+1 yıl

Toyota Corolla Hybrid Nasıl? Fiyatları Ne Kadar? Tavsiye Eder misiniz?

Merhaba, şu sıralar hibrit arabalara merak saldım. Sizce Toyota Corolla Hybrid nasıl? Alınır mı? Aramızda kullananlar var mı? Fiyatları ne kadar, ne kadara aldınız? Teşekkürler!
0 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Türkiye'de Satışa Sunulan Hibrit Araba Modelleri Nelerdir?

  Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hibrit araç modelleri, otomobil kullanıcıları ile buluşuyor. Farklı segmentlerde pek çok modelin satışa sunulduğu pazarda öne çıkan birkaç hibrit otomobil ise tüketiciler tarafından tercih ediliyor.Arabalarda hibrit teknolojisi denilince akla ilk gelen marka Toyota’dır. Toyota’ya geçmeden önce hibrit teknolojisinden kısaca bahsedeyim. Hibrit sistemi bir aracın hem elektrikli hem de benzinli olduğu anlamına gelir. Araç kalkışı elektrik ile yapar ve belli bir seviyeye kadar elektrikle devam eder, sonrasında ise benzinliye geçer. Kullanılan elektrik sonradan kendi kendine şarj olur. En çok yakıt tüketiminin kalkışlarda olduğu için aracın o sırada elektrik kullanması büyük bir yakıt tasarrufu sağlar.

  Toyota Corolla Hybrid Nasıl? Fiyatları Ne Kadar? Tavsiye Eder misiniz?

  Toyota’da en çok kullanılan araba modellerinden bir tanesi Corolla’dır. Türkiye'de en çok satılan hibrit otomobil modeli olarak dikkat çeken Toyota Corolla Hybrid, düşük emisyon ve yakıt avantajı ile yüksek sürüş keyfi sunuyor. 1.8 litre hacminde benzinli bir motoru bulunan Toyota Corolla Hybrid, 53 kW gücündeki elektrik motoruyla hibrit bir sistem sağlıyor. Bu iki motorun birleşiminden ise 121 PS güç üreten performanslı bir hibrit motor ortaya çıkıyor. Toyota hibrit teknolojisinin yakıt avantajı ise Corolla Hybrid modelinde kendisini gösteriyor. Çevreci ve sessiz olması ile dikkat çeken otomobilin şehir içi yakıt tüketimi 3.6 litre/100 km olarak belirtiliyor. Bu noktada hibrit motor teknolojisinin ne kadar tutumlu olduğu da gözler önüne seriliyor.

  https://www.youtube.com/embed/VP8fSKAdGZM

  Türkiye'de üretilen Toyota CH-R Hybrid modeli de hibrit motor teknolojisine sahip araçlar arasında öne çıkıyor. Toyota hybrid teknolojisiyle donatılan 1.8 litrelik Dynamic Force benzinli motora sahip olan CH-R Hybrid, CVT şanzıman ile eşleştirilerek sessiz ve hızlı bir vites değişimi sağlıyor. 52 kW gücündeki elektrikli motorun da güç vermesiyle araç 122 PS güç ve 142 Nm tork değerlerini sürücüsünün ayağına getiriyor. Hibrit sistemin sunduğu yakıt avantajı da kendisini iyice belli ediyor. Aracın şehir içinde 3.6 litre/100 km olarak açıklanan tüketim değeri, günümüzdeki pek çok içten yanmalı otomobilin yakıt tüketimine kıyasla yarı yarıya bir avantaj sağlıyor. CH-R Hybrid modelinin karma yakıt tüketimi ise 3.8 litre/100 km olarak belirtiliyor.

  Toyota Corolla Hybrid Nasıl? Fiyatları Ne Kadar? Tavsiye Eder misiniz?

  Hibrit araçlar, içten yanmalı rakiplerine kıyasla fiyat bakımından bir miktar daha pahalı görünüyor. Ancak düşük yakıt tüketimi ve bakım maliyetleri göz önünde tutulduğunda, hibrit araçların uzun vadede önemli bir tasarruf yaptığı da gözlerden kaçmıyor. Hibrit araba modelleri, bu yönüyle en az dizel motora sahip rakipleri kadar verimli ve tutumlu oluyor. Toyota hibrit fiyatı da bu bağlamda ele alındığında aradaki farkı uzun vadeli kullanımda amorti ediyor. Hal böyle olunca hibrit araçlarda da en çok tercih edilen model Corolla oluyor ve akıllarda Toyota Corolla Hybrid fiyatının ne kadar olduğu merak ediliyor.

  Toyota Corolla Hybrid Nasıl? Fiyatları Ne Kadar? Tavsiye Eder misiniz?

  Toyota Corolla Hybrid Sıfır Fiyatları Ne Kadar?

  Corolla Hybrid fiyat konusuna geçmeden önce bu modelde iki farklı türü olduğunu söylemek isterim. Bunlardan bir tanesi Toyota Corolla Hybrid, diğeri ise Toyota Corolla Hatchback Hybrid. Yeni Corolla Hybrid fiyatı hatchback olup olmamasına göre değişkenlik gösteriyor.

  Hatchback olup olmaması dışında arabadaki donanım paketi de aracın fiyatlarından değişiklik gösteriyor. Dream paketi az donanıma sahip, Flame paketi orta donanıma sahip, Passion ise en dolu donanıma sahip pakettir. Neyse, çok uzatmayayım Toyota Corolla Hybrid fiyat listesine geçeyim.

  • Toyota Corolla Hatchback Hybrid Dream e-CVT fiyatı 305.000 TL.
  • Toyota Corolla Hatchback Hybrid Dream X-pack e-CVT fiyatı 317.750 TL
  • Toyota Corolla Hatchback Hybrid Flame e-CVT fiyatı 314.250 TL.
  • Toyota Corolla Hatchback Hybrid Flame X-pack e-CVT 327.550 TL.
  • Toyota Corolla Hatchback Hybrid Passion X-pack e-CVT 352.900 TL.
  • Toyota Corolla Hybrid Dream e-CVT fiyatı 224.600 TL.
  • Toyota Corolla Hybrid Flame e-CVT fiyatı231.500 TL
  • Toyota Corolla Hybrid Flame X-pack e-CVT fiyatı 238.200 TL
  • Toyota Corolla Hybrid Passion e-CVT fiyatı 308.500 TL
  • Toyota Corolla Hybrid Passion X-pack e-CVT fiyatı 310.050 TL

  Açıklamamda Toyota Corolla Hybrid nasıl? Fiyatları ne kadar? gibi sorulara dair görüşlerimi paylaştım. Umarım yardımcı olur.

En İyi Erkek Görüşü

 • Corona yüzünden bu sıralar araç üretimi çok azaldı. Piyasa yükseldi, daha az harcama ile daha çok para kazanma isteği imalatçıya cazip geliyor. Şuanda denedikleri şey bence bu! Fakat tutmayacak ;) Türkiye'de zaten millet aç nereye kime araba satıyorlar! Asgari ücretle kaç yılda alınır bu arabalar? Allah yardımcımız olsun..

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 2
 • Bence çok yakışıklı, performans anlamında beklentiyi yüksek tutmamak lazım, amaç az yakan ve düşük emisyona sahip şehir otomobili yapmak çünkü.
  Bence alınır güzel.

 • Almayı düşünüyorum 300-350 bin ₺ civarı bir bütçe ayırdım

 • Güzel araba

 • Mini countryman nasıl. Almayı düşünüyorum