+1 yıl

LPG'yi Ruhsata İşletmeme Cezası 2021'de Ne Kadar?

Arkadaşlar LPG taktırdık arabaya, ancak ruhsata işletmeye vakit olmadı daha. İlerleyen haftalarda ancak yapabilirim. LPG'yi ruhsata işletmeme cezası ne kadar? Çok fazlaysa ödeyemeyeceğim çünkü belli ki, bir yolunu bulup babamı göndereyim işletmeye. :D
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Arabanıza LPG taktırdığınızda yani LPG dönüşümü yaptırdığınız zaman bunu ruhsata işletmeniz gerekiyor. Ruhsata işletmeme durumunda LPG ruhsata işletmeme cezası ödemek zorunda kalırsınız. Bu cezanın her sene miktarı değişmektedir.

  LPG'yi Ruhsata İşletmeme Cezası Ne Kadar?

  Her cezanın miktarı sene başlarında yenilenmektedir. LPG dönüşümü yaptırdığınız zaman ruhsata işletmediğiniz durumlarda yazılan ceza da bu sene güncellenen cezalardan bir tanesi. LPG’yi işletmeme veya LPG ruhsata geç işletme cezası 2021 yılı için 132 TL’dir. Peşin ödemede bu ceza 99 TL’ye düşer. Ayrıca sürücünün ehliyetine 10 ceza puanı eklenir.

  LPG'yi Ruhsata İşletmeme Cezası 2021'de Ne Kadar?

  LPG'yi Ruhsata Kaç Gün içinde İşletmeliyim?

  Aracınıza LPG dönüşüm işleminden sonra 30 gün içerisinde ruhsata işletmeniz gerekmektedir. Bu süre içerisinde işletmemeniz durumunda ceza ödemeniz gerekir.

  Ayrıca Bkz: 2021 MTV Ücretleri Ne Kadar?

  LPG Ruhsata İşletme Süresi Geçerse Ne Olur?

  Yukarıda belirttiğim gibi LPG dönüşümü yapıldıktan sonraki 30 gün içerisinde bunu ruhsata işletmeniz gerekiyor. Ruhsata işletmediğiniz durumda LPG’yi ruhsata işletmeme cezasını ödemek zorunda kalırsınız. Bunun ücreti ise 132 TL’dir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 0
 • 30 gün muş