+1 yıl

Taksi çıkması araç kullananlar aracınızdan bahsedersen misiniz?

Buraya avantajlardan ve dezavantajlarından bahsedermisiniz?

Güncellemeler:
+1 yıl
Taksi çıkması araç kullananlar aracınızdan bahseder misiniz?
0 1

Çok Süper Cevap

 • perişan halde araçlar.. yüksek kilometreler.. piyasa değeri düşük araçlar.. tercih edilmeyen araçlar satmak zor.. motoru çabuk biten arabalar yani.. çünkü sürekli yollarda... ben tavsiye etmem pek.. iyi kullanılanına denk gelirsen bilemem ama.. kilometresi de önemli.. ama alırım biraz kullanır satarım dersen sıkıntı yaşarsın. gerçek anlamda uygunsa fiyatı alınabilir iyi durumdaysa.. ama çok sağlam bir usta iyice incelemeli motoru söküp..

  • Bu taksici arkadaşlar her sene bakım yaptırıyorlar hususi araçlarda 2 senede bir ken bu araçlarda muayne her sene. Yani kullanan arkadaşlar neder acaba

  • istediğin kadar bakım yaptır.. motorun içinde bir sürü dişliler aksamlar şunlar bunlar var.. eskiyor onlar yıpranıyor.. ön takımlar falan harap halde oluyor genelde.. lastikler bitik oluyor.. daha bir sürü şey.. zaten bu yüzden kimse tercih etmiyor.. ama işte şansına.. uzun süre taksilik yapmış bir araç çok sıkıntı çıkartır orta vadede emin ol.. artı sadece ölücüler ister arabayı sen satmaya kalktığında. bir ön takım yaptırmak şu an 4 bin liradan başlıyor.. ve istediğin kadar yaptırt.. yarı harap halde kalıyor.. tüm takımı değiştirmiyor ki adamlar.. iki üç parça değişiyor bol bol kaynak işçilik haydee.. ki pek çok taksi çıkması araç pek çok kazaya karışmış olur genelde.. sıkça kaza yapar taksiler.. değişenleri çoktur.

  • Pekii araba yeni muayneden çıkmıssa bir çok şey yenilendiği için o zaman durum değişirmi sence

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 2
 • yıpranmıştır

 • Taksi Çıkması Ne Demek?

  Taksi çıkması araç kullananlar aracınızdan bahsedersen misiniz?

  Bir dönem taksi olarak kullanılmış daha sonra satışa çıkarılmış araçlara taksi çıkması araç deniliyor. Diğer araçlara göre daha fazla kullanıldıkları için kilometreleri oldukça yüksek oluyor.

  Taksi Çıkması Araç Alınır mı?


  Taksi çıkması araç almak tamamen kişisel zevklere bağlı olarak değişir. Genellikle taksi çıkması araçlar daha uyguna satılıyor, eğer bütçeniz yetiyorsa alabilirsiniz. Taksi şirketleri, araçlarını düzenli olarak bakım ve onarıma sokuyorlar. Bu nedenle eski taksi araçları genellikle iyi durumda oluyor. Ama taksi çıkması araç alırken dikkat etmeniz birkaç şey var; eski taksi araçları genellikle yüksek kilometrelere sahip oluyor, bu durum aracın daha hızlı bir şekilde aşınmasına neden olabilir. Taksi araçları genellikle büyük ve daha az yakıt verimli olabilir, bu da yakıt maliyetlerinin artabileceği anlamına geliyor. Eğer bakımı düzgün yapılmış ve iyi durumda bir araç bulursanız uygun bir seçenek olabilir, ancak bu tür bir satın alımı düşünürken her zaman dikkatli olmalısınız.

  Taksi Çıkması Nasıl Anlaşılır?

  Taksi çıkması aracı ilk olarak kilometresinden anlayabilirsiniz. Ayrıca araç tescil belgesini inceleyerek, aracın daha önce bir taksi şirketi tarafından tescil edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz. Taksi araçları genellikle daha fazla yolcu taşıdığı için iç mekanlarında daha fazla aşınma ve yıpranma oluyor. Koltuklar, döşemeler veya zemin kaplamalarındaki aşınma izlerine dikkat edin. Araç kayıt geçmişi raporu alarak, aracın daha önceki sahipleri ve kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  Bazı eski taksi araçları, yolcuların aracı daha kolay tanımalarını sağlamak için tavanlarında sarı veya beyaz renkte ışıklar bulunduruyor. Eğer araçta bu tür tavan ışıkları varsa, daha önce taksi olarak kullanılmış olabilir.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?