1 yıl

Opel Corsa Otomatik Vites Nasıldır? Alınır mı Sizce?

Yeni model Corsa'yı çok beğendim. Otomatik vitesli modelinden almak istiyorum, sizce nasıldır? Opel Corsa otomatik vites alınır mı? Bir de tam otomatik vites ve yarı otomatik arasındaki fark nedir?
0 3

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Opel Corsa Otomatik Nasıl?

  Bu soruya yanıt vermeden önce Opel Corsa’dan biraz bahsedeyim.Opel Corsa Otomatik Vites Nasıldır? Alınır mı Sizce?Dünyada otomobil denilince akla gelen ilk ülke olan Almanya’dan çıkan bir markanın B segmenti aracıdır Opel Corsa. İlk olarak 1982 yılında Corsa A adıyla satışa sunulmuş, daha sonrasında B, C ve D şeklinde devam etmiştir. İlk üretildiği yıllarda düşük değerlendirme puanları alan Corsa, çıkardığı her model ile birlikte puanını arttırmayı başarmıştır.

  Bu zamana kadar başarılı satış rakamlarına ulaşmıştır. Özellikle 2011 model 1.4 motora sahip olan Enjoy modeli çok büyük ilgi görmüştür. Belki de şu ana kadar Opel Corsa’nın en çok tutulan modeli olmayı başarmıştır. Bundan dolayı Opel Corsa otomatik vites yorumları şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza Opel Corsa 1.4 Enjoy otomatik kullanıcı yorumları veya Opel Corsa 1.4 Enjoy otomatik nasıl tarzında aramalar çıkması oldukça olağandır. O modelin otomatik vitesli versiyonun gayet iyi yorumlar aldığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

  Gelim 2020 modeline, yeni Corsa görüntüsüyle bence segmentinin en iyilerinden bir tanesi. Autobest tarafından düzenlenen ödüllerde “Avrupa’da 2020 Yılının Satın Alınması En Mantıklı Otomobili” ödülünü alarak kalitesini tescillemiş oldu.

  Sportif ve atletik görüntüsünün yanı sıra birçok yenilik bu seneki model ile birlikte geldi. Bu yenilikler arasında Şerit Takip Sistemi, Panoramik Geri Görüş Kamerası, Aktif Acil Frenleme Sistemi gibi birçok yenilik bulunuyor. Ayrıca konfor konusunda da çok titiz davranıldığını söyleyebilirim.

  Ayrıca Bkz: Fiat Fiorino Nasıl Bir Araç?

  Teknik tarafta ise 1.2 motor hacmine sahip 75 beygir gücünde motor, yine 1.2 motor hacmine sahip 100 beygir gücünde bir motor, 1.5 motor hacmine sahip dizel yakıtla çalışan 100 beygir gücünde bir motor ve 1.2 motor hacmine sahip 130 beygir gücünde bir motor olarak dört farklı seçenek sunulmuş. Otomatik vites ile satışa sunulan modelde 8 ileri vites bulunmaktadır ve vites oldukça sportif bir görünüme sahiptir.

  Opel Corsa Fiyatları Nelerdir?

  • 1.2 benzinli motor seçeneğine 75 beygir gücüne sahip olan ve Essential donanım paketine sahip olan model 159.400 TL
  • 1.2 benzinli motor ve 100 beygir gücüne sahip olan Edition donanım paketli model 190.900 TL
  • 1.5 dizel motora ve 100 beygir güce sahip olan Edition donanım paketli model 190.400 TL
  • 1.2 benzinli motor ve 100 beygir gücüne sahip olan Elegance donanım paketli model 197.900 TL
  • 1.2 benzinli motor ve 130 beygir güce sahip olan Ultimate donanım paketli model ise 209.900 TL

En İyi Erkek Görüşü

 • Güzel Araba Opelin Genel de Bir çok modeli Çok güzel ve çok kaliteli Oluyor B Segmenti araç alsan bile yine konforlu yine kaliteli üst segment olanlarına Astra Insignia ya göre daha düşük kalite konfora sahip oluyor corsalar ee Segment düşük olması sebebiyle ama kendi segmentinde güzel araç alınır Kullanımı rahat Bir Araç Hem otomatik vites olduktan sonra çok rahat edersin

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 7
 • 190,000 lira gibi bir parayı gözden çıkarman gerek. Kasasını güzel üretmişler. Performansıda iyi bir ara bakmıştım. Yalnız PSA grubuna geçti opel. Fransızlara ait olduğu için ben soğuk bakıyorum.
 • Yeni kasa peugeot 208 in platformu uzerine yapildigi icin motoru sasisi vsanzimani iyidir. Ama dusuk kalitede alelacele atolyede tutturulmus gibi parcalarla tamamlandigi icin onermem. Çin mali yeni kasa 208 olarak dusun.
 • Tam otomatik Corsa geri kaçırma yapmaz iyi bir arabadır
 • Guzel alınır
 • Alınır.
 • Alınır
 • Alınır sorunsuz bir araç doğru kullanıldığında
 • Alınmaz. Almanya'nın Tofaş'ı onlar