+1 yıl

Mini Cooper Nasıl Bir Araba? Alınır mı? Kullanıcı Yorumları

Kendime düşünüyorum , sebebi de arabanın tarzının yazın ve bahar mevsimlerimde giyim tarzıma çok yakın olması... Lütfen bana aklınızdakileri söyler misiniz? Mini Cooper nasıl sizce, alınır mı?
0 0

En İyi Erkek Görüşleri

 • Yediden yetmişe herkesin tasarımına aşık olduğu Mini Cooper, adından da anlaşılacağı üzere daha küçük araçlardan olduğu için genelde kadınlar tarafından çok seviliyor ve tercih ediliyor. Tasarım göze hitap ediyor, minikliği sayesinde kolayca park ediliyor, performansı da pek çok kişi tarafından seviliyor. Biraz detaya inersek; Mini Cooper alınır mı ya da Mini Cooper neden alınmaz kullanıcı yorumlarıyla birlikte incelemeye başlayalım!

  Mini Cooper Nasıl Bir Araba? Alınır mı?

  Mini Cooper yorumlarına baktığınızda genelde araç güvenliği, muhteşem tasarımı, direksiyon sistemi, sürüş keyfi çok beğenilirken en çok beğenilmeyen özellikleri arasında da arka koltuk-bagaj darlığı, gürültü ve izolasyon sorunu, yan aynaların küçük ve yetersiz oluşu yer alıyor. Mini Cooper kullananların yorumlarına daha ayrıntılı değiniriz elbette ama nereden çıktı bu Mini’ler, dünden bugüne nasıl bir gelişim gösterdi, alınır mı alınmaz mı biraz değinelim.

  Mini Cooper, Sir Alec Issigonis tarafından ilk orijinal çizimi yapılan, tarihinde en fazla satan İngiliz aracı olan, 5.3 milyondan fazla üretilen, ilk olarak 1959’da piyasaya çıktığında adı Morris Minnor ve Austin Seven olan ve sekiz yıl sonra Mini Cooper adını alarak bir ikon haline gelen bir binek aracıdır. Orijinal Mini, bugünkü halini alana kadar birçok değişiklikten geçti, modern tasarımlarla her daim tüketicilerin gönlünde taht kurdu. İngiliz üretimi bir araç olmasına rağmen, Mini Cooper 1994 yılı itibariyle BMW bünyesinde üretilmeye başlandı.

  Ayrıca Bkz: Renault Captur Nasıl Bir Araç?

  2001 yılında BMW bünyesinde üretilen 2. jenerasyon piyasaya sürülmüş ve retro tasarımın günümüze uyarlanışı anlamında büyük beğeni toplamıştır. Mini Cooper konusunda herkesin hemfikir olduğu bir tek konu vardır ki o da göze çok hoş gelen tasarımlarıdır. Yeni Mini Cooper model ve özelliklerini incelersek;

  1- Mini 3 Kapı

  Mini 3 Kapı
  Mini 3 Kapı

  Yeni Mini Cooper 3 Kapı, her zamankinden daha hızlı ve enerjik bir model olarak piyasaya sürüldü. Düşük bir ağırlık merkezine sahip olması nedeniyle go-kart yapıyormuşçasına heyecan verici bir sürüş keyfi olduğu söyleniyor. Ayrıca Mini araçlarının geneline göre, daha geniş bir iç hacme sahip. Mini matrix Led farkları sayesinde çok daha iyi bir görüş sağlıyor ve güvenlik anlamında da mümkün olan en iyi aydınlatmayı sunuyor. Otomatik vites, benzinli Mini 3 Kapı 2021 fiyatı ise 298 bin TL’den başlıyor. Tercih edeceğiniz pakete göre güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  2- Mini 5 Kapı

  Mini 5 Kapı
  Mini 5 Kapı

  Mini Cooper’ın sınırsız kişiselleştirilebilir modellerinden bir tanesi. Hem iç hem de dış tasarımında birçok kişiselleştirilebilir özellik bulunuyor. Diz boşluğu, tavan yüksekliği, 5 kişilik rahat bir oturma alanı ile ferah bir kabine sahip oluşu en öne çıkan özelliklerinden. Mini Cooper 5 Kapı 2021 fiyatı ise 303 bin TL’den başlıyor, tercih edilen pakete ve kişiselleştirilmiş özelliklerine göre de değişim gösteriyor.

  3- Mini Cabrio

  Mini Cabrio
  Mini Cabrio

  Yeni Mini Cabrio, üstü açık araba severlerin gözdesi. Tasarımı oldukça göz alıcı, bir bakan bir daha bakar diyebiliriz :) Yaz aylarında partilerken binilesi bir araç. Elektrikli tentesi, piyasadaki diğer araçlardan biraz farklı. 3 aşamada kullanım imkanı sunuyor. Sessiz, Akıllı Z katlama mekanizması ve cam tavan olmak üzere 3 farklı şekilde kullanılabiliyor. Yeni Mini Cabrio 2021 fiyatı tahmin edebileceğiniz gibi elegan bir araç olması nedeniyle yüksek. 416 bin TL taban fiyatı ile alıcılarını bekliyor.

  4- Mini Clubman

  Mini Clubman
  Mini Clubman

  Yeni Mini Clubman, sade ve işlevsel günlük kullanım araçlarından. Üst düzeyde konfor sunmak için klasik bir stilde tasarlandı. 1.250 litrelik ferah bir iç hacme sahip. Ayrıca premium malzemelerden üretilmiş, deri koltuk tasarımı gerçekten çok cezbedici. Mini Cooper Clubman 2021 satış taban fiyatı ise 342 bin TL civarı.

  5- Mini Countryman

  Mini Countryman
  Mini Countryman

  ALL4 4-çeker bir araç, gücü ön ve arka aks arasında dinamik olarak dağıtıyor. Yine premium iç tasarımı ve rahat-ferah iç hacmi ile dikkat çeken bir model. Şimdiye kadarki Mini Cooperlar içinde oldukça fazla hayran kitlesi olduğu söylenebilir. Uzun boylu kişiler için de rahat, tavan yükseliği, oturma diz mesafesi yine bu aracı tercih edilebilir kılıyor. Mini Countryman 2021 güncel fiyatı ise 372 bin TL.

  Mini Cooper Motor, Performans ve Yakıt Ekonomisi Nasıl?

  Aslında motor, performans ve yakıt özellikleri modellere göre değişim gösterecektir ancak genel bir inceleme yaparsak Mini Cooper kullanıcı yorumlarını da analiz ederek beğendiğim iki Mini Cooper modeli ile ilgili şunları söyleyebilirim;

  Mini Cooper 3 Kapı motor özellikleri:

  • Silindir hacmi: 1499 cc
  • Silindir adedi: 4
  • Besleme tipi: Çift Turbolu
  • Mini Cooper 3 Kapı performans özellikleri:
  • Beygir gücü: 136 hp
  • Hızlanma: 7,9 sn
  • Maksimum hız: 210 km/s

  Mini Cooper 3 Kapı yakıt özellikleri:

  • Şehir içi yakıt tüketimi: 6,4 lt
  • Şehir dışı yakıt tüketimi: 4,5 lt
  • Ortalama yakıt tüketimi: 5,45 lt
  • Yakıt deposu: 40 lt

  Mini Cooper 3 Kapı kullanıcı yorumlarına gelirsek; genel olarak en çok şikayet edilen konu yakıt tüketiminin fazla oluşu, ekonomik olmayışı. Kullanıcı deneyimlerine göre şehir içi 8/9 lt’ye kadar yakıt tüketimi olduğundan bahsedilmiş. Kendisi küçük, performansı büyük bulunan araçlardan. Performans yönünden beğeniliyor.

  Mini 5 Kapı motor özellikleri:

  • Silindir hacmi: 1499 cc
  • Silindir adedi: 4
  • Besleme tipi: Çift Turbolu
  • Mini 5 Kapı performans özellikleri:
  • Beygir gücü: 136 hp
  • Hızlanma: 7,9 sn
  • Maksimum hız: 207 km/s


  Mini 5 Kapı yakıt özellikleri:

  • Şehir içi yakıt tüketimi: 6,4 lt
  • Şehir dışı yakıt tüketimi: 4,6 lt
  • Ortalama yakıt tüketimi: 5,5 lt
  • Yakıt deposu: 44 lt

  Mini 5 Kapı kullanıcı yorumlarına bakarsak, mantıklı bir araç deniyor bunun için. Test sürüşü yapan kullanıcıların yorumları harika bir yol tutuşu olduğu yönünde. Yatılım, hızlanma, vites geçişleri ve tepkileri kullanıcılardan tam puan almış durumda.

  Mini Cooper İç ve Dış Tasarımı Nasıl?

  Mini Cooper tasarımları, yaratıldığı orijinal haliyle kalmadı tabii ki. Çoook değişti :) Orijinal tasarımlarda, çizgiler korunarak pickup, van, vagon gibi birçok model üretildi. Ancak geçmişten bugüne en çok tutan modeller 3 kapı ve 5 kapı modelleri oldu. Yaklaşık 40 yıl boyunca yaratıcısı Issigonis’in orijinal çizimlerine sadık kalan Mini Cooperlar, el değiştirip BMW tarafından üretilmeye başlandığında günümüzdeki modern ancak retro havasını koruyan yeni görünümüne kavuştu. Geçmişten günümüze gelişimine bir göz atalım derim ben :)

  Mini I (1959-1967)

  Mini I (1959-1967)
  Mini I (1959-1967)

  Mini II (1967-1970)

  Mini II (1967-1970)
  Mini II (1967-1970)

  Mini III (1970-2000)

  Mini III (1970-2000)
  Mini III (1970-2000)

  Mini Cooper (2014-Günümüz)

  Mini Cooper (2014-Günümüz)
  Mini Cooper (2014-Günümüz)

  Mini gördüğünüz gibi çok değişmiş :) Daha oval hatlara sahip. Dairesel hatlar araçların iç kabininde de kendini gösteriyor. Zaten bu dairesel hatları nedeniyle de kadınlar tarafından çok beğeniliyor ve tercih ediliyor. Mini Cooper’ların en önemli özellikleri tamamen kişiselleştirebilir olmasından geliyor. İç ve dış tasarımda tamamen özgünleştirilebilir hale. Aracın döşemesi, tavanı, çizgileri, jantları da dahil olmak üzere her yerinin dokusunda ve renginde kendi tercihlerinizi kullanabiliyorsunuz.

  Mini Cooper Alınır mı?

  Güvenlik, performans, tasarım anlamında benim için çok cazip bir araç kendisi. Ayrıca test sürüşünden yorumum direksiyon sistemi çok başarılı. Gecikmesiz ve net tepkileri var. Hızlanma süreleri oldukça iyi. Araç içi sensörler çok iyi, araç arızası durumlarında mutlaka bir şekilde haberiniz oluyor. Ancak kötü özelliklerine gelecek olursak yakıt tüketimi çok ekonomik değil, ayrıca daha geniş modelleri olsa da genel olarak iç hacmi küçük araçlar. Pek aile aracı sayılmaz.

  Mini Cooper bir yaşam stili, bir kültür açıkçası. Özel bir ilginiz yoksa bu araçlar şehir içi günlük kullanım için çok niş kalıyor. Meraklısı için şahane, şöyle ortalama bir araç olsun hem şık hem akıllı hem ekonomik olsun diyenler için çok daha iyi alternatifler söz konusu. Eğer meraklısı iseniz kesinlikle alınır :)

  Mini Cooper Masraflı mı? Yakıt Tüketimi Nasıl?

  Mini Cooper’ın seveni çok, ancak almak isteyenlerin en büyük endişesi yakıt tüketimi durumu. Mini Cooper yorumlarına bakarsanız şehir içi yakıt tüketiminin 10-13 lt arasını baz alarak değiştiğini görebiliyorsunuz. Kısaca çok sevilse de, tasarımı göz doldursa da ekonomik bir araç mı sorusunun yanıtı: Hayır.

  Mini Cooper Kullananlar ve Yorumları Nelerdir?

  Daha önce de görüşümde değindiğim gibi Mini Cooper kullananların yorumları, genel olarak olumlu olsa da bazı yönleri ile bu araçlar çok tercih edilmiyor. Mini Cooper neden alınmaz sorusunun yanıtı olarak, aileyseniz veya konforlu-rahat, geniş geniş araç kullanmayı seviyorsanız, şehir dışı seyahatiniz fazla ise ve eşya taşıma durumlarınız oluyorsa veya her gün işe gidip gelmek için şehir içi kullanacaksanız çok tercih edilebilir araçlar değil ne yazık ki.

  Daha çok meraklısına hitap ediyor, kadınlar minik olması nedeniyle park etme rahatlığı yönünden tercih ediyor. Ayrıca göze hitap etmesi ve kişiselleştirilebilir olması nedeniyle de yine kadınlar için çok cazip.

  Genel yorumlardan çıkarımlarım böyle, umarım açıklayıcı olmuştur.

 • Karşılaştırdığın arabalar birbirinden o kadar farklı ki hiç bir şekilde karşılaştıramazsın eğer Mini tarzında bir araç istiyorsan VW New Beetle çıktı yeni kasası gayet de sevimli duruyor hem Alman aracı hemde Mini ile yakın özellikte ayriyeten 'Dizel' seçenekleri de var tabi karar senin

  • :) bunların ikisi de şu sıralar en çok beğendiğim araba. o yüzden karşılaştırabilirim

  • Yaşın 24 yakında evlilik görünmüyorsa CR-V gereksiz büyük olur o zaman. Benzinine katlanırım diyorsan Cooper ama Bana kalırsa New Beetle ı da araştır bir

  • ya onda aslında yurtdışında kuryelik yaptım 2010 modelinde... pek iç dizaynı beni etkilemedi bunların içi de çok hoşuma gidiyor cidden :)

  • Hepsini Göster
 • kardesım ben kullandım oncelıklı olarak kucuk bır araba ıkıncı olarak parçaları ve bakımları cok pahalı son olarak ta yakıtını bır dusunmek lazım

  • ben yalnızca zevkim için düşünüyorum oraları henüz düşünmüyorum

  • bende zevkım ıcın almıstım ama zevkım ıcın gezerken durmadan servıse bakıma gıttıgımde 1000 tl odedıgımde hergun en az 50 lıra benzın parası odedıgınde arkadaslarınla bır yere gıttıgınde kucuk geldıgınde demek ıstedıgımı anlarsın :)

  • yok yahu onlar da kendilerininkiyle gelsinler servis miyiz yahu :) teşekkürler ama gerçekten çok beğeniyorum şu fotoğraftakini hele yukarıda paylaştığım

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşleri

 • nedense mini cooper artik hosuma gitmiyor, özellikle de erkeklere fazla yakistirmiyorum
  ikisi arasinda kaldiysan hondayi tercih et derim, ama farkli bir renkte :)

  • Beyaz ve kirmizi seceneklerim :)

  • beyaz derim ozaman :)

  • çok teşekkürler ^^ ben de öyle düşünmüştüm. yarın umarım elimde olur

  • Hepsini Göster
 • küçük bir yapısı var genelde kadınların tercih ettiği bir araba ama erkelere de yakıştığını düşünüyorum ama ikinci tercihin olan araba benim tercihimdir

  • yine aklıma soru işaretlerini bıraktın :D

  • :D afedersin ama ne yapayım ben biraz daha büyük hacimli arabaları severim hem spor hem resmi özelliğe sahip :D

  • hem de sağlam dimi :D o yüzden böyle bana kesin bişey söyle git şunu al ya öteki ne tırt gibi falan

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

36 32
 • Mini bence her zaman için güzel bir seçim.
  1- Sevimli
  2- Modern
  3- Spor
  5- Ekonomik
  6- Portatif

  • Cok iyi demissin ya

  • Buraz daha söyliycem şimdi. Üniversiteyi okurken, en büyük hayali bir mini sahibi olmaktı ablamın... bizimkilerin durumu o sıra, yalnız 2. el almaya yetiyordu. Ve ablam mini aşkından onu bile kabul etmişti... Ben diğer araçtan hem orjinal görüntüsü hem de kalite olarak çok daha üstün olduğunu düşünüyorum (ablamın bu düşüncemde hiç bir etkisi yok).:)) kesinlikle mini hem bay hem de bayanlar için uygun bence, hele de sizin seçtiğiniz rengi.

  • Evet evet ☺️ Cok guzel soylemissin ama konfor acisindan da biraz dusunuyorum o yuzden. Bir de ilk arabam olcak kazalar falan bunla olur ondan da saglam bitane ariyorum ama kararsiz kaldim

 • Bence fazlaca şirin :) Ama tavsiyem countryman al alacaksan.. 2 kapı sıkıntı oluşturabilir

  • resmini paylaştım ondan bahsediyorum.. yani daha çok böyle yazlık baharlık gibi. kışın yatsa da bişey olmaz

  • Hani güzel araba ama genelde bayanlar kullanıyor diye bir algı var umarım sıkıntı olmaz

  • ahah farkındayım türkiye'de öyle sanırım. ancak ben henüz dün geldim türkiyeye o yüzden o algı kafamın içine işlemeden almak istiyorum

  • Hepsini Göster
 • Bayılırım hayalimdeki araba yaa :)) 2. si sana daha iyi gider bence :)

  • teşekkürleer :)) honda bayiine gidicem az sonra ^^

 • Mini alacağına Honda'yı al bence. :) Eğer ikisinden birini alacaksan tabii. :) Bunun dışında Honda yerine VW Tiguan'a da bakabilirsin. :)

  • o ailede oldugu icin dusunmedim ama bugun hondaya karar verdim. daha kullanisli gibi 4 mevsim icin tesekkurler :))

  • Mini'ye göre kesinlikle daha kullanışlı. En azından duruşu da var yani. :) Şimdiden hayırlı olsun. :)

  • cok tesekkur ediyorum. Mini her zaman icin bir zevk olarak aklimda kalacak ama kullanim ve surus rahatligi sanirim hondada daha fazla :) hele İstanbul gibi kalabalık ve vurdumduymaz soforler arasinda

 • Pahali

  • Hayalimin arabasi

  • onu hakettiğim için parasını düşünmüyorum şu aralar :D

 • erkeğe gitmiyor bence
  Golf, scirocco veya seat modelleri daha hoş bir erkek için.

  • Golf haric , diger ikisi butun bebelerde var neredeyse sokaga bir cikiyorum... Gecen gun birisi sciroccoyu sariya boyatip onune fake taxi bile yazdirmis ya :((((

  • ahah :) tarz meselesi sen bilirsin, hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız

  • çok teşekkürler :)) zaten hondadan yana kullandım tercihimi

 • Bence oyuncak gibi one öyle. araba dediğin Bmw 320d dir ya arabanın şekli yeter

 • Cok yakıyor maalesef:(

  • o kısmıyla ilgilenmiyorum

  • Hi hi alabilersen ilgilenirsin

  • sen baya tanıyomuşsun beni heralde ya haberim yokmuş

  • Hepsini Göster
 • Ben de seviyorum bir alan olsa da kullansam :)

  • inşallah :D

  • İnşallah :))

 • Çok hoş bence. Ben çok seviyorum tatlı ve kibar gözüküyorlar. Güncellemediki gibiyse eğer bir erkek için daha hoş olur çünkü rengi ve tipi yakışır diye düşünüyorum.

  • çok teşekkürler.. henüz karar veremdim de bakalım işte

  • 2. Koyduğun bence daha çok yakışır sana :)

  • Hem de o rengi dimi 😁. Carsambaya birinden birini almis olucam

  • Hepsini Göster
 • Hayalimm.. ve kişiliğmi yansıttıgına inanıyrm. bnce al

  • Renkli birisin o zaman

  • E yanii.. ;)

  • Umarim sahip olursun

  • Hepsini Göster
 • Çok yakıyor, içi çok küçük. O paraya değmiyor. Honda daha iyi

  • Karar vericem bu aksam :)

 • Mini cooper çok güzel ve dediğiniz gibi kullanışlıda bence..

  • teşekkürler umarım doğru kararı veririm

 • Hemen hemen her kızın istediği bir şekilde araba :D

  • :D bence bu rengi erkeğe de oldukça gider yani ööyle demesek

  • Yoo hayır güzel araba gider erkeğe niye gitmesin ama kızların da hayali bu yani. Bende istiyorum almak :D

  • hadi inşallah o zaman :D istediğine kavuşursun umarım

  • Hepsini Göster
 • çok küçük araba içerdeki yaşam alanı oldukça az onun yerine nissan juke alabilirsin ama kesinlikle küçük araba olsun diyorsan opel adam a da bir bak

  • 2. Siktaki araba ( honda crv ) nasil peki

  • İzledim izledim hem turk hem us hem eu versiyonlarini ancak iste yorum almak istedim

  • Hepsini Göster
 • Mini cooper olsn bes fazla olsn :):)

 • mini cooper i bir kız neden severkı hondayı al
  dusunsene mini cooper beetle ile rolls royce nın kırması gibi bişey salakca ya

  • Ama suna baksana tam bir yaz mevsimi icin degil mi

  • Yaz mevsimi icin alacaksan git s2000 ya da 350z al. Hemen hemen ayni fiyat Su arabaya para vermeyin hicbir cekiciligi yok

  • 350z hemen hemen aynı fiyat? evet batı avrupada öyle ama şu an türkiyedeyiz... s2000 iki kişilik ablacım pek çekici gelmiyor. ayrıca bir performans arabası aramıyorum keyif arabası arıyorum

  • Hepsini Göster
 • Çok tatlı bir araba ya :)

  • evet evet orası öyle

 • Honda daha iyi

  • neye göre peki

  • Tasarım dizayn görünüş hem diğeri küçük ve bayanlar kullanıyor genelde.

  • evet öyle ama çok çekici geliyor o yüzden karar vermekte zorlanıyorum

  • Hepsini Göster
 • Sırf markaya +25000 veriyosun tek esprisi bu

 • Daha Fazla (48)