+1 yıl

Türkiye'de Olmayan Araba Modelleri Hangileri?

Arkadaşlar selam, Türkiye'de satışa çıkmayan araba modelleri ile ilgili bilgi verebilecek olan var mı?
1 3

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Araba üreten markalar, her kıtaya hatta her ülkeye ayrı modeller üretebiliyorlar. Bizim ülkemizde bulunan modeller başka ülkelerde bulunamayabiliyor. Bazı durumlarda ise yurtdışında olan modeller bizim ülkemizde olmayabiliyor. Türkiye'de satılmayan arabalardan bir liste paylaşayım.

  Türkiye'de Satışa Sunulmayan Araba Modelleri Nelerdir?

  1- Hyundai Veloster

  Kore otomobil markası olan Hyundai, Türkiye’de birçok modelini satışa çıkarsa da Veloster modelini Türkiye’de satmıyor. İngilizce’de “Velocity” ve “Roadster” kelimelerinin birleşiminden ismi ortaya çıkan araç, 2007 yılında üretilmeye başlanmıştır ve günümüzde halen üretilmektedir.

  Hyundai Veloster
  Hyundai Veloster

  2- Hyundai Xcent

  Hyundai Xcent, Hyundai i10 sedan modeli olarak da adlandırılmaktadır. 2014 yılında üretilmeye başlanan Xcent, Hindistan’da satışa sunulmaktadır. Her ne kadar i10 hatchback modeli Türkiye’de satılsa da Xcent, Türkiye'de olmayan araçlar arasındadır.

  Hyundai Xcent
  Hyundai Xcent

  3- Volkswagen Ameo

  Alman otomobil markası Volkswagen tarafından üretilen küçük sedan araçtır. Volkswagen Ameo, marka tarafından üretilen Hindistan’a özel ilk araba olarak geçmektedir. Dört metrenin altında olan boyu ile en kısa sedan modellerinden bir tanesi olan Ameo, 2016 yılında üretilmeye başlanmıştır ve 2020 yılında üretimi durdurulmuştur. Hindistan’a özel üretildiği için Türkiye'de olmayan arabalar arasındadır.

  Volkswagen Ameo
  Volkswagen Ameo

  4- Toyota Etios

  Japon otomobil firması Toyota tarafından üretilen Etios, 2010 yılında üretilmeye başlanan ve hatchback, sedan versiyonları olan bir araba modelidir. Brezilya, Arjantin, Hindistan, Endonezya gibi ülkelerde satışa çıkarılan Etios, gayet başarılı satış rakamlarına ulaşmıştır.

  Toyota Etios
  Toyota Etios

  5- Fiat Avventura

  Fiat markasına ait araçların Türkiye’de görülmemesi oldukça nadir bir durumdur. Bunun sebebi Türkiye’de en çok satan araba markalarından bir tanesi olmasıdır. Ancak Fiat Avventura modeli Türkiye’de satışa sunulmamıştır. 2014-2018 yılları arasında satışta olan araç, Hindistan için özel üretilmiştir.

  Fiat Avventura
  Fiat Avventura

  6- Ford Endeavour

  Türkiye’de olmayan araçlar arasında bulunan Endeavour, bir SUV modelidir. Orta boyutlara sahip olan bu SUV, 2003 yılında üretilmeye başlanmıştır ve üretimi günümüzde de devam etmektedir. Endeavour, Ford tarafından Asya-Pasifik bölgesi için üretilen bir modeldir.

  Ford Endeavour
  Ford Endeavour

  7- Toyota Prius

  Toyota Prius, yurtdışında çok tercih edilen bir model olsa da Türkiye’de satışa sunulmamıştır. İlk modeli 1997 yılında çıkan otomobil, daha sonrasında hibrid modeli ile de satışa sunulmuştur. Hatta hibrid modeli dünyanın ilk seri üretim hibrid otomobilidir. Ayrıca 2005 yılında “Avrupa’da yılın otomobili” seçilmiştir.

  Toyota Prius
  Toyota Prius

  8- Lexus LS F Sport

  Toyota markasının Amerika’da kurduğu Lexus, Amerika’da çok iyi satış rakamlarına ulaşsa da Türkiye pazarına girmemiştir. Sadece Lexus LS F Sport modeli değil, hiçbir modeli Türkiye’de satılmamaktadır. Türkiye’de satılmayan otomobil modelleri arasındadır yerine Türkiye’de satılmayan otomobil markaları arasındadır desek çok daha doğru olur.

  Lexus LS F Sport
  Lexus LS F Sport

  9- Peugeot 4008

  Fransız otomobil markası Peugeot tarafından 2011 yılında tanıtılan 4008, Mitsubishi ile birlikte geliştirilen bir araçtır. 2012 yılında satışa başlanan 4008, dünyanın birçok ülkesinde satıldı ve iyi satış başarılarına imza attı. Türkiye’de satılmayan bu araba modeli, bir dönem şüpheli bir arıza nedeniyle geri toplanmıştı.

  Peugeot 4008
  Peugeot 4008

  10- Chevrolet Malibu

  Chevrolet markasının en eski modellerinden bir tanesi olan Malibu, bir orta boy sedan olarak geçmektedir. 1964 yılında üretimine başlanan araç, ilk önce arkadan itişli bir model iken 1997 yılında tekrardan piyasaya sürüldüğünde bunu önden çekişli hale getirilmiştir. Özellikle Amerika’da çok tutulan bir modeldir.

  Chevrolet Malibu
  Chevrolet Malibu

  11- Volkswagen Sharan

  Alman otomobil markası Volkswagen’in çok amaçlı araç olarak ürettiği Sharan, 1995 yılında piyasaya sürüldü. Araç, Türkiye’de satılmasa da dünya üzerinde gayet iyi bir satışa ulaşmıştır. Aracın ikinci nesli ise 2010 yılında üretilmeye başlandı.

  Volkswagen Sharan
  Volkswagen Sharan

  12- Volkswagen up!

  Volkswagen tarafından üretilen ve en küçük arabalardan bir tanesi olan Volkswagen up!, ilk olarak 2011 yılında piyasaya sürüldü. Türkiye’de satışı olmayan araç, Avrupa’da tam bir halk arabası olarak geçmektedir. Bunun sebebi ise oldukça uygun bir fiyata sahip olmasıdır.

  Volkswagen up!
  Volkswagen up!

  13- Nissan Cube

  Japon otomobil firması Nissan tarafından üretilen Cube, genellikle Japonya’da satılan bir araçtır. Son nesli ile birlikte Japonya dışında satılmaya başlanmıştır. Bazı ülkelerde satışına başlansa da Türkiye’de satılmıyor. Araç, ilk olarak 1998 yılında piyasaya sürüldü ve o günden bugüne satışı yeni nesilleri ile birlikte devam ediyor.

  Nissan Cube
  Nissan Cube

  14- Chevrolet Orlando

  Chevrolet tarafından üretilen çok amaçlı kompakt araçtır. 2008 yılında tanıtılan araç, 2011 yılında üretilmeye başlandı. Genelde Amerika Birleşik Devletleri’nde satışı yapılan araç, Türkiye’de olmayan araba modellerinden bir tanesidir.

  Chevrolet Orlando
  Chevrolet Orlando

  15- Toyota Verso-S

  Toyota tarafından üretilen Verso-S, bir mini MPV otomobil olarak geçmektedir. Araç, 2005 yılında tanıtılmıştır. Toyota Verso, Türkiye’de satılsa da Verso-S modelleri Türkiye’de satılmadı. Aracın üretimi 2017 durdurulmuştur. Türkiye'de satılan elektrikli arabalar içerisinde değerlendirilebilirdi; tipi de oldukça uygunmuş oysa. :D

  Toyota Verso-S
  Toyota Verso-S
  • Lexus sadece Abd de değil Abd Avrupa Rusya Çin Kanada gibi ülkelerde çok satan marka İnfinity Acura Mazda Scıon Datsun Honda gibi ve bu arada Lexus ün İstanbul da özelikle Etiler tarafında 4 sene önce kurduğu bayiisi var Lexus Türkiye pazarına girdi yani satış ta yapmakta

  • Toyota Prius serisi de çoktandır var Türkiye de özelikle İstanbul Beyoğlu Polisi ağırlık Toyota Prius kullaniyo yeni değil eskiden beri

En İyi Erkek Görüşü

 • Avrupa'da çok tutulan Station Wagon modelleri ülkemizde satılmıyor. Son nesil Toyota Corolla, Mercedes E Serisi All-Terrain, Opel İnsignia Sport Tourer, Peugeot 308 SW, 508 SW, Renault Megane-4 Sport Tourer, Talisman Sport Tourer, BMW 3 serisi Touring, 5 serisi Touring, Mazda 6 SW, Porsche Panamera SW, Taycan SW, Skoda Superb Combi (en yeni), Suzuki Swace, Volvo V90.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

0 6
 • Ford Endeavour
  Fiat Avventura
  Toyota etios
  Wolksvagen ameo
  Hyundai Xcent hyundai veloster

 • cadillac

 • Çok fazla var
  Yani jetta şu an aklıma gelen , honda accord, hyundai i 30 da gelmiyor artik

 • Nissan GT-R R34 TR'de yok.

 • Türkiye'de Olmayan Araba Modelleri Hangileri?Türkiye'de Olmayan Araba Modelleri Hangileri?

  Lexus LS 2021 Carbon. Toyota Tundra 2020 veya 2021 Carbon. Acura ILX

  Türkiye'de Olmayan Araba Modelleri Hangileri?
 • Golf spor modeller’de satılmıyor doğuş tarafından. Anca bağımsız araba galleri’lerde bulunuyor.

Sen de görüşünü paylaşmak ister misin?