+1 yıl

Plaka değiştirmek zorunlu mu?

İlk kez araba alıyorum ama plaka değiştirmek zorunlu mu, değil mi bilmiyorum açıkçası. Ekstra masrafa da girmek istemiyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.🙏🏻
0 1

En İyi Erkek Görüşü

 • Plaka değişimi ve plaka yenileme işlemi ile ilgili yapılan son düzenlemelerden sonra herkesin aklında soru işaretleri var. Değişen eski düzene kıyasla aslında her şey artık daha kolay. Çünkü geçtiğimiz yıllarda, plaka değişikliği için birçok prosedür uygulanıyordu fakat şimdi tüm işlemler noterde yapılıyor ve sonrasında plakayı bastırmak için Şoförler Odası’na gidiliyor.

  Plaka değiştirmek zorunlu mu?

  Tek yapmanız gereken ikinci el bir araç alırken plaka değiştirme talebinizi dile getirmeniz. Gerekli birkaç evrak ile birlikte kolayca işlemlerinizi halledebilirsiniz.

  Plaka Değiştirmek Zorunlu mu?

  Bir araç satın aldığınız zaman plakasını değiştirmeniz zorunlu değil. Hatta artık yaşadığınız şehirden değil de, farklı bir şehirden bir araç satın alsanız bile plakasını değiştirmek zorunda değilsiniz. Eğer araç satın alırken plaka değişikliği talebinizi dile getirmezseniz aracı, üzerindeki mevcut plakası ile satın alabilirsiniz.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 1
 • Zorunlu değil
  Değiştirmek istiyorsan noterde devir işlemi yapılırken söylersin noter halleder

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?