+1 yıl

Sizce en iyi yol tutuşa sahip araba hangisi?

Arkadaşlar arabalarda yol tutuş çok önemli bir hadise bildiğiniz gibi. Bugüne kadar kullandığınız en iyi yol tutuşa sahip araba hangisi? Tavsiyeleriniz var mı?
0 2

Çok Süper Cevap

 • Arabalarda dikkat edilmesi gereken özelliklerden bir tanesi yol tutuşudur. Yol tutuşu hem güvenlik bakımından hem de sürüş konforu bakımından oldukça önemlidir. Yol tutuşu aynı zamanda aracın yakıt tüketimini de etkiler. Yol tutuşunun bu kadar önemli olması, araba markalarının bu özelliğe daha çok dikkat etmesini sağladı.

  Her şeyde olduğu gibi arabalarda da en iyi özellikler uçuk fiyatlı modellerde bulunmaktadır. Dünyanın en iyi yol tutan arabasını almak neredeyse imkansız olduğu için yol tutuşu en iyi araba markasından bahsetmektense daha alınabilir modellerden örnek vermeyi tercih ederim. Yol tutuşu iyi arabalardan öneriler verirken Türkiye’de çok tercih edilen B ve C segmenti araçlardan tavsiye vermeye çalışacağım.

  En İyi Yol Tutuşu Olan Araba Modelleri Hangileri?

  1- Volkswagen Polo

  Türkiye’de çok tercih edilen araba modeli olan Polo, hem yakıt tüketimi hem de kalitesiyle adından söz ettiren araba modellerinden bir tanesi. Diğer konularda olduğu gibi yol tutuşu konusunda da başarılı araçlardan bir tanesi.

  Sizce en iyi yol tutuşa sahip araba hangisi?

  2- Audi A3

  Büyük Alman otomobil firmalarından bir tanesi olan Audi, her aracında güvenlik ve konfor meselesine özen gösterir. Audi’nin her modelinde yol tutuşu iyidir ama aralarında A3 en uygun fiyatlı model olduğu için bu aracı listeye aldım.

  Sizce en iyi yol tutuşa sahip araba hangisi?

  3- Ford Focus

  En büyük otomobil firmalarından bir tanesi olan Ford, Focus modelinde özellikle konforu ve sürüş deneyimini en üst seviyede tutmaya çalışıyor. Bu yüzden yol tutuşu konusuna da fazlasıyla dikkat edilmiş.

  Sizce en iyi yol tutuşa sahip araba hangisi?

  4- Toyota Corolla

  Sedan araçlar arasında en iyi yol tutan arabalar arasında yer alıyor. Japonlar arabanın sağlamlığı dışında konfora ve performansa da önem göstermişler. Performans ve konforun ön planda tutulduğu modelde iyi bir yol tutuşu olmazsa olmazdır.

  Sizce en iyi yol tutuşa sahip araba hangisi?

  5- Mercedes A Serisi

  Dünyanın en iyi araba markalarından bir tanesi olarak gösterilen Mercedes, üst düzey arabalarında dikkat ettiği konulara daha orta segment diyebileceğimiz araçlarda da dikkat ediyor. Mercedes A Serisi her ne kadar orta segment bir araç olsa da yol tutuşu çok iyi.

  Sizce en iyi yol tutuşa sahip araba hangisi?

  Elimden geldiğince, en iyi yol tutuşa sahip araçlar hangileridir? Sorusuna cevap verdim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 15
 • Ferrari audi

 • Citroen xantia aktiva en kralıdır ama süspansiyon sistemi naziktir we bakimi cetindir internetten viraj videosunu bi izleyin fakir ferrarisi sayilir

  https://www.youtube.com/embed/09-C33SrJi8

  Beni araba hastalari anlar , porşenin bile yillarca geyik testinde yanina bile yanasamadigi makinadır

 • Yol tutuşu bir aracın güvenliğini temsil ettiği için net olarak VOLVO.

 • Volvo

 • Yul tutuşunu tek. arabaya yuklemekte olmaz bu lastimelde alakalıdır aynı araba farklı lastikler ile denemeler yap bu tutunma değişiyor savrulma oranları değişiyor.

 • Mercedes kullanıcısıyım. Her arabayla giremem arabamla girdiğim virajlara

 • honda civic bu arabalar şu anda yaptıkları yeni sistemlerle yol tutuşlarını baya 1 arttırdılar

 • Hep yüksek araba alıyorum. O yuzden yol tutuşu cok iyi değil virajlarda :)

 • Şoförlük daha önemli bence
  18 farklı araç kullandım bir sıkıntı yaşamadım
  Ama mercedes kaymaz hundaı kayar mesela

 • Volvo Opel audi Mercedes

 • Audi Bmw Ford volvo

 • Toyota AE86

 • Net volvo audi de iyi

 • Alman arabaları hepsi yol tutuş bakımdan mükemmel. 180 km hız ile gidersin sanki 60 km gibi hissediyorsun. Özellikle Mercedes BMW Audi Volkswagen

 • BMW X6

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?