+1 yıl

Taksitle Araba Almak için Ne Gerekli? Nasıl Alınır? Mantıklı mı?

Bütçem kısıtlı, araca ihtiyacım var.Taksitle araba almayı düşünüyorum.Peşinatı taksitleri nasıl oluyor bilgisi olanlar paylaşabilir mi? Mesela Peugeot 2008 taksitle alınır mı?
0 0

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ben bir ara almıştım radyoda tanıtımını görmüştüm sonra bir siteye girdim oradan bulduğum birisinden aldım. Galericilerin bankalara göre faizi yüksek ama benim gibi bankalardan kredi çekemeyenler için alternatif olarak öneririm. Aksi taktirde bankadan kredi çekerek almak daha mantıklı tabi. Aldığım siteyi'de belirtim ama sana önerim yüz yüze görüşmeden kimseye para yatırma. Beğendiğin arabayı git araç başında pazarlık yap , servise göster öyle al.

 • İstediğiniz firmaya gidin aklınızda olan model için ödeme seçeneklerini sorun. Satış danışmanı size seçenekleri sunar. Bazen antlaşması olan yerden kredi çektirir bazende şu kadar peşinat bu kadar ay faizsiz ödeme diyebilir. Arayın firmayı satış danışmanından randevu alın gidip görüşün. Hayırlı olsun.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 10
 • Araba almak eskiye göre daha kolay yani kredi veya taksitle rahat bir şekilde araba alınabiliyor. Bunun dışında bazı kurumlar tarafından ayarlanan gruplardan birine girerek aylık taksitle araba almak mümkün.

  Yani taksitle araba almak çok zor bir şey değil, nasıl yapacağını kısaca anlatmaya çalışayım.

  Taksitle Araba Nasıl Alınır?

  1- Çekiliş Sistemi ile Araba Alma

  Son zamanlarda oldukça popüler bir taksitle araba alma sistemi. Bu sistemle herhangi bir taksitle araba veren galerilere veya başka satış yerlerine bakmanıza gerek yok. Sistemi altın günü gibi düşünebilirsiniz.

  Organizasyonun belirlediği gruplar içinde yerinizi alıyorsunuz ve ödeme yapmaya başlıyorsunuz. Belli süreler içinde noter huzurunda çekiliş yapıyor ve isminiz çıktığında toplanan para size veriliyor ve istediğiniz arabayı alıp ödemeye devam ediyorsunuz. Sistemi yapan organizasyon belli bir ücret alıyor, gerisini siz nasıl ödemek istiyorsanız o şekilde ayarlıyorsunuz ve ödemeyi yapıyorsunuz.

  Taksitle Araba Almak için Ne Gerekli? Nasıl Alınır? Mantıklı mı?

  2- İhtiyaç Kredisi ile Araba Alma

  İhtiyaç kredisi taksitle araba almayı sağlayan ikinci yöntem. Faiz oranları bankadan bankaya göre değişiklik gösteriyor. İstediğiniz miktarda ihtiyaç kredisini çektikten sonra üzerine faiz koyarak bankaya taksitle ödeme yapıyorsunuz. Bu yöntemin kötü tarafı, belli bir miktara kadar ihtiyaç kredisi veriliyor olması. Hedefinizde yüksek fiyatlı bir araba varsa çektiğiniz kredi yeterli olmayabilir.

  3- Araç Kredisi ile Araba Alma

  Araç kredisi ile araba almak da bir seçenek. İhtiyaç kredisine göre daha yüksek kredi çekebiliyorsunuz. Ancak araba kredisinde bankanın belli kuralları oluyor. Belli bir yıldan eski araçları alamıyorsunuz, hasar kaydının belli bir seviyede olması gerekiyor. Eski veya hasarlı araçlara belli bir miktarda kredi çıkıyor, gerisini sizin tamamlamanız gerekiyor.

  4- Senetle Araba Alma

  Satılan birçok şeyde olduğu gibi araçlarda da senetli satın alma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Belli başlı galeriler senetle araba satıyor. Arabayı aldıktan sonra imzaladığınız senetteki bedeli taksit taksit ödüyorsunuz. Senetle araba almanın kötü yanı ise araç fiyatlarının normalden çok daha fazla olması.

  Bildiğim taksitle araba alma yöntemlerini yazdım, umarım işine yarar.

 • Peki düşündüğünüz model nedir? Aylık 500 tl taksit ile ahım şahım bir kredi vereceklerini düşünmüyorum veyahut aracı 500 tl taksit ile verceklerini sanmıyorum.

 • arkadaşım araba alarak zaten bütçene bir delik açıcaksın araba almanın nedeni seni taşıması senin onu taşıman değil :)

  belki sorunun cevabı değil ama alacağın arabanın en az bir buçuk katını nakit olarak biriktir öyle al

  eğer kredi ile alacaksan söyleyim kredi ve benzin masrafından araba kapıda yatar kendine kızarsın

 • Bence uzun vadeli sıfır araba almaktansa, ikinci el borçsuz araba alman daha mantıklı. Bütçem kısıtlı dedin diye söylüyorum. 3-4 sene borç ödeyeceksin ve borcun bittiğinde, arabanın değeri de düşmüş olacak. Bence hiç öyle kredi falan işlerine girme ve başını ağrıtma. Biraz daha sabret, para biriktir 15-20 liraya çok temiz ikinci el arabalar alabilirsin.

 • bankadan kredi çekip bankaya ödeyeceksin taksitle kimse araba vermez.galeriden alman lazım onlarda taksit yaparlarsa arabayı çok pahalıya verirler

 • 60 aylik krediyle normal alti bir araba alirsin. bence borçlanarak birsey alma bu devirde. bu iktidar bastayken hic bir seye girme. paralarini calip orda burada tutuyorlar goruyorsun. pişman olursun.

 • 500 lira taksitle arac alırsan yıllarca ödemekle bitiremezsin

 • ıhtıyacın varsa al tabıkı

  odemelerı her sekılde ayarlarsınız

 • Kredi cekeceksin,herkes oyle yapiyor.

 • 500 taksitle alırsan çok fena faiz biner peşinatta 20000'den aşağı pek araba olmuyor. Bence biraz biriktir 15000 TL civarı çok güzel arabalar alabilirsin.

 • İlk önce ne almaya düşünüyorsun. Araba olarak hangi marka ve ne kadarlık ondan sonra böyle bir araştırmaya girmen daha iyi olur.

 • Merhaba bende araba almayı düşünüyorum. Siz eğer aldıysanız nasıl aldığınızı hangi yolu seçtiğinizi söyleyebilir misiniz lütfen 😊