Garaj

Skoda Octavia mı Toyota Corolla mı? Kullananlar Yorum Yapabilir mi?

Arkadaşlar selamlar,
Skoda Octavia mı Toyota Corolla mı daha iyi bir araç sizce? İkisi arasında kaldım ancak bir türlü karar veremedim açıkçası, merak ediyorum yorumlarınızı. Şimdiden teşekkürler.
0 0

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • C segmenti olan bu iki araçtan hangisini alırsan al seni üzmeyecektir. Hem Octavia hem de Corolla kendi markasının en çok satan araçlarından, hatta kendi segmentlerinde en çok satılan araçlardan desek yalan olmaz.

  Skoda Octavia mı Toyota Corolla mı Daha İyi & Kaliteli?

  Bence seçimini tamamen ihtiyaçlarına göre yapmalısın. Ben iki modelden de bahsedeyim, senin ihtiyacını hangisi karşılıyorsa veya kafana hangisi yatıyorsa onu tercih etmeni tavsiye ederim.

  Skoda Octavia Nasıl Bir Araç?

  Skoda’nın 1996 yılında üretmeye başladığı ve beğenildiği için halen üretimi devam eden modelidir. Skoda hakkında Çek Cumhuriyeti markası olmasından dolayı bazı önyargılar olabiliyor fakat Audi’nin alt kuruluşu olduğu için kalite konusunda herhangi bir eksiği bulunmuyor, bunu baştan belirtmek isterim. Octavia konusuna gelecek olursak, sedan bir aile arabası diyebiliriz.

  Sportif tasarımı oldukça hoş bir görüntü sağlıyor. Bunun dışında konforu ve iç genişliği beğendiğim noktaları arasında. 2020 model Octavia 2 farklı motor seçeneği ile karşımıza çıkıyor.
  Skoda Octavia
  Skoda Octavia
  İlk motor seçeneği 1.5 TSI 150 beygir gücünde benzin yakıtı ile çalışan motor, bu motor seçeneğinde aracın yakıt tüketimi 100 km’de ortalama 5.1 lt. Diğer motor seçeneği ise 1.6 TDi 115 beygir gücünde olan ve dizel yakıt ile çalışan motor. 1.6 TDi motora sahip motorun yakıt tüketimi 100 km’de 3.9 lt, yani oldukça ekonomik bir araç.

  Ancak 2020 modelleri henüz bayilere gelmediği için sıfır olan modellerinden alamazsın maalesef.

  Toyota Corolla Nasıl Bir Araç?

  Japon araba devi Toyota’nın belki de en çok tercih edilen ve sevilen modelidir Toyota Corolla. Şu an araba dört farklı şekilde satışa sunulmuş durumda. Toyota Corolla Hatchback, Toyota Corolla Hatchback Hybrid, Toyota Corolla ve Toyota Corolla Hybrid.

  Skoda ile karşılaştırma yapacağından dolayı sedan olan modelden bahsedeyim. Arabanın konforundan veya kalitesi tartışılmaz. Japonlar rahatlığı kadar sürüş deneyimine de önem vermişler. Normal benzinli motorun dışında hibrit seçeneği de sunulmuş.
  Toyota Corolla
  Toyota Corolla
  Hibrit tercih edecek olursanız çok daha az benzin yakmış olursunuz. 1.6 motor hacmine sahip olan normal benzinli motoru ise ortalama 100 km’de 5.8 lt yakıt tüketimi yapıyor. C segmentinin en iyi araçlarından bir tanesi.

  Yukarıda verdiğim bilgilere bakarak Toyota Corolla mı Skoda Octavia mı? Sorusunun cevabını bulabilir, karşılaştırmasını detaylı olarak yapabilirsin. Umarım bilgiler işine yarar.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1 5
 • Tabi ki octavia alacaksın ☺
 • Hybrid almıyorsan skodayı seç direk.
 • Skoda Octavia. Hic yorulma.
 • octavia
 • Toyota Corolla Hybrid alacaksan tercihin ondan olsun. Skoda'yı hiçbir zaman sevemedim. Sürdüm ve bindim de. Ama araba itici geliyor.
 • Toyota sağlam ve seri marka Skoda yanında öksüz kalır yıllarca kullanirsin Toyota yi