+1 yıl

Replika jant nedir, jantların replika olduğu nasıl anlaşılır ve zararı var mıdır?

Kendime yeni bir jant takımı almak istiyorum fakat beğendiklerim hep pahalı. Uygun fiyatlı jantlara bakınca replika olduğu dikkatimi çekti. Replika jant nedir? Replika jantlar nasıl anlaşılır ve bir zararı var mı? En iyi jant markaları genelde en pahalılar oluyor, maalesef o paraları ödeyebilecek gücüm şu an için yok.
1 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Bana göre jantlar bir otomobilde ilk göze çarpan ve dikkat çeken aksesuar bence.

  Günümüzde jantların kalitesine göre fiyatları da bir hayli artınca replika jant kullanmak moda oldu ama kimse zararlarını önemsiyor.

  Ben şimdi replika jant hakkında her şeyden bahsetmek istiyorum çünkü insan hayatı bu kadar değersiz olmamalı.

  Replika Jant Nedir?

  Replika jant nedir, jantların replika olduğu nasıl anlaşılır ve zararı var mıdır?

  Öncelikle replika kelimesini hayatınızda ilk defa duyduysanız bundan başlamalıyız.

  Replika kelimesi sahte, kopya ve orijinal olmayan ürün anlamına gelir. Ayrıca imitasyon ürün gibi de anılır. İmitasyon ise herhangi bir ürünün orijinali esas alınarak ancak asla aynı kalitede olmayan birebir kopyasıdır.

  Replika jant kullanmak ise ülkemizde oldukça yaygın ve sık rastlanan problemlerden biridir.

  Yetkili servis ve jant üreticileri tarafından satılan orijinal jantların pahalı olması, araç sürücülerinin replika jant kullanmasına sebep oluyor.

  Replika jant satın alırken fiyat olarak başta cazip gelse de, sonradan çok fazla zararı olabileceğini ve büyük masraflar çıkarabileceğini sürücüler önemsemiyor.

  Replika Jant Nasıl Anlaşılır?

  Bir jantın replika olup olmadığını anlamak basittir. Jantın fiyatı düşük ise replikadır.

  Kalitenin düşük olması, üretim maliyetinin az olması jant fiyatını düşüren en büyük etkenlerdir. Bir jantın fiyatı oldukça düşükse çok rahat replika olup olmadığını anlamak mümkündür.

  Bir diğer kıstas: Ağırlık farkı replika olup olmadığını anlatır.

  Replika jantlar orijinal janta göre daha ağırdır. Eğer bir jant alırken orijinal halini biliyorsanız ağırlığı ile replika olup olmadığını anlayabilirsiniz.

  Replika Jant Kullanmanın Zararları Nelerdir?

  Replika jant nedir, jantların replika olduğu nasıl anlaşılır ve zararı var mıdır?
  • Replika jantta alüminyum alaşımının kalitesi düşük kullanılır. Bu durumda balansın sık bozulmasın ve çukurlu yollarda jantın çabuk kırılmasına sebep olur.
  • Replika jantlar daha ağırdır. Bu ağırlık yakıt tüketimini yükseltir ve yakıt maliyetinizi fazlasıyla yükseltir.
  • Replika jantların daha ağır olması direksiyonu ağırlaştırır ve sürüş konforunda size rahatsızlık verir.
  • Replika jant kullanmak, olası bir trafik kazasında aracınızın bir kısmı ya da tamamının garanti dışı kalmasına sebep olabilir. Kaskonuz olsa dahi orijinal ürün kullanmadığınız için kasko firması bunu kabul etmeyebilir.

  Replika Jant Yorumları Nelerdir?

  Buraya sitede gördüğüm replika jant yorumlarını da eklemeden duramayacağım çünkü gerçekten insan hayatı değerli.. Lütfen replika jant kullanmadan önce aşağıya eklediğim kullanıcı yorumlarını da okuyun.

  • “Hiçbir replika jant orijinal veya markalı bir jantın yerini tutmaz. Hem yakıt olarak, hem konfor olarak üzer, hem de araca zarar verir uzun vadede.”
  • “Replika dediğin jantın alayı Çin malıdır. Sağlam bir çukura girdin mi orijinal jantla yola devam edersin ama replika jant göbekten kırılır. Canını yolda bulmadıysan kullanma.”
  • “Çukura girdiğin gibi jantı eline alırsın.”
  • “Replika jant kullanmak demek, hayatta risk almak demektir.”

  Replika jant hakkında yazacaklarım bu kadardı. Eğer canınızı riske atmak istemiyorsanız, sürüş güvenliğinize ve konforunuza değer veriyorsanız replika jant kullanmayın.

En İyi Erkek Görüşleri

 • Orjinal jantla aynı tasarımda olup alaşımı daha farklı olan bir nevi çakma jantlardır. bunları araç fabrikası üretmez ya da ürettirmez. yan sanayidir. bazı replikaları bakmayla anlayamazsın. onu işi bilenler anlar.
  Zararı ise kalitesine göre değişir. Orjinal jantla girdiğin çukurda jantın büküldüğü yerde replika paramparça olabilir

 • Replika jant iyi bir jant türü değildir, ya yerli kaliteli bir firmanın jantını alacaksın ki dünyaca ünlü markalara satış yaparlar ya da orjinal bir jant alacaksın, jantın kalitesi sürüş, duruş, yol tutuş açısından önemlidir. Sadece görüntüye bakmayın.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

4 5
 • replika alma en pahalısı bile dandik

 • Passatlarda gördüğün bentley jantları varya. onlar replıka işte anlamanızın kolay yolu lüx bir jant ise ve düşük bütçeli araçlarda varsa replıkadır

 • Olabilir

 • Kendin boya püskürtme tabancası bul boya tabancası mesela boya gitsin.

 • taklit üründür koly kırılır balansı kolay bozulur

 • orjinal gibi gözüküne ama sahte jantlar
  fiyttan aanlaşılır

 • Replika jantlar daha ağırdır ve direksiyonu çok zorlar. Bana replika satmaya çalışmışlardı kadınız diye kandırmaya çalışıyorsunuz

 • Düşük kalitede lastikle kullanıldığı zaman balans tutmuyor iyi lastik olsa da normale göre daha kolay balans bozuyor bir de ağırlık olarak fazladır kullanan çok memnun olan da var olmayan da ama riskli

 • Vallahi hiç bilmiyorum

  • Çakma demek türbanlı