6 AYDIR ESKİ SEVGİLİMİ UNUTAMADIM?

Gerçekten yardımcı olucak olan yazsın. Sevglimle konuşuyorduk sonra kavga ettik 1 ay filan hep tartışmalı geçti sonra aradım numarası değiştirmiş. ablasından istesen verirmi bilmiyorum ama ablasıda beni hiç sevmez.6 ay oldu belki eski numarası takar diye hergün arıyorum yanıt yok. Ve düşünmeden edemiyorum aklıma geldikçe üzülüp duruyorum. Resmen kahroldum intihar eşine geldim. Çok özledim onu. sesini varlığını kızmasını verdiği huzuru. Bu acıdan nasıl kurtulurum?
0 0

Çok Süper Cevap

 • Kendini meşgul tutarak.
  Çok klişe geldiğinin farkındayım fakat hayatım boyunca, artık hayatımda olmayan ve özlediğim insanlar olduğunda hep bunu yaptım. Bana kalırsa tek işe yarayan yöntem bu. Bazen hayatımızdaki insanlar birer "alışkanlık" haline gelirler. Bundan kurtulmanın en kolay yolu da uzak durmaktır.
  Yeni kitaplar oku, filmler izle, bu zamana kadar deneyemediğin şeyleri dene.
  Ancak en önemlisi, yeni insanlarla tanış.
  Bir süre sonra fark edeceksin ki aklına bile gelmiyor.
  Fakat öncelikle şunu kabullenmelisin ki, o istemesen de boşluğa düştüğün bir anda aklına gelecek. Kendini olabildiğince meşgul tut fakat ona olan özlemini bastırma ve kabullen. Bastırılan duygular, her seferinde daha güçlü ortaya çıkarırlar kendilerini. Yani kendini onu özlemekten alıkoyma. Zaten zamanla buna ihtiyacın kalmayacak.

  • 4 senedir tanıyorum.4 sene içinde son 1 senesi sevgili kaldık. o arkadaş kaldığım dönemde ise ara ara konıştuk nişanlısı var diye ama ben o zaman aşık olmuşum yani 4.5 senedir bir gün aklımdan çıkmadı. Çok denedim. Ben elime kitap almazdım kitaplar okudum diziler izledim ve hala izliyorum spora gidiyorum işe gidiyorum. Yeni arkadaş grubum oldu ama bir saat olsa bile aklımdan çıkmadı o kadar çok canım yanıyor o kadar çok üzülüyorum ki. İntihar etsem kurtulurum diye kendimi avutup duruyorum. Değerli yorumun için teşekür ederim

  • Rica ederim. Fakat lütfen "intihar" gibi düşünceleri aklından çıkar. Aşk, sadece bireyin kendi cinsel yönelimi dahilinde, ilgi duyduğu cinsiyete karşı yoğun sevgi duyma halinden oluşan biyokimyasal bir süreç. Tamamen beyinde bitiyor. Şu an onu unutmaya hazır olmayabilirsin ama zamanla her şey düzelecektir. Lütfen -ne kadar bencilce gelecek olsa da- bir başkasına kendinden çok değer verme.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 0
 • Bende unutamadım

 • Instadan yaz

  • insta facebook kullanmıyor

  • Evini biliyor musun

  • hayır hiç buluşmadık ama bizim mahhaleye yakın.4 aydır hergün o mahhaledeyim belkii denk geliriz diye bulamadım..

  • Hepsini Göster