilmiş.

  HGS Yerine OGS’den Geçersem Ne Yapabilirim?

  İlk defa yanlış geçiş yapan kişiler, daha sonrasında ne yapacağı konusunda bilgisiz olabiliyor. Diğer cezalardan farklı bir yol izlenmiyor aslında cezanız plakanıza yansıdıktan sonra belli bir dönemde bu cezanın ödenmesi gerekiyor. Ödenmemesi halinde ileride problem yaratabilir.

  hgs ve ogs
  hgs ve ogs

  HGS Yerine OGS 'den Geçilirse Ceza Ödememek için Ne Yapmalı?

  HGS varken OGS'den geçerseniz ceza ödememek için OGS cihazı almanız gerekir. Tabi ki bunu yanlış geçiş yaptığınız günden itibaren 15 gün içinde yapmalısınız. Eğer 15 gün içinde yapmazsanız maalesef ceza ödemek zorunda kalacaksınız

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 5
 • Sisteme düşüyor zaten. Ptt ye gidip ödeyebilirsin. Bir problem olmaz.

 • 15 günü geçirmezsen sıkıntı olmaz bence internetten ogs kaçak geçiş sorgulat önce

 • İnternete düşüyor ordan ödeyebilirsin benimde başıma çok geldi 😀

 • Plakan varsa 🤣 geçmiş olsun

 • Çok büyük cezası var. Bence ülkeyi terk et.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?