+1 yıl

Trafik Cezası Ödemesi Nasıl Yapılır? Ödeme Süresi Değişti mi Bilenler?

Arkadaşlar selam, trafik cezam var da, ödemeyi ihmal ettim bir süredir. Trafik cezası ödeme süresi ne kadar? Değişti mi bilen var mı? Faiz yiyip yemediğimi bilmiyorum, en kısa yoldan trafik cezası nasıl ödenir?

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için. Soru biraz karışık olduysa kusura bakmayın lütfen.
0 2

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Teknolojinin artması ile birlikte trafikteki araç sayısı da artmaya başladı. Her geçen gün artan araç sayısı trafikteki cezaların da artmasını sağlıyor. Bu da akıllarda trafik cezası ile ilgili birçok soruya yol açıyor. Bunlardan en sık sorulan “Trafik cezası ödemesi nasıl yapılır?” veya “Trafik cezası ödemesi nereye yapılır?” sorularıdır. Trafik cezası ödemesi ile ilgili bildiklerimi aktarayım.

  Trafik Cezası Ödemesi Nasıl Yapılır? Ödeme Süresi Değişti mi Bilenler?

  Trafik Cezası Ödeme Nasıl Yapılır?

  Trafik cezası ödemenin birçok yolu vardır.

  1- PTT’den Trafik Cezası Ödeme

  Trafik cezalarının ödemesi PTT şubelerinden yapılabiliyor. Size en yakın PTT şubesine gittikten sonra T. C kimlik numaranızla birlikte borcunuzu ödeyebiliyorsunuz. Ödemeyi yalnızca nakit olarak yapabilirsiniz, kredi kartı geçerli değildir.

  2- Vergi Dairesinden Trafik Cezası Ödeme

  Trafik cezası ödemesini size en yakın vergi dairesinden de yapabilirsiniz. Vergi dairesine gittikten sonra sıra almanız ve sıranız gelince T. C kimlik numaranızla ödemeniz yeterli olacaktır. Ödeme yapıldıktan sonra size makbuz verilir.

  3- Bankadan Trafik Cezası Ödeme

  Bu konuda Gelir İdaresi Başkanlığı’nın birçok banka ile anlaşması bulunmaktadır. Anlaşma bulunan bir bankaya giderek T. C kimlik numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. Anlaşmalı bankaları bulmak istiyorsanız, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesine bakabilirsiniz.

  4- İnternetten Trafik Cezası Ödeme

  İnternetten trafik cezası ödemek için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesini kullanmanız gerekiyor. Siteye girdikten sonra gerekli bilgiler ile ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. İkinci yol ise anlaşmalı bankalardan bir tanesinin internet bankacılığı ile trafik cezası ödemesi yapmaktır.

  Trafik Cezaları Ödeme Süreleri Değişti mi?

  Trafik cezalarının ödeme süresinde herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Trafik cezası size ulaştıktan sonra 30 gün içerisinde ödeme yapmanız gerekiyor. 30 gün içerisinde ödeme yapmadığınız taktirde trafik cezası faizi işlemeye başlıyor.

  Trafik Cezası Faizi Ne Kadar?

  Trafik cezası 30 gün içerisinde ödenmediği taktirde cezaya faiz işlemeye başlıyor. Bu faiz oranı eskiden %1.40 iken şimdi aylık %5’e yükseldi. Ödeme yapmadığınız her ay için faiz işlenmeye devam edecektir.

  Trafik Cezasında İndirim Nasıl Olur?

  Trafik cezasını erken ödeyerek paranızın bir kısmının cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Trafik cezası geldikten sonra ilk 15 gün içerisinde ödeme yaparsanız %25’lik bir indirim olacaktır. Tabii en güzeli kural ihlali yapmayıp ceza yememek.

  Trafik ceza ödeme işlemi ile bildiklerimi aktarmaya çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

En İyi Kız Görüşü

 • 15 gün içinde ödersen indirimli ödersin. Belirtilen rakam ödenmez. Sonrası ceza işler üstüne artar. En kolay ödeme nette. iki tık ve bir banka kartı yeterli...

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1 5
 • Tebligat gelir

 • 15 gün içinde ödenmesi gerekiyor diye biliyorim

 • E devlette de şimdi öğrenebilir bankadan ödeyebilirsin.

 • Ceza yazıldıktan sonra bir haftada öderseniz kesilrn meblayı ödersiniz süresi dolunca vadeyi koyuyorlar İnternetten ödeme yapabilirsiniz ödemezseniz sürekli vade farkı işler

 • Sana teblig edildikten sonra 15 gun icinde odenirse yuzde 25 indirim olur. Ama bubsure gectiyse indirim alamazsin. Sonrasında aylik yuzde 5 faiz uygulanır.. 31 ağustos oncesine aitse borcun su an af çıktı faizler silinir. E devletten kontrol et.

 • Uzmanlık alanımdan bi soru sitede :D
  Ceza ödemenizi vergi dairelerinden yapabilirsiniz en güvenli ödeme ordan yapılır makbuzlarınızı kaybetmeden. Onun dışında bankalar, PTT, online vergi dairesi de ödeme yapabileceğiniz diğer yerler..
  Tebliğ olduktan sonra 15 gün içinde öderseniz %25 indirim var.. Ceza öderken ayrıca tutanak Seri sıra numaraları önemli kaybetmeniz durumunda denetleme şubelerinden tam döküm alabilirsiniz.