+1 yıl

Hyundai Elantra nasıl? Sizce alınır mı? Yakıt tüketimi nasıldır?

Araba bakmaya başladım ve Hyundai Elantra dikkatimi çekti. Sizce nasıl bir araba, alınır mı? Yakıt tüketimi konusunda filan nasıl?
0 3

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Hyundai Elantra Alınır mı?

  Hyundai Elantra alınır mı sorusunu yanıtlamadan önce bu modelden biraz bahsedeyim.

  Hyundai Elantra nasıl? Sizce alınır mı? Yakıt tüketimi nasıldır?

  Kore araba markası olan Hyundai tarafından üretilen Elantra, ilk olarak 1990 yılında piyasaya sürülmüştür. O zamandan günümüze kadar gayet başarılı bir satış grafiği çizen araba modeli şu an 6. nesili ile piyasada. Hangi yıllar arasında hangi neslinin çıktığına bakacak olursak;

  • 1990-1995 yılları arasında ilk nesil
  • 1996-2000 yılları arasında ikinci nesil
  • 2000-2006 yılları arasında üçüncü nesil
  • 2006-2010 yılları arasında dördüncü nesil
  • 2010-2015 yılları arasında beşinci nesil
  • 2015-Günümüz arasında ise altıncı nesil piyasada satışa sunulmuştur.


  Aracın beğenilip iyi satış rakamlarına ulaştığını 30 yıldır sürekli piyasada olmasından bile anlayabiliriz.

  2020 modeline gelelim; dinamik bir tasarıma sahip olan araç, hoş bir görünüme sahip. İç tasarımının ve donanımlarının detaylandırılması tamamen sizin elinizde. Otomatik klima ayarı, açılabilir elektrikli cam tavan, geri görüş kamerası ile iç donanımı gayet dolu. Hyundai aracın güvenlik tarafına da büyük önem göstermiş. Hyundai SmartSense teknolojisi ile Kör Nokta Çarpışma Uyarı Sistemi (BCW), Arka Çapraz Trafik Uyarısı (RCCW), Güvenli Çıkış Asistanı (sev) gibi sistemlere sahip.

  Ayrıca Bkz: Fiat Egea Nasıl Bir Araç?

  Teknik tarafta ise 1.6 MPi motoru kullanılmış, motor 127 beygir gücünde yani gayet güçlü bir motor. Bunun dışında 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şeklinde iki farklı şanzıman seçeneği ile satışa sunulmuş durumda. Hyundai Elantra 1.6 D-CVVT LPG uyumu oldukça başarılıydı, bu motorda da öyle olacağını düşünüyor. Hyundai Elantra yakıt tüketimi şehir içinde 100 km’de 8,4 lt, şehir dışında ise 5,4 lt. Ortalama yakıt tüketimi 6,6 olarak belirtilmiş.

  İnternet üzerinde Hyundai Elantra yorumları veya yeni kasa Hyundai Elantra yorumları şeklinde arama yaparsan yorumların ne kadar olumlu olduğunu göreceksindir. Benim kendi yorumum ise alınabileceği yönünde.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 3
 • Güzel arabaymış ama tipim değil motoru beğendim

 • İyi iyi

 • Yakıt yakar performans baya iyi

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?