+1 yıl

Hyundai i30 Nasıl Bir Araç? Alınır mı? Kullananlar?

Arkadaşlar selam, Hyundai i30 almayı planlıyorum. Sizce nasıl bir araç? Kullanışlı mıdır, yakıt tüketimi nasıldır? Kullananlar yorum yapabilir mi? Hyundai Kona da güzel ama i30 biraz daha bana göre.
0 1

Çok Süper Cevap

 • Hyundai i30 Nasıl Bir Araç, Alınır mı? Özellikleri Neler?

  Dünyanın en büyük otomobil firmalarından bir tanesi olan Hyundai’nin C segmenti hatchback aile arabası. Hyundai araçları içerisinde i20 ile birlikte en çok sevilen model diyebilirim. İlk serisi 2007 ile 2012 arasında çıkan aracın günümüzde ikinci serisi 2012 yılında üretilmeye başlandı ve günümüzde de ikinci nesil olarak devam etmektedir.

  Lüks iç tasarımı ve konforuyla dikkat çeken Hyundai i30, çift bölgeli klima ve elektrikli park freni ile lüksü üst seviyeye taşımış. Güvenlik konusunda da üst düzey önlemleri mevcut. Örneğin Yorgunluk Tespit Sistemi sayesinde araç sizin hareketlerinize göre yorulduğunuzu anlayıp mola vermenizi söylüyor. Bunun gibi güvenlik tarafında birçok işe yarayacak sistemi var.

  Hyundai i30 Nasıl Bir Araç? Alınır mı? Kullananlar?

  Hyundai i30 Yakıt Tüketimi Nasıl?

  Eski modellerine göre arabayı daha hafif yaparak daha iyi bir performans veriyor ve daha az yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra dirençli çelik ile hem daha güvenli hale getirilmiş hem de daha iyi performans alınması sağlanmış durumda.

  Hyundai i30 Otomatik Vites Nasıl?

  Hyundai i30 hakkında sık sorulan sorulardan bir tanesi ise “Hyundai i30 otomatik vites nasıl?” sorusu, aslında bu sadece i30 için değil genel anlamda “Hyundai otomatik şanzıman nasıl?” tarzında soruluyor. Otomatik şanzıman olarak gayet iyi olduğunu söyleyebilirim herhangi bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum bu konuda.

  Hyundai i30 Nasıl Bir Araç? Alınır mı? Kullananlar?

  Teknik özellikleri konusuna gelecek olursak, 1.6 CRDi motorlu olanı ele alalım. 1.6 motor hacmine sahip araçta 136 beygir gücü mevcut. 0’dan 100 km’ye 10.2 saniyede çıkabiliyor. 7 ileri otomatik vites şanzıman kademesi var. Hyundai i30 dizel otomatik yakıt tüketimi şehir içinde 4.4 lt, şehir dışında ise 100 km’de 3.9 lt yakıt tüketimi var. Ortalama yakıt tüketimi 4.1 lt. Oldukça düşük bir yakıt tüketimi var. Arabanın genel özellikleri ve teknik özellikleri oldukça iyi bence alınabilecek bir araç.

  Hyundai i30 yorumlarım bu şekilde, bildiğim kadarıyla Hyundai i30 yakıt tüketimini ve diğer özelliklerini anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

En İyi Erkek Görüşü

 • Fiyat performans olarak alınabilecek bir araç ama ben hyundai markasını seven biri değilim. Tabii bu göreceli bir kavramdır. Tipi ve iç dizayn hoşuma gitmiyor.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 6
 • En az çıkaran araçlardan birisi.
  Fakat süspansiyon sertliği ve fazla yakıt ile bilirim..

 • Alınır ama kaç model?

 • Bu aracın sıfır üretimi var mı galiba yok.

 • Yeni modelleri iyi eskilerde iyi ama eskiler biraz fazla yakiyor sınıfında en az ariza cikaran modeller den birisi piyasasi da iyi tercih edilir

 • uçan teneke crdi 16valf iyi kaçıyor

 • Alınır

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?